Tenisz: Djokovics még nem mondott le Indian Wellsről és Miamiról

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2022.02.22. 10:14
null
Djokovics szeretne pályára lépni Indian Wellsben és Miamiban (FOtó: AFP)
A világelső Novak Djokovics oltatlansága ellenére még bízik abban, hogy teniszezhet márciusban az amerikai szupertornákon  – írja az MTI.


„A mai állás szerint nem léphetek pályára Indian Wellsben és Miamiban, de várjuk ki a dolgok alakulását”
– jelentette ki a jelenleg Dubaiban versenyző 20-szoros Grand Slam-bajnok.

„Remélem, a következő hetekben változik a helyzet az Egyesült Államokban.”

A férfi és női élteniszben a márciust hagyományosan az ötödik Grand Slamnek is hívott kaliforniai, majd a floridai torna tölti ki, mivel mindkét esemény másfél hétig tart. Indian Wells március 10-én, míg Miami március 23-án rajtol, Djokovics előbbit ötször, utóbbit hatszor nyerte meg.

A 34 éves klasszis hétfőn Dubajban vívta december 3. óta az első tétmeccsét, mivel oltatlansága miatt – kilencszeres bajnokként – nem indulhatott el januárban az Australian Openen. Az Egyesült Arab Emírségekbe ugyanakkor negatív koronavírusteszttel is beléphetett. Visszatérésre remekül sikerült, ugyanis 6:3, 6:3-ra verte az olasz Lorenzo Musettit.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik