Rp. gyorskori Eb: Nem kő-papír-ollóval döntjük el, ki nyerjen – Liu Shaolin

2020.01.26. 08:40
Az 1500 méteres távon Liu Shaoang rendkívül okos futással megnyerte az A-döntőt a debreceni Európa-bajnokságon, míg bátyja, Shaolin a finisben bukott, és hetedik lett. 500 méteren kettős magyar siker született, Liu Shaolin Sándor arany-, Liu Shaoang pedig ezüstérmet nyert. Az érmesek mellett a női váltó tagjával, Jászapáti Petrával és Bánhidi Ákos edzővel beszélgetett az NSO Tv stábja.

Liu Shaoang az 1500 méteren szerzett aranyérme után azzal kezdte, hogy fárasztó volt.

„Ugye volt egy kisebb sérülésem, két és fél hetet kihagytam miatta, úgyhogy fizikailag még nem érzem magam a topon. De ahogy korábban is nyilatkoztam, nem fizikailag, hanem inkább tapasztalatból próbáltam megoldani.”

Liu Shaolin Sándor boldog volt, hogy a rosszul sikerült 1500-as döntő után 500-on begyűjtötte az aranyérmet.

„Nem éreztem magam túl jó formában, de túl rosszban sem. Úgy gondoltam, az utolsó két körben még sikerülhet előrébb jönnöm, egy második vagy harmadik hely meglehetett volna. Sajnos nagyobb ívben koriztam, megtört a jég, nem tudtam úgy venni a kanyart, és kicsúsztam. Az eléggé bosszantó volt, de próbáltam fejben összetenni az ötszáz métert, és úgy látszik, sikerült.”

Videónkban mindketten mesélnek arról, milyen testvérként versenyezni egymás ellen egy döntőben, hogy felosztják-e egymás között a dobogós helyezéseket.

A válogatott edzője, Bánhidi Ákos is sajnálta Shaolin esését.

„Éremért gyorsított, és benne volt a lábában abszolút a dobogó, sajnos elesett. Viszont az öccse – különös tekintettel a hátfájdalmakra, ami miatt sok edzése kimaradt – megmutatta, hogy mennyire felkészült. Ennek nagyon örülök, mert ez piszok komoly teljesítmény.”

Jászapáti Petra döntőbe jutott a női váltóval.

„Nagyon örülök, hogy ott vagyunk a döntőben, ez volt az elsődleges cél. Remélem, holnap ezen már csak csiszolunk. Ott bármi megtörténhet. Van három erős csapat, de mi sem vagyunk gyengék.”

Jászapáti videónkban a hangulatról is mesélt, mint mondta, úgy érezte magát, mint egy kézilabda-mérkőzésen.

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DEBRECEN

Férfiak. 500 m. Negyeddöntő. 2. futam: 1. Liu Shaolin Sándor 40.960. 3. futam: 1. Liu Shaoang 41.111 – Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang továbbjutott az elődöntőbe. Elődöntő. 1. futam: 1. Liu Shaolin Sándor 41.072, 2. Liu Shaoang 41.166 – Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang továbbjutott az A-döntőbe. Európa-bajnok: Liu Shaolin Sándor (Magyarország, Ferencváros, edző: Bánhidi Ákos, Csang Csing Lina) 41.244, 2. Liu Shaoang (Magyarország) 41.517, 3. Szemjon Jelisztratov (Oroszország) 41.686, ...21. Krueger Cole (Magyarország). 1500 m. Elődöntő. 1. futam: 2. Liu Shaolin Sándor 2:18.562. 2. futam: 1. Liu Shaoang 2:22.632. 3. futam: 5. Krueger C. 2:31.646 – Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang továbbjutott az A-döntőbe. Eb: Liu Shaoang (Magyarország, Ferencváros, e: Bánhidi Ákos, Csang Csing Lina) 2:25.871, 2. Itzhak de Laat (Hollandia) 2:25.960, 3. Vladislav Bykanov (Izrael) 2:26.075,, ...7. Liu Shaolin Sándor (Magyarország) 2:55.043, ...15. Krueger Cole (Magyarország). Váltó. Elődöntő. 1. futam: 1. Magyarország (Krueger C., Varnyú, Krueger J-H., Liu S.) 6:59.933 – a magyar váltó továbbjutott az A-döntőbe. Az összetett állása (2 táv után): 1. Liu Shaoang 55 pont, 2. Liu Shaolin Sándor 36, 3. De Laat 29

Nők. 500 m. Negyeddöntő. 2. futam: 3. Lockett Deanna 43.839. 4. futam: Jászapáti Petrát kizárták – Lockett továbbjutott az elődöntőbe. Elődöntő. 2. futam: 4. Lockett 44.540 – Lockett továbbjutott a B-döntőbe. B-döntő: 4. Lockett Eb: Suzanne Schulting (Hollandia) 43.442, 2. Martina Valcepina (Olaszország) 43.568, 3. Natalia Maliszewska (Lengyelország) 43.709, ...8. Lockett Deanna (Magyarország), ...19. Jászapáti Petra (Magyarország), ...27. Bácskai Sára Luca (Magyarország). 1500 m. Elődöntő. 2. futam: 3. Lockett 2:46.689, ...5. Bácskai 2:46.832. 3. futam: 5. Jászapáti 2:28.990 – Lockett és Jászapáti továbbjutott a B-döntőbe. B-döntő: 1. Lockett 2:57.963, ...4. Jászapáti 2:58.162. Eb: Suzanne Schulting (Hollandia) 2:35.915, 2. Arianna Fontana (Olaszország) 2:36.134, 3. Anna Seidel (Németország) 2:36.319, ...8. Lockett Deanna (Magyarország), ...11. Jászapáti Petra (Magyarország), ...15. Bácskai Sára Luca (Magyarország). Váltó. Elődöntő. 2. futam: 2. Magyarország (Lockett, Jászapáti, Bácskai, Kónya) 4:16.349 – a magyar váltó továbbjutott az A-döntőbe. Az összetett állása (2 táv után): 1. Schulting 68 pont, 2. Fontana 21, 3. Valcepina 21, ...13. Lockett Deanna 2

A VASÁRNAPI PROGRAM (Tv: M4 Sport)