Australian Open: lehet, hogy mégis indulhatnak oltatlan játékosok

2021.10.25. 11:54
null
Illusztráció: AFP
Egy kiszivárgott e-mailben foglaltak szerint elképzelhető, hogy mégis indulhatnak majd olyan teniszezők is a januári ausztrál nyílt bajnokságon, akik nincsenek beoltva a koronavírus ellen – írja az MTI.


Egy amerikai újságíró birtokába jutott elektronikus levélben a többi között az áll, hogy oltatlan játékosok is részt vehetnek a melbourne-i viadalon, ha előtte 14 napra karanténba vonulnak. A levél a női tornákat lebonyolító WTA-tól szivárgott ki, amelyben a szervezet a többi között azt is írja, hogy „szeretné tisztázni a hamis és félrevezető információkat” a torna megrendezésével kapcsolatban.

A szervezők jelenleg is tárgyalásokat folytatnak az ausztrál kormánnyal az oltatlan játékosok beutazásának, részvételének lehetőségéről. A levélben leírtakról az ausztrál teniszszövetség tájékoztatta a WTA-t, de azt kérte, hogy néhány napig még bizalmasan kezeljék az információt. Ezt ugyanakkor egyelőre egyik fél sem erősítette meg.

A múlt héten Alex Hawke bevándorlásügyi miniszter azt nyilatkozta, hogy az Ausztráliába való belépéshez koronavírus elleni védőoltás szükséges, és a teniszezőkkel sem tesznek kivételt.
Két hete Martin Pakula, Victoria állam sportminisztere hangsúlyozta, hogy csak a beoltott játékosok számára garantálják a részvételt, és a sportolóknak november 26-ig meg kell kapniuk a második vakcinát, ha indulni szeretnének a január 17. és 30. között sorra kerülő melbourne-i tornán.

Az idei Australian Open selejtezőit Dubajban és Katarban bonyolították le, majd a főtáblás küzdelmek februárban lesznek, miután a résztvevők 14 napos ausztráliai karanténon estek túl.

Legfrissebb hírek

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is javított a tenisz-világranglistán

Tenisz
7 órája

Visszalépett a hazaiak kedvence Wimbledontól

Tenisz
8 órája

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik