Bombaerős a legjobb nyolc mezőnye a monte-carlói tenisztornán

2008.04.24. 19:53
Menetelnek az esélyesek Monte-Carlóban. A mesterverseny első hat helyén kiemelt teniszezők eddig nem hibáztak, így rettentően erős a legjobb nyolc mezőnye. Roger Federerre David Nalbandian vár, míg Rafael Nadal következő ellenfele David Ferrer lesz.
Nadal (balra) Ferrero után ismét egy honfitársával, Ferrerrel játszik a következő körben
Foró: Reuters

Több sima mérkőzést is hozott a monte-carlói mesterverseny csütörtöki napja.

A harmadik helyen kiemelt Novak Djokovics az első szettben lemosta a pályáról a brit Andy Murrayt, aki csak a második játszmában volt a szerbnek méltó ellenfele.

Djokovics a negyeddöntőben az amerikai Sam Querrey-vel fog találkozni, aki Richard Gasquet legyőzésével okozott meglepetést. Érdekesség, hogy Querrey a tavalyi évben salakon hat mérkőzéséből mindössze egyet tudott megnyerni. Ma Gasquet ellen bevágott 11 ászt és tíz bréklabdából nyolcat hárított.

Roger Federerre nem várt könnyű ellenfél Gael Monfils személyében, de a világelső ezúttal nem izzadt meg annyira, mint az előző körben a spanyol Hidalgo ellen, és 6:3, 6:4-re legyőzte francia ellenfelét.

A svájci régi mumusával, David Nalbandiannal játszik a negyeddöntőben, aki 6:1, 6:0-ra lépte le a jobb sorsra érdemes Tommy Robredót. Az argentin Nalbandian mérlege Federerrel szemben 8-8, tehát parázs meccset hozhat kettejük holnapi ütközete.

A másik ágon egy-egy spanyol, illetve francia párharcra kerül sor a negyeddöntőkben.

A második kiemelt Nadal két szettben jutott túl Juan Carlos Ferrerón, és a következő ellenfele a szintén spanyol Ferrer lesz. Nadalnak van miért visszavágnia, hisz kettejük legutóbbi két csatáját Ferrer nyerte.

Ennek a mérkőzésnek a győztese az orosz házi rangadó, a Davigyenko–Andrejev meccs győztesével játszik majd.