Majdnem bukott hazai pályán a Real Madrid az Elche ellen

2022.01.23. 16:01
Majdnem elbukott a Real Madrid hazai pályán a kiválóan játszó Elche ellen (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában a listavezető Real Madrid a 15. Elchét fogadta, egyértelmű győzelmi reményekkel, de a végén örülnie kellett még a döntetlennek is.

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ

Real Madrid–Elche 2–2 (0–1)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. Vezette: R. De Burgos.
REAL MADRID:Courtois – L. Vázquez (Valverde, 79.), Militao, Alaba, F. Mendy – Casemiro, Kroos (Rodrygo, 63.), Modric – E. Hazard (Isco, 79.), Vinícius, Benzema (Jovics, 58.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti.
ELCHE:Badía – H. Palacios, Verdú, Diego González, Mojica – Morente (Fidel, 23.), Raúl Guti, Gumbau, Pere Milla – Lucas Pérez (Josan, 88.), Boyé. Vezetőedző: Francisco Rodríguez.
Gólszerző: Modric (82. – 11-esből), Militao (90+2.), ill.Boyé (42.), Pere Milla (76.)

Ez nem a Real Madrid meccse volt... Bár előzőleg a legtöbben biztosra vették a hazaiak győzelmét az Elche ellen, a papírforma bizony felborult.

Az első félidőben sokáig egyoldalú küzdelmet láthattunk, számos helyzetet dolgozott ki a Real Madrid, Benzema fickándozott, nehezen tartották a védők, viszont az elchei kapuban remekül védett Édgar Badía. A 33. percben azonban már ő sem tudott volna segíteni, hiszen Viníciust szabálytalanul szerelték a vendégek tizenhatosán belül, az egyértelmű tizenegyest viszont Benzema a kapu fölé lőtte.

Megzavarta a kihagyott lehetőség a Realt, és ezt góllal büntette az Elche. A 42. percben a lábra kapó látogatók formás támadást vezettek, amelynek a végén Fidel remekül adott középre, ahol Lucas Boyéról megfeledkeztek a védők, ő pedig 6 méterről a bal alsóba fejelt. 0–1

A félidő vége előtt még Kroos szenzációs szabadrúgását védte elképesztően Badía, így előnnyel vonulhatott pihenőre az Elche.

És a második félidőben sem hagyta magát, ráadásul a Real Madrid erősen visszaesett. Nem jöttek a helyzetek, meddő mezőnyfölény jellemezte a fővárosiak játékát. A 76. percben pedig kiszabadult a szorításból az Elche, és Pere Milla kiváló lövésével kettőre növelte az előnyét. 0–2

Sejthető volt, hogy az utolsó perceket irtózatosan megnyomja a Real, és így is lett. A szépítéshez azonban kellett az is, hogy a 82. percben a vendégek második góljának szerzője belekapjon a labdába a tizenhatoson belül. A tizenegyest Modric nagyon biztosan belőtte. 1–2

Hősiesen védekezett az Elche, de végül nem bírta ki, mert a négyperces hosszabbítás második percében Vinícius az alapvonal közeléből úgy adott középre, hogy Éder Militao 5 méterről nagyon pontosan fejelhetett az ellenfél kapujának bal oldalába. 2–2

Maradt még pár perce a Realnak, ám újabb gól már nem született, így végül igazságosnak mondható a döntetlen.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. perc: Vége a meccsnek, csak sikerült legalább egy pontot otthon tartania a Realnak. 2–2

90+5. perc: Még egy kis sárga a végére! Alaba kapta, mert felrúgta Pere Millát.

90+4. perc: A győztes gólért jött előre a Madrid, de Badía kibokszolta Modric beívelését.

90+2. perc: GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A REAL MADRID! Vinícius tartotta meg a labdát az elchei alapvonal közelében, a bal oldalon, majd egy csel után középre ívelt, az előrehúzódó Éder Militao 5 méterről remekül fejelt a kapu bal oldalába. 2–2

90. perc: 4 perc a hosszabbítás.

87. perc: Szögletből újabb szöglet lett, Mendy próbálkozott passzal, de lefülelték, és megindult Fidel előre... Egészen addig, mígMilitao meg nem állította.

86. perc: Könnyelműsködött az elchei védelem, Rodrygo került helyzetbe, 16 méterről lelőtte, de egy védőről szögletre pattant a labda.

82. perc: GÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A REAL! Modric állt a labda mögé, és miután jobbra elküldte a kapust, higgadtan a bal alsóba gurított. 1–2

82. perc: TIZENEGYES!

81. perc: Bal oldali szöglet után kezezést reklamáltak a hazaiak, úgy tűnt, az is volt, videobírózás következik. Elég egyértelműnek tűnt a dolog.

78. perc: LÉC! Jobb oldali szöglet után Casemiro 7 méterről fejelt a lécre.

76. perc: GÓÓÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET AZ ELCHE! Lucas Boyé óriási csellel csinált magának helyet a hazai tizenhatos előterében, aztán jobbra tolta Pere Milla elé, aki egy lépés után, 14 méterről, jobbról nagyon pontosan lőtte ki a jobb alsót. 0–2

75. perc: Zűrzavar az elchei kapu előtt, de a nagy kavarodásból végül a vendégek jöttek ki jobban, lövésig nem jutott a Real.

73. perc: A szabadrúgás után Casemiro veszélyeztette fejjel a saját kapuját, de Courtois védett.

72. perc: Pere Milla indult meg egy ellopott labdával, Vinícius utolérte, és felrúgta. Sárga lap a madridinak.

71. perc: Hihetetlen! Vinícius a kapu torkában még egy cselt is megengedett magának, majd jobbal, 6 méterről csúnyán ellőtt a bal kapufa mellett.

68. perc: Folyamatos a madridi nyomás, de gólhelyzetet mégsem sikerült kialakítania a hazaiaknak.

63. perc: Beszorult az Elche, nagyon nyom a Real.

62. perc:: Vinícius remekül tört be a tizenhatoson belülre, visszagurított, a labda szerencsésen pattant Kroos elé, aki azonnal lőtt 17-ről, de kicsit zavarta a bíró (!), így messze fölé lőtt.

58. perc: Benzema megsérült, cserélt kért, Jovics jött be a helyére.

55. perc: Fidelhúzta vissza az ellenfelét, ő is kapott egy sárgát.

54. perc: Militao rúgta fel Boyét, villant a sárga.

52. perc: NINCS TIZENEGYES! Úgy látták a videoszobában, hogy Hazard eljátszotta.

52. perc: Hazard esett el a tizenhatoson belül, nem kizárt, hogy ez is tizenegyes lesz...

49. perc: Több Real-játékos is melegít, főleg hogy a második félidőben eddig jószerivel csak az Elchénél volt a labda.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+4. perc: Vége az első félidőnek, vezet az Elche. 0–1

45+4. perc: Kroos lőtte el a szabadrúgást, és egészen csodásan kanyarodott a labda a jobb felső felé, de Badía szenzációs vetődéssel mentett.

45+3. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Real Madrid jó 26 méterre az Elche kapujától, kissé balról.

45+2. perc: Benzema harcolt meg a labdáért a tizenhatoson belül, két védő mellett is elhúzta, majd ballal ellőtte, de Badía elvetődve védett.

45. perc: Négy perc a hosszabbítás.

42. perc: GÓÓÓÓL! VEZET AZ ELCHE! Felbátorodott az Elche, az utóbbi percekben szögleteket is rúghatott – különösebb veszély nélkül –, most viszont a bal oldalon futott a támadás, Mojica adta Fidelnek, aki az alapvonal közeléből középre játszott, és Lucas Boyé 6 méterről a bal alsóba fejelt. 0–1

33. perc: KIMARADT! A tizenegyest Benzema végezte el, és jobbal magasan a kapu fölé lőtt!

32. perc: TIZENEGYES! Vinícius tört előre a tizenhatoson belül, elhúzta Verdú mellett, majd Palacios megrúgta, tizenegyes.

30. perc: Casemiro 17 méteres, óriási lövését védte lábbal Badía.

27. perc: Álmélkodva nézték az elchei játékosok, ahogy egy rendkívül hosszú indítást Benzema levett 12 méterre a kaputól, majd Gonzálezszel a nyakán ellőtte, de Badía bravúrral védett.

25. perc: Mendy ment el remekül a bal szélen, középre gyötörte a labdát, amelyet Benzema sarokkal tolt meg, de a társak helyett Fidel ért oda, és mentett.

23. perc: Fidel érkezett a helyére.

22. perc: Tete Morente úgy ütközött Casermiróval, hogy aláfordult a bokája. Cserére lesz szükség.

20. perc: Casermiro megpattanó lövése halt el Badía kezében.

19. perc: Itt a Real első szöglete, de ez is nagyjából akkora veszélyt okozott, mint az Elchéé.

15. perc: Az Elche jobb oldalról érkező szögletét könnyedén húzta le Courtois.

14. perc: Kroos lőtt rá nagy erővel egy visszagurítást 19 méterről, de labda fél méterrel elsuhant a jobb sarok mellett.

11. perc: Az első veszélyes Real-helyzet! Benzema tette vissza Viníciusnak, aki a kapu torkában akarta kicselezni Badíát, de nem sikerült neki, a vendégek kapusa menteni tudott.

7. perc: Eddig semmi érdemleges nem történt a pályán, az Elche megpróbál magasan védekezni, a Real pedig nem siet. Egyelőre.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Real tiszta fehérben, az Elche tiszta feketében játszik.

Vonósnégyes hangjai búcsúztatják a 88 éves korában elhunyt Francisco Gentót.

A mérkőzés előtt minden idők egyik legjobb balszélsőjére, Francisco Gentóra emlékeztek. Minden hazai játékos GENTO felirattal ellátott mezben jött ki az öltözőből, és a keret Gento 23 trófeája előtt jelent meg.

Legutóbb éppen csütörtökön találkozott a két csapat, akkor a Király-kupa nyolcaddöntőjében 2–1-re nyert a Real, és ezzel továbbjutott.