US Open: kifizetik a Djokovics tornagyőzelmére tett fogadásokat

T. J.T. J.
2020.09.07. 14:38
A szerb fogadóirodák kifizetik azoknak a pénzt, akik arra fogadtak, hogy Novak Djokovics tornagyőztes lesz. Mint ismert, a világelsőt kizárták a US Openről.



„Habár a szabályok könyörtelenek, a döntés túl szigorú” – írja a legnagyobb példányszámú szerbiai sportnapilap. A Szportszki zsurnal nyomtatott kiadása fél oldalt szentelt a US Open nyolcaddöntőjében történteknek, amikor Novak Djokovics egy elveszített játék után mérgében a háta mögé ütötte a még zsebében levő labdát, amely eltalálta az egyik vonalbíró torkát, aki hirtelen összerogyott. A világ első számú teniszezője a főbírónak és a szupervizornak is elmondta, valóban dühös volt, de semmi szándékos nem volt a cselekedetében.

„Nem tudni, hogy a kizárás mellé párosuló pénzbüntetést és az eddig gyűjtött pontok levonását követi-e még újabb szankció, ugyanis néhány versenyen való részvételtől is eltilthatják Djokovicsot. Ez azonban már túl sok lenne, hiszen semmi szándékosság nem volt a cselekedetében” – írja a sportnapilap, amely arra is kitér, a szerb teniszező a torna főesélyesének számított, s minden esélye megvolt arra, hogy a tizennyolcadik Grand Slam-serlegét is magasba emelje, és közelebb kerüljön a csúcstartó Roger Federerhez, aki pályafutása során eddig húsz GS-serlegnél jár.

„Történt, ami történt. Nem kellett volna Novaknak ezt tenni. Ha valaki eltalálja a bírót, azt automatikusan kizárják a tornáról” – nyilatkozta Radmilo Armenulics, a szerbiai Davis-kupa-válogatott korábbi szövetségi kapitánya a Nova.rs honlapnak. A szakértő szerint szerencsétlen esetről beszélhetünk, mivel a labdát pont a bíró irányába ütötte, és el is találta vele.

„Nem akarta, nem volt szándékos, de a szabály az szabály” – mondta Armenulics, aki eloszlatta azokat az összeesküvés-elméleteket, amelyek szerint az amerikaiak készültek Djokovics kizárására.

„Nekik érdekük, hogy ő minél tovább versenyben maradjon” – mondta a korábbi edző, aki szerint teljesen felesleges olyan feltételezéseket gyártani, hogy mi lett volna, ha Federer vagy Nadal teszi ugyanezt, mivel az említett két játékos sohasem tett ehhez hasonlót.

A Sportklub portál szakírója, Szasa Ozmo véleménye szerint a vasárnapi esti történésre pontosan ráillik az, amikor azt mondjuk, a játékosnak saját maga volt a legnagyobb ellenfele, ugyanis Djokovics magabiztosan haladt a tornagyőzelem felé, azonban egy ezredmásodperc alatt minden tönkretett.

„Amikor rádöbbent, hogy mi is történt, Novak arcára volt írva, hogy szeretné visszaforgatni az idő kerekét. De nem lehetett”– írta Oszmo, aki szerint ilyen esetre szokták azt mondani: ha akarta volna, se tudta volna így eltalálni…

A torna főbírója, Soeren Friemel az esettel kapcsolatban annyit mondott, hogy miután Djokovics labdával eltalálta a bírót, a kizárás volt az egyedüli lehetőség.

„Annak ellenére, hogy semmi szándékosság nem volt a cselekedetében, tény, hogy labdával eltalálta a vonalbírót, aki megsérült. Novak kiemelte, hogy mérges volt, de nem akarta eltalálni a bírót, viszont ettől a tények nem változnak meg” – mondta Friemel.

Az, hogy Szerbiában mennyire bíztak Djokovics tornagyőzelmében, és hogy mennyire igazságtalannak érzik, hogy így ért véget a New York-i szereplése, jól mutatja a Mozzart fogadóiroda döntése, amely hétfőn délelőtt jelezte, mindenkinek, aki arra fogadott, hogy a szerb teniszező megnyeri a tornát, kifizeti az összeget. Djokovics győzelmére 1.8 volt a szorzó.

„Habár a szabályok könyörtelenek, a döntés túl szigorú” – írja a legnagyobb példányszámú szerbiai sportnapilap. A Szportszki zsurnal nyomtatott kiadása fél oldalt szentelt a US Open nyolcaddöntőjében történteknek, amikor Novak Djokovics egy elveszített játék után mérgében a háta mögé ütötte a még zsebében levő labdát, amely eltalálta az egyik vonalbíró torkát, aki hirtelen összerogyott. A világ első számú teniszezője a főbírónak és a szupervizornak is elmondta, valóban dühös volt, de semmi szándékos nem volt a cselekedetében.

„Nem tudni, hogy a kizárás mellé párosuló pénzbüntetést és az eddig gyűjtött pontok levonását követi-e még újabb szankció, ugyanis néhány versenyen való részvételtől is eltilthatják Djokovicsot. Ez azonban már túl sok lenne, hiszen semmi szándékosság nem volt a cselekedetében” – írja a sportnapilap, amely arra is kitér, a szerb teniszező a torna főesélyesének számított, s minden esélye megvolt arra, hogy a tizennyolcadik Grand Slam-serlegét is magasba emelje, és közelebb kerüljön a csúcstartó Roger Federerhez, aki pályafutása során eddig húsz GS-serlegnél jár.

„Történt, ami történt. Nem kellett volna Novaknak ezt tenni. Ha valaki eltalálja a bírót, azt automatikusan kizárják a tornáról” – nyilatkozta Radmilo Armenulics, a szerbiai Davis-kupa-válogatott korábbi szövetségi kapitánya a Nova.rs honlapnak. A szakértő szerint szerencsétlen esetről beszélhetünk, mivel a labdát pont a bíró irányába ütötte, és el is találta vele.

„Nem akarta, nem volt szándékos, de a szabály az szabály” – mondta Armenulics, aki eloszlatta azokat az összeesküvés-elméleteket, amelyek szerint az amerikaiak készültek Djokovics kizárására.

„Nekik érdekük, hogy ő minél tovább versenyben maradjon” – mondta a korábbi edző, aki szerint teljesen felesleges olyan feltételezéseket gyártani, hogy mi lett volna, ha Federer vagy Nadal teszi ugyanezt, mivel az említett két játékos sohasem tett ehhez hasonlót.

A Sportklub portál szakírója, Szasa Ozmo véleménye szerint a vasárnapi esti történésre pontosan ráillik az, amikor azt mondjuk, a játékosnak saját maga volt a legnagyobb ellenfele, ugyanis Djokovics magabiztosan haladt a tornagyőzelem felé, azonban egy ezredmásodperc alatt minden tönkretett.

„Amikor rádöbbent, hogy mi is történt, Novak arcára volt írva, hogy szeretné visszaforgatni az idő kerekét. De nem lehetett”– írta Oszmo, aki szerint ilyen esetre szokták azt mondani: ha akarta volna, se tudta volna így eltalálni…

A torna főbírója, Soeren Friemel az esettel kapcsolatban annyit mondott, hogy miután Djokovics labdával eltalálta a bírót, a kizárás volt az egyedüli lehetőség.

„Annak ellenére, hogy semmi szándékosság nem volt a cselekedetében, tény, hogy labdával eltalálta a vonalbírót, aki megsérült. Novak kiemelte, hogy mérges volt, de nem akarta eltalálni a bírót, viszont ettől a tények nem változnak meg” – mondta Friemel.

Az, hogy Szerbiában mennyire bíztak Djokovics tornagyőzelmében, és hogy mennyire igazságtalannak érzik, hogy így ért véget a New York-i szereplése, jól mutatja a Mozzart fogadóiroda döntése, amely hétfőn délelőtt jelezte, mindenkinek, aki arra fogadott, hogy a szerb teniszező megnyeri a tornát, kifizeti az összeget. Djokovics győzelmére 1.8 volt a szorzó.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik