La Liga: fölényes győzelemmel folytatta jó sorozatát a Levante

SZ. R.SZ. R.
2022.02.25. 22:58
Továbbra is jó formában a Levante (Fotó: Getty Images)
Magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Levante az Elche felett a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójában.

A valenciai együttes az Atlético Madrid otthonában aratott győzelmét, valamint a Celta Vigo elleni idegenbeli döntetlent követően fogadta az Elchét, amely ellen még az első félidő vége előtt, a 37. percben előnybe került José Luis Morales révén. A fordulás után a házigazda több helyzetet alakított ki, és eredményesebb is volt: a 67. percben Jorge de Frutos növelte kétgólosra a Levante előnyét. Hat perccel később aztán még nehezebb helyzetbe kerültek a vendégek, Gerard Gumbaut ugyanis kiállította a játékvezető.

A 90. percben Gonzalo Melero megadta a kegyelemdöfést (3–0), így sorozatban a harmadik mérkőzésén tudott veretlen maradni a Levante. A valenciai gárda a sikerrel továbbra is maradt sereghajtó, de már csak két pontra van a 18. Cádiztól és a 19. Alavéstől, míg a bennmaradást jelentő 17. helyen álló Granada is csak hattal előzi meg Enisz Bardiékat.