Tenisz: Djokovics álma nem a világelsőség, hanem Wimbledon

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.05.11. 06:53
Címkék
Noha Novak Djokovics akár már jövő héttől világelső lehet, a szerb teniszező mégsem erről álmodik, hanem arról, hogy Wimbledonban diadalmaskodjon.

„A célom, hogy vezessem a világranglistát, de az álmom, hogy Wimbledonban nyerjek" – mondta az idén mind a 32 meccsét megnyerő Djokovics, aki akkor kerülhet élre, ha idei hetedik tornagyőzelmét is begyűjti, míg az éllovas spanyol Rafael Nadal az elődöntő előtt kiesik a római versenyen.

A 24. születésnapját jövő vasárnap ünneplő Djokovics arról is beszélt, hogy bár idén már kétszer, Miamiban és Indian Wellsben is legyőzte Nadalt a múlt heti, madridi finálé előtt, mégis ez utóbbinak különös jelentősége van.

„Hatalmas tett volt Nadalt legyőzni saját hazájában a kedvenc borításán" – mondta Djokovics, aki tíz próbálkozás után Madridban nyert először salakon spanyol riválisa ellen. „Pályafutásom legjobb teljesítménye volt salakon, de bármelyik borítást tekintve is az egyik legjobb volt."

Legfrissebb hírek

Bravúr! Fucsovics legyőzte a második kiemeltet Winston-Salemben

Tenisz
11 órája

Piros Zsombor bejutott a második fordulóba a US Open selejtezőjében

Tenisz
12 órája

Bondár nagy csatában kikapott a monterreyi tenisztorna első fordulójában

Tenisz
Tegnap, 8:20

Bondár sokat rontott a világranglistán

Tenisz
2025.08.18. 09:55

Swiatek a négy között, kiesett a címvédő Szabalenka Cincinnatiben

Tenisz
2025.08.15. 21:35

Venus Williams szabadkártyát kapott a US Openre

Tenisz
2025.08.13. 17:52

Dimitrov kihagyja a US Opent

Tenisz
2025.08.13. 15:06

Marozsán Fábián kihagyja a winston-salemi tornát

Tenisz
2025.08.13. 12:40
Ezek is érdekelhetik