Piros lapok és dráma! A Barcelona a 96. percben egyenlített

P. K.P. K.
2022.02.13. 20:50
A Barca Pedri (a háttérben, balra) révén ugyan gyorsan megszerezte a vezetést, de nem tudta megtörni az Espanyolt, amely már az első félidőben egyenlíteni tudott (Fotó: AFP)
A La Liga 24. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén az FC Barcelona hiába szerezte meg hamar a vezetést, az Espanyol fordított, és csak a 96. percben jött az egyenlítés, két kiállítás után.

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ
Espanyol–Barcelona
2–2 (1–1)
Barcelona,RCDES Stadion,25 049néző.Vezette:Hernández
Espanyol:Diego López – A. Vidal (Calero, 89.), Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Vilhena (Melamed, 61.), Bare (Morlanes, 62.; Merida, 71.), Y. Herrera, Darder, Puado – De Tomás.Vezetőedző:Vicente Moreno
Barcelona:Ter Stegen – Dest, Araújo (E. García, a szünetben), Piqué, Alba (O. Dembélé, 72.) – F. de Jong (Aubameyang, 62.), Busquets, Pedri (L. de Jong, 89.) – A. Traoré, Ferran Torres, Gavi (Nico, 72.).Vezetőedző:Xavi
Gólszerző:
Darder (40.), De Tomás (64.), ill. Pedri (2.), L. de Jong (90+6.)

Kiállítva:Melamed (90+3.), ill. Piqué (90+3.)

Az Espanyol–Barcelona meccs előtt nehéz volt megjósolni, milyen mérkőzésre számíthatunk majd, hiszen a két csapat legutóbbi találkozásakor összesen csak két gól született, mindkétszer 1–0-ra győzött a Barca. Viszont múlt héten az Atlético Madrid elleni rangadón, a télen jelentősen megerősített Barcelona már-már korábbi önmagát idézve, közönségszórakoztató meccsen 4–2-re győzött, megőrizve idei bajnoki veretlenségét (a Király-kupában és a Szuperkupában volt már ebben az évben veresége), miközben az Espanyol 2022-ben még nem nyert.

És a városi rangadón nagyon gyorsan hátrányba is került az Espanyol, Sergio Busqutes labdaszerzése, majd Jordi Alba mesteri kiugratása után Pedri révén már a 2. percben betalált a Barcelona. 0–1

A gyors gól után azonban kissé leült a meccs, viszont a szünethez közeledve, elsősorban Jordi Alba és Adama Traoré ritmusváltásaira alapozva helyzeteket próbáltkialakítani a Barca, csakhogy az Espanyol szerzett gólt! Egy legurított labdából Sergi Darder 17 méterről gyönyörűen csavart a kapu hosszú oldalába. 1–1

A második félidő elején a vendégcsapat szerzett lesgólt, de már a szünetben történt egy fontos változás: a megsérült Ronald Araújo helyett bejött Eric García, aki ezúttal is szállította a meccsenkénti legalább egy óriási helyezkedési hibáját. Ezt az első gólnál még előkészítőként, itt pedig már befejezőként jeleskedő Raúl de Tomás használta ki a 64. percben, akinek ez volt a 13. gólja a bajnoki idényben, amivel Karim Benzema mögött második a góllövőlistán. 2–1

A Barcelona nagyon erőlködött az egyenlítés érdekében, de nem játszott jól. A hajrában Xavi kínjában az ő játékrendszerébe egyébként abszolút nem illeszkedő Luuk de Jongot is pályára küldte. Aztán a hosszabbítás elején történt egy páros kiállítás (kakaskodás után Gerard Piqué és Nico Melamed is indulhatott az öltöző felé második sárga lappal), nagyobb lett a hely a pályán, amit Traoré használt ki, elment a jobb oldalon, beadásából Luuk de Jongpedig a 96. percben kapuba fejelte a Barca egyenlítését jelentő találatot. 2–2

Ezzel az Espanyol továbbra sem tud nyerni 2022-ben, a Barca viszont megőrizte idei veretlenségét (Xavival a bajnokságban maradt egy veresége, amelyet még ősszel szenvedett el), és pontszámban beérte a meccs előtt 4., tehát BL-indulást jelentő helyen álló Atlético Madridot.

20. Levante23181423–50–2711

VÉGE A MECCSNEK, BARCA-GÓLLAL KEZDŐDÖTT, ÉS AZZAL IS ZÁRULT, 2–2 A VÉGE!

90+8. perc. A már lecserélt Morlanesnek szövegelésért felmutatta a játékvezető a piros lapot.

96. PERC. LUUK DE JONG EGYENLÍTETT! Traoré beadásából fejelt a kapuba 10 méterről. 2–2

90+3. perc. PÁROS KIÁLLÍTÁS! Melamed kakaskodik Piquével, előbb egy sárgát kap, majd röviddel később még egyet, így kiszáll, de a második sárgáját begyűjtő Piqué is a kiállítás sorsára jutott.

90+1. Dembélé beadásából L. de jong fejelt a kapu fölé.

Hat perc lesz a hosszabbítás.

89. perc. Cserék mindkét csapatnál: a Barcánál Luuk de Jong váltotta Pedrit. A hazaiaknál Vidal helyett jött be Calero.

83. perc. Nico is sárga lapot kapott.

78. perc. Eric García nyújttott lábbal csúnyán odalépett Melamednek, amiért kapott egy sárga lapot.

76. perc. Puado kapott sárga lapot.

74. perc. Piqué kapott lapot.

72. perc. Gavi helyeett Nico, Alba helyett Dembélé állt be.

71. perc. A nem rég beállt Morlanes megsérült, Merida váltotta.

67.perc. Pedri lőtt a tizenhatos vonaláról, de lelassult a labda, így nem volt veszélyes.

64. perc. RAÚL DE TOMÁS FORDÍT! Eric García mögött fut be az üres területre az Espanyol csatára és miután mellel átvette Darder kiugratását, 11 méterről a kapu bal oldalába lőtte.

62. perc. Aubameyang állt be De Jong helyett.

61. perc. Vilhena helyett Melamed, Bare helyett Morlanes a pályán.

60. perc. Vilhena rossz ütemű becsúszása Piquéval szemben – járt érte a sárga lap.

56. perc. GÓL, DE NEM GÓL.Előbb Traoré lőtte be a labdát jobbról középre, majd a a lecsorgó labdából Alba lőtt, de ismét levágódott a labda,Frenkie De Jongról Gavi elé, aki az ötös vonaláról betalál, csakhogy később a VAR kideríteette, De Jong lesen állt, így érvénytelen a gól.

54. perc. FORDÍTHATOTT VOLNA AZ ESPNYAOL. Puado tört kapura Dest mellett, de Ter Stegen kimozdult, és ezzel kisegítette a védőket.

49. perc. A korábbi Barca-kapus, Diego López lépett k hosszan a kapujából és rúgta el a labdát Ferran Torres elől.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ.

Csere a szünetben. A megsérült Araújó helyére Eric García áll be..

45+1. perc. VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!A Barcelona ugyan 60 százalékban birtokolja a labdát, és korán meg is szerezte a labdát, de sokra nem ment vele, hiszen 1–1 az állás a szünetben.

44. perc. Darder távoli lövése ezúttal nem találta el a kaput..

41. perc. Traoré beadásából Toorres fejelt, de nem találta el a kaput.

Darder pályafutása során először szerzett gólt a Barca ellen.

40. perc. EGYENLÍTETT AZ ESPANYOL! De Tomás visszagurított labdát Darder kissé balról, 17 méterről gyönyörűen csavart a kapu hosszú oldalába.

39. perc. Puado bal oldali lövésénél Dest blokkolt, Ter Stegen védett.

37.-38. perc MICSODA TÁMADÁS ÉS HELYZETEK! Előbb Gavi ívelt át balról magasan a középre érkező Traoréhoz, aki tíz méterről lőtt, de López védett, majd nem sokkal később Torres fejelt a kapu fölé.

36. perc. Két Espnyol védő szorításában elesett a kilépni készülő Ferran Torres, de nem történt szabálytalanság.

34. perc. ALBA MINDENHOL OTT VAN! Ezúttal már elöl, a szélen tűnt fel, a beadása azonban levágódott egy védőről, és bár kezezést reklamált a Barca-játékosa, nem volt az.

30. perc. Piqué a tizenhatos előterében szabálytalankodott, a hazaiak gyorsan elvégzett szabadrúgással, illetve egy kiugratással próbálkoztak, de a remekül játszó Alba lefülelte a labdát.

23. perc. Az albán Bare rúgta sípcsonton Araújót egy sárga lapért cserébe, majd egy kisebb lökdösődés alakult ki a pályán az eset után.

Az idényben sokáig sérüléssel bajlódó Pedrinek ez mindössze az ötödik bajnoki meccse ebben az idényben, és az első gólja volt.

15. perc. Pedri csapna le egy indításra, de a jó ütemben kimozduló Diego López kapus elhalássza a labdát, és közben Ferran torres már lesen is volt.

14. perc. Traoré lépett ki egy hosszú passzal a jobb oldalon, majd befelé cselezett,és 13 méterről a kapu mellé lőtt.

6. perc. ESPANYOL-HELYZET! A hazaiak előbb elvégezték a meccs első szögletét, amiből még nem alakult ki helyzet, de nem sokkal később De Tomás tudott átvenni egy labdát a tizenhatoson belül,majd legurított Pedrosának, aki 15 méterről csúnyán eltörte a labdát, a kaput sem találta el.

2. perc. MÁRIS VEZET A BRACA PEDRI GÓLJÁVAL! Busquets labdaszerzése után Alba a bal oldalról egy mélységi passzal játszotta meg a hosszún érkező Pedrit, aki az ötös vonaláról egyből a kapu bal oldalába továbbította a labdát. 0-1

ELKEZDŐDÖTT A MECCS! A kék-fehérben játszó Espanyol kezdett, sárgában a Barca.

ELŐZMÉNYEK

24. FORDULÓ
Real Sociedad–Granada 2–0
(Oyarzabal 36. – 11-esből, Rafinha 74.)

KORÁBBAN
Alavés–Valencia 2–1
(Loum 14., Joselu 76., ill. Guedes 62. – 11-esből)
Levante–Real Betis 2–4(D. Gómez 43., 47., ill. Fekir 14., 49., E. González 29., William Carvalho 42.)
Kiállítva:
Soldado (74., Levante)

Szombaton játszották
Atlético Madrid–Getafe 4–3 (Á. Correa 19., 45+4., Matheus Cunha 27., Hermoso 89., ill. Borja Mayoral 30., Enes Ünal 37., 42. – mindkettőt 11-esből)
Cádiz–Celta Vigo 0–0
Rayo Vallecano–Osasuna 0–3
(Moncayola 8., Rubén García 40., Kike García 90+3.)

Villarreal–Real Madrid 0–0

Pénteken játszották
Sevilla–Elche 2–0 (A. Gómez 70., Rafa Mir 75.)

Az Espanyolból David López és Fernando Calero sérülés, Óscar Gil eltiltás miatt hiányzik. A Barcában Dani Alves nem játszhat eltiltás miatt, míg Lenglet, Álex Baldé, Ansu Fati, Depay, Sergi Roberto és Samuel Umtiti sérült. A Barca kezdőcsapata csak egy helyen változott a múlt heti meccshez képest, amikor 4–2-re nyert a csapat az Atlético Madrid ellen: az akkor kiállított Dani Alves helyére Dest került be az együttesbe.

A télen jelentősen megerősített Barcelona az idei négy bajnoki mérkőzéséből hármat megnyert, egy döntetlen mellett. Az Espanyol legutóbbi négy bajnoki mérkőzéséből hármat elveszített, és csak egy pontot szerzett, 2022-ben még nyeretlen.

A két csapat őszi meccsét 1–0-ra a Barcelona nyerte meg Memphis Depay 11-esből szerzett góljával, és az azt megelőző, 2020 júliusi találkozón is 1–0-ra győzött a Barca. Az Espanyol legutóbb a Király-kupában, 2018 januárjában verte meg a Barcelonát (1–0).

Xavi vezetőedzőként a 2. városi derbijére készül – ősszel a bemutatkozása alkalmával 1–0-ra a Barcelona győzött (Fotó: AFP, archív)