Tenisz: kiesett a magyar játékos, nem lesz Federer–Fucsovics

2017.06.12. 16:55
Fucsovics Márton két játszmában (6:3, 7:5) kikapott a német Yannick Hanfmanntól a stuttgarti füves pályás férfi ATP-tenisztorna első fordulójában.

A világranglista 145. helyén álló magyar játékos nem kezdte jól a meccset, hiszen a hozzá hasonlóan selejtezőből érkező német riválisa (187.) az első szettben 5:1-re elhúzott, majd 5:3-nál fogadóként be is fejezte a játszmát (6:3).

A második szettben ismét Hanfmann került brékelőnybe, ám Fucsovics 5:2-es hátrányból felállva egyenlített. A sorozatban megnyert három játék azonban mit sem ért, a magyar teniszező ugyanis 5:6-nál megint elveszítette a szervagémjét, ami Hanfmann továbbjutását eredményezte (7:5).

A 25 esztendős német versenyző a második körben honfitársával, a hatodik kiemelt Mischa Zverevvel találkozik, míg annak a mérkőzésnek a győztese a negyeddöntőben akár Roger Federerrel is összecsaphat.

ATP 250-ES TORNA, STUTTGART (630 785 euró, fű)