Tenisz: az argentin Dk-játékos bejelentette visszavonulását

A versenyző a Davis-kupában 24 mérkőzést játszott az argentin válogatottban (Fotó: AFP)
Leonardo Mayer argentin teniszező csütörtökön bejelentette a visszavonulását – közölte az MTI.
„A tenisz nagy örömet okozott nekem, kicsi korom óta az életem része, de úgy érzem, itt az ideje befejezni ezt a csodálatos fejezetet" – írta közösségi oldalán a 34 éves sportoló.
Mayer 18 szezont töltött a profik között, az ATP-sorozatban ötször volt döntős, 2014-ben és 2017-ben Hamburgban győzött, 2014-ben Vina del Marban, 2015-ben Nizzában és 2018-ban Hamburgban veszített. Karrierje legjobbjaként 21. volt a világranglistán 2015 nyarán.
A Davis-kupában 24 mérkőzést játszott az argentin válogatottban – 2016-ban tagja volt a győztes csapatnak –, egyesben 11 győzelem mellett négyszer kikapott, párosban négyszer nyert és ötször veszített.
(MTI)
Legfrissebb hírek

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik




