Tenisz: a japán salakon, a spanyol életében először nyert tornát

2014.04.27. 18:21
A Barcelonában rendezett salakpályás férfi tenisztorna döntőjében – melyet Tito Vilanova halála miatt egyperces gyászszünet előzött meg – a negyedik helyen kiemelt Nisikori Kei simán megverte Santiago Giraldót, így ezen a borításon életében először nyert versenyt.

A világranglista 65. helyén álló kolumbiai – aki pályafutása során másodszor játszott ATP-tornán finálét – az első szett elején brékelőnybe került (2:0), majd a soron következő 14 játékból 12-t elbukott, így jóformán esélye sem volt a győzelemre. A japán teniszező sorozatban a negyedik, salakon az első tornadöntőjét nyerte meg.

A nők marrákesi versenye a 21 éves María Teresa Torró Flor sikerével zárult – a spanyol versenyző döntő szettben győzte le a 28 esztendős Romina Oprandit. Mindkét játékos élete első tornadöntőjét játszotta, végül a fiatalabbik hölgy örülhetett, aki párosban már nyert versenyt, méghozzá 2013 januárjában honfitársával, Garbine Muguruzával a Babos Tímea, Mandy Minella kettős ellen.

ATP 500-AS TORNA, BARCELONA (1 845 585 euró, salak)