Benzema ismét hazavihette a labdát, örömjáték a Real bajnokiján

2023.04.29. 18:25
Nagyon ment nekik (Fotó: AFP)
A La Liga 32. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 4–2-re megverte az Almeríát.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ
Real Madrid–Almería 4–2 (3–1)
Madrid,
Santiago Bernabéu Stadion, 58 036 néző. Vezette: Guillermo Cuadra Fernández
Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Éder Militao, Rüdiger, Camavinga – Ceballos, Tchouaméni, Kroos (Nacho, 72.) – Rodrygo (Asensio, 72.), Benzema, Vinícius Júnior (Carvajal, 82.). Vezetőedző: Carlos Ancelotti
Almería: Fernando Martínez – H. Mendes, Ely, Chumi, Akieme (Melero, 75.) – Puigmal (Eguaras, 57.), Portillo, De la Hoz (Robertone, 57.), Samuel Costa (Álex Centelles, 75.), Ramazani (Luis Suárez, 64.) – Lázaro. Vezetőedző: Rubi
Gólszerző: Benzema (5., 17., 42. – a harmadikat 11-esből), Rodrygo (47.), ill. Lázaro (45+1.), Robertone (68.)

A bajnoki címet lassan elengedő, az idény hátralévő, fontos kupamérkőzései előtt erőt gyűjtő, néhány sérültjét nélkülöző Real Madrid nem, a kiesés ellen harcoló Almería annál inkább tartalékosan állt ki a bajnokira, amely Karim Benzema jutalomjátékát hozta az első félidőben.

Igaz, a francia éknek nem lehetett panasza a kiszolgálásra, előbb Vinícius Júnior, majd Rodrygo kiváló passzát lőtte a vendégek kapujába, és még három helyzet kihagyása is belefért neki. De aztán mesterhármasig is eljutott, magabiztosan értékesítve a Lucas Vázquez által kiharcolt büntetőt.

Az esetnél nagyot hibázó belga szélső, Ramazani nem sokkal később javított, kiváló beadását gólra váltotta a brazil Lázaro, a szünet után az argentin Lucas Robertone is betalált a végig remekül játszó Francisco Portillo passzából – de előtte Rodrygo kilőtte a bal felső sarkot a tizenhatos elől.

Elfáradt a hajrára az Almería, Benzema hajtott még a negyedik góljáért: előbb reménykedett egy büntető elvégzésében, de közbeszólt a VAR, majd a jobb oldali kapufa tövén csattant a lövése. Marco Asensio a bal oldali kapufát találta telibe, éppen Benzema önzetlen passza után, majd a lécet találta el 18 méterről. Két madridi gólt les miatt nem adtak meg: örömjátékkal készült az idény fontosabb párharcaira mindkét csapat.

A Real hívei azért aggódhatnak picit, mert Vinícius Júniort sérülés miatt kellett lecserélni. Karim Benzema pedig áprilisban harmadszor vihette haza a labdát, ugyanis az FC Barcelona és a Real Valladolid ellen is mesterhármast szerzett.

KORÁBBAN
Osasuna–Real Sociedad 0–2(Sergio Herrera 6. – öngól, Kubo 90+1.)
Elche–Rayo Vallecano 4–0 (Tete Morrente, 45+1., Boyé 52., Fidel 53., Gumbau 72.)
Kiállítva: Lejeune (27., Rayo Vallecano)

KÉSŐBB
21.00: FC Barcelona–Real Betis (Tv:Spíler2)– élőben az NSO-n!

VASÁRNAP
14.00:Cádiz–Valencia (Tv:Spíler2)
16.15:Villarreal–Celta Vigo (Tv:Spíler2)
18.30:Espanyol–Getafe (Tv:Spíler2)
21.00:Valladolid–Atlético Madrid (Tv:Spíler2)

Benzema viheti haza a labdát.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc 19 méterről ballal kapura lő Asensio, a bal felső sarkot célba véve... Martínez hiába repül, de a labda végül a lécen csattan!

Négy perc a ráadás.

90. perc Benzema passzát Asensio jobbal a bal oldali kapufa tövére vágja kissé jobbról, tízről.

89. perc A már balszellőként játszó Vázquez passzát Camavinga a jobb alsóba fejeli hétről, de lesen volt a szélső.

86. perc Camavinga passzát Benzema jobbal a jobb oldali kapufa tövére vágja kissé jobbról, 13 méterről.

82. perc Daniel Carvajal be, Vinícius le. Hazard marad a kispadon most is.

VAR, szabadrúgás kifelé, mert az ék összekoccantotta futtában Ely lábát.

79. PERC BÜNTETŐ? Benzema megindul Camavinga passzával, Ely elesik, Benzema elrúgja balra, kifelé a labdát, a kapus fölöslegesen fellöki kivetődve.

77. perc Balról megindul Asensio, ballal kapura lő, a jobb sarok előtt véd vetődve Martínez.

75. perc Akieme és Costa le, Gonzalo Melero és Álex Centelles be.

74. perc Eduardo Camavinga belerúg Robertóba, sárga lap és eltiltás.

72. perc Marco Asensio Rodrygót, Nacho Kroost váltja.

70. perc Mendes felrúgja Kroost, nincs újabb sárga lap...

67. perc Houboulang Mendes felrúgja a bal szélen Viníciust, sárga lap. Bodicsek volt inkább, nem is rúgás. Vinícius térde fáj...

66. perc Lázaro kap sárga lapot a remek formában játszó Vázquez megtaposásáért.

65. perc Benzema remek passzát Rodrygo jobbal nyolcról a léc alá pörgetné, de nagyot véd a kivetődő Martínez. Kirúgás.

64. perc A kolumbiai ék, Luis Suárez be, Ramazani le.

63. perc Vázquez jobb oldali beadását Rodrygo a jobb felsőbe fejeli az ötösről, de les.

Robertone: 31 meccs, 2 góllal és 7 gólpasszal.

Lázaro: 14 meccs az idényben, 2 góllal, a nyáron 7 millió euróért vették.

Asensio elkap egy kósza indítást, nagy taps a lelátón.

61. PERC LUCAS ROBERTONE fejjel pontosabb: a bal felsőbe talál kissé jobbról, hat méterről, Portillo jobb oldali beadása után. A nagyot vetődő Courtois még beleért, de védeni már nem tudott. 4–2!

60. perc Jó 25-ről Robertone a léc fölé lő.

58. perc Vázquez remekül ad be jobbról jobbal, az ötösön a kapussal szemben Vinícius mellésarkaz a labdának!

58. perc Vinícius szépen megy el a bal szélen, de a beadása rossz Benzemának.

A Real Madrid 61 bajnoki mérkőzés óta veretlen, amikor félidőben vezetett – ebből 57-et megnyert. A sorozat 2019 februárjáig nyúlik vissza, a Girona ellen kezdődött.

57. perc De la Hoz és Puigmal le, Lucas Robertone és Ínigo Eugaras be.

54. perc Ceballos megindul a jobb oldalon, már a kapufa töve előtt jár... amikor szereli becsúszva Akieme. Kroos kornerét kifejeli Ely.

52. perc Vinícius bal oldali beadása nem az igazi.

50. perc Lázaro ilyen szögből a sorfalba lő jobbal egy szabadrúgást.

47. PERC GÓLLAL, RODRYGO a bal felső sarokba lő kissé jobbról, 17 méterről, Ceballos lapos keresztpassza után. 4–1!

46. PERC FOLYTATJUK!

Weltfussball

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. PERC SZÉPÍT AZ ALMERÍA! Ramazani javít, balról nagyon okosan ad középre, LÁZARO jobbal a kapu közepébe lő három méterről, laposan. 3–1!

A La Liga legjobb góllövői
472 Lionel Messi
311 Cristiano Ronaldo
251 Telmo Zarra
236 Benzema
234 Hugo Sánchez

42. PERC KARIM BENZEMA jobbal a bal alsóba lő, Martínez jobbra el. 3–0!

41. perc A Benzemával összejátszó Vázquezt teljesen fölöslegesen felrúgja a 16-os jobb sarkán belül Ramazani, 11-es, jogos.

39. perc Vinícius nem tudja átvenni az ötösön futtában Tchouaméni bal oldali beadását, közbelép Akieme, elviszi a labdát Rodrygo elől.

38. perc Portillo a bal alsó mellé lő kissé balról, 19 méterről, Vázquez pocsék indítása után.

A Real kedden a Sociedaddal találkozik.

37. perc Vinícius Júnior igen szemtelen módon reklamál sárga lapot Mendesnek lökésért, kap is egy sárga lapot a szélső. Eltiltás. A brazil örülhet is, mert megtapsolja ezt követően a játékvezetőt...

Kedvenc ellenfél. Benzema: 8 meccs az Almería ellen, 12 kanadai ponttal.

30. perc Vázquez jobb oldali beadását elengedi Vinícius, ezzel meglepi Kroost.

26. perc Portillo jobbról jobbal középre ad, Militao és Rüdiger elmélázik, de az ötös jobb sarkáról a bal alsó mellé fejeli a labdát Ramazani. Courtois vetődve biztosított.

Az Almería az első 22 bajnoki meccsén mem tudott nyerni Madrid tartományban, az előző bajnokin sikerült ez neki (a Getafe otthonában).

Almería: 6/6, a csapat az összes itteni meccsét elbukta. Realos rekord.

Benzema 16 gólnál és 3 gólpassznál jár. Vinícius előtt ebben az idényben csak Antoine Griezmann jutott el 10+10-ig, ő már 11/11-nél jár.

Akik legutóbb eljutottak egy idényben a La Ligában a Real színeiben 10 gólig és 10 gólpasszig:
2015-16: Cristiano Ronaldo (35+10)
2020-21: Benzema (23+10)
2021-22: Benzema (27+11) és Vinícius (17+10)
2022-23 Vinícius (10+10)

17. PERC ÚJRA LECSAP KARIM BENZEMA, a Samu Costát csúnyán átverő Rodrygo jobbról laposan a francia elé passzol, aki jobbal a jobb alsóba lő kissé jobbról, az ötös jobb sarka elől, De la Hozt megelőzve. 2–0!

13. perc Kissé jobbról, 19-ről Rodrygo a sorfalba lő egy szabadrúgást. Ceballos beadna jobbról, felrúgja Ramazani, kap a szélső... egy utolsó szóbeli figyelmeztetést.

A Real Madrid csak egyszer kapott ki az Almeríától, 2008-ban, de sorozatban hatszor nyert ellene, ez a realos klubrekord az Almería ellen.

11. perc Mendes kioszt egy laza sallert Viníciusnak, sárga lap nincs.

9. perc Vinícius újabb remek passzát Benzema jobbal 11-ről Martínezbe rúgja. A kapust anno a volt realos Guti fedezte fel.

8. perc Ramazani szépen indul meg a bal oldalon, 18-ról ballal azonban a léc fölé lő.

5. PERC EZ MÁR BENT VAN! Vinícius újabb remek balról jövő, de most jobblábas, lapos beadását KARIM BENZEMA két méterről, középről ballal a jobb sarokba emeli, félmagasan. 1–0!

4. perc Benzema három lépésről a kapushoz sodorja estében, két védő közül Vinícius bal oldali, ballábas beadását.

3. perc Ceballos jobb oldali beadását az utolsó pillanatban elfejeli Benzema elől az ötösön Ely.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta sötétszürkében.

Rubi: 3 meccs, 2 pont a Real ellen. Nem is rossz!

Egy kis örökmérleg: 13 mérkőzés, 10 realos és 1 almeríás sikerrel, 40, ill. 11 rúgott góllal.