Serie A: a Cagliari drámai hajrában győzte le a Bolognát

R. P.R. P.
2022.01.11. 22:52
Pavoletti szerezte a Cagliari egyenlítő gólját (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajokság 21. fordulójában a kiesés elől menekülő Cagliari 2–1-re legyőzte otthon a Bolognát.

Az első félidőben nem született gól. A Bologna hálója 13. alkalommal maradt érintetlen az első játékrészben a mostani bajnokságban, összesen 20 meccsből. Ez a harmadik legjobb mutató az egész mezőnyben.

A második játékrészben a vendégek a megszerezték a vezetést, nem is akármilyen góllal. Riccardo Orsolini gyönyörű szabadrúgással vette be a hazaiak kapuját.

Azonban ezt a félidőt már nem úszta meg kapott gól nélkül a Bologna, a 71. percben Leonardo Pavoletti egyenlített. Sőt, a 94. percben Gastón Pereiro megszerezte a győzelmet jelentő gólt is a Cagliarinak.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ
Cagliari–Bologna 2–1
(Pavoletti 71., Pereiro 90+4., ill. Orsolini 54.)
Korábban
Torino–Fiorentina 4–0 (Singo 18., Brekalo 23., 31., Sanabria 58.)

Roma–Juventus 3–4
(Abraham 11., Mhitarjan 48., Lo. Pellegrini 53., ill. Dybala 18., Locatelli 70., Kulusevski 72., De Sciglio 77.)
Internazionale–Lazio 2–1
(A. Bastoni 30., Skriniar 67., ill. Immobile 35.)
Hellas Verona–Salernitana 1–2 (D. Lazovics 29. – 11-esből, ill. Duric 63., Kasztanosz 70.)
Genoa–Spezia 0–1
(S. Bastoni 14.)

Napoli–Sampdoria 1–0
(Petagna 43.)
Udinese–Atalanta 2–6(Djimsiti 59. – öngól, Beto 88., ill. Pasalic 17., Muriel 22., 76., Malinovszkij 43., Maehle 89., Pessina 90+2.)

Empoli–Sassuolo 1–5(L. Henderson 16. ill. Berardi 13. – 11-esből, Raspadori 24., 71., Scamacca 67., 90+2.)
Venezia–Milan 0–3(Ibrahimovic 2., T. Hernandez 48., 59. – a másodikat 11-esből)

1. Internazionale 20 15 4 1 51–16 +35 49
2. Milan 21 15 3 3 46–23 +23 48
3. Napoli 21 13 4 4 37–15 +22 43
4. Atalanta 20 12 5 3 44–26 +18 41
5. Juventus 21 11 5 5 32–21 +11 38
6. Roma 21 10 2 9 35–28 +7 32
7. Fiorentina 20 10 2 8 34–29 +5 32