Davis-kupa: Köves a Fucsovics, Balázs párosra épít a folytatásban is

MTI MTIMTI MTI
2017.09.21. 11:29
null
Köves Gábor számít az alapembereire (Fotó: Koncz György)
Köves Gábor, a Davis-kupa-válogatott szövetségi kapitánya elárulta, hogy a világcsoport Belgium elleni nyolcaddöntőjében is a Fucsovics Márton, Balázs Attila párosra építi csapatát.

 

„Számítottunk rá, hogy nagyon erős ellenféllel találkozunk, de hát itt, a világcsoportban már minden csapat olyan minőséget képvisel, amely a sportág csúcsát jelenti” – mondta Köves Gábor az M4 Sportreggeli című műsorában csütörtökön.

A szakember hangsúlyozta, hogy kaphattak volna erősebb és könnyebb ellenfelet is a szerdai sorsoláson, az viszont nehezíti a helyzetüket, hogy a belgák kérésére nagy valószínűség szerint idegenben kell játszaniuk.

Köves kiemelte: az idén döntőbe jutó belgáknak David Goffin személyében top 20-as játékosuk van, míg a második számú emberük, a tapasztalt Steve Darcis a Davis-kupában mindig különösen jól teljesít.

„Nálunk az alapemberek mindenképpen maradnak, Fucsovics Márton és Balázs Attila ma kiemelkedik a magyar mezőnyből” – hangsúlyozta Köves. Hozzátette, hogy mindkét teniszező bőven a top 200-ban van a világranglistán, és bízik benne, hogy Fucsovics hamarosan visszakerül a legjobb százba is.

A kapitány elmondta, nem bővelkedünk a top 200-ban lévő játékosokkal, a most keretben lévő Borsos Gáboron és Piros Zsomboron kívül csak Nagy Péternek és Valkusz Máténak lehet esélye bekerülni a csapatba. A játékukra viszont csak akkor kerül sor, ha Fucsovics és Balázs sérüléssel bajlódik.

A magyar Dk-csapat 3-1-re megverte az oroszokat a hétvégén a Kopaszi-gáton, ezzel 1996 után visszakerült a világcsoportba, a legjobb 16 együttes közé. A belgák elleni nyolcaddöntőt február 2. és 4. között rendezik.

Legfrissebb hírek

Zverev négy szettben győzte le a wimbledoni újoncot

Tenisz
22 órája

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is javított a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.29. 10:20

Visszalépett a hazaiak kedvence Wimbledontól

Tenisz
2026.06.29. 09:09

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41
Ezek is érdekelhetik