La Liga: C. Ronaldo Messi előtt, ötöt hintett a Real

2017.01.07. 14:49
A Real Madrid könnyed, 5–0-s győzelmet aratott a Granada felett a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában.

A találkozót kisebb ceremónia előzte meg, hisz Cristiano Ronaldo először mutatkozott hazai közönség előtt újonnan megnyert Aranylabdájával.

Nem kellett sokat várni, hogy a Real Madrid feltörje a Granada védelmét, a 12. percben Isco találatával szerzett vezetést a „királyi gárda”: a spanyol középpályás egy kontra végén, Karim Benzema passzából tizenegy méterről lőtt laposan a kapuba. A labda a kapus lába között suhant el (1–0).

A 20. percben már Benzema volt a főszereplő, a francia támadó Luka Modric kipattanó lövése után kotorta be hat méterről a labdát a vendégek hálójába – tegyük hozzá, a gól erősen lesgyanús helyzetből született, ám a játékvezető sípja néma maradt (2–0).

Hét perccel később a találkozó előtt Cristiano Ronaldo is megvillant. Marcelo cselezte be magát a bal szélen a tizenhatoson belülre, beadott, CR pedig négy méterről a bal felsőbe bólintott (3–0), majd a 31. percben ismét Isco ünnepelhetett, miután Modric középre gurításából az üres kapuba belsőzött (4–0).

Cristiano Ronaldo a 2009–2010-es szezon óta a 271. találatát szerezte a spanyol élvonalban, ezzel megelőzte Lionel Messit, aki ugyanezt az időszakot tekintve 270 La Liga-gólnál jár.

A Real nem meglepő módon a második félidőben is uralta a mérkőzést. Az 58. percben James Rodríguez jobb oldali beadása után Casemiro érkezett a hosszún, és senkitől sem zavartatva, közvetlen közelről értékesítette a lehetőségét (5–0).

Zinédine Zidane csapata a rengeteg helyzetet dolgozott ki a folytatásban is, ám gólt már nem szerzett. A blancók sima, ötgólos sikerükkel hat pontra növelték előnyüket a bajnokságban, igaz, a második Barcelona csak vasárnap este lép pályára.

A Real Madrid sorozatban a 39. találkozóján nem kapott ki, ezzel beállította a rivális Barca rekordját: a gránátvörös-kékek 2016-ban szintén 39 összecsapásos veretlenségi sorozatot produkáltak, ez a leghosszabb széria spanyol együttestől.

Antoine Griezmann október 2. óta először szerzett gólt a spanyol bajnokságban (Fotó: AFP)

A SEVILLA NÉGYET HINTETT AZ ANOETÁBAN

A Sevilla 4–0-s győzelmet aratott San Sebastiánban, a Real Sociedad vendégeként. A vendégek Wissam Ben Yedder duplájával az első félidő közepén öt perc leforgása alatt kétgólos előnybe kerültek, majd az utolsó húsz percben Pablo Sarabia góljával, valamint Ben Yedder harmadik találatával tették fölényessé sikerüket.

A Real Sociedad hazai pályán legutóbb 2014 áprilisában szenvedett hasonlóan súlyos vereséget – amikor a Real Madridtól kapott ki 4–0-ra –, míg a Sevilla 2010 májusa óta először nyert négy góllal idegenbeli bajnoki meccsen.

Az Európa-liga-címvédő Sevilla ezzel a sikerével megelőzte a tabellán a címvédő Barcelonát, amely vasárnap a Villarreal vendégeként lép pályára. A katalánok egyébként 2006 óta nyeretlenek ott, ahol most az andalúziaiak négyet hintettek.

Az Atlético Madrid idegenben 2–0-ra megverte az Eibart. A fővárosiak nehezen találták a rést a házigazdák védőfalán, erre bizonyíték, hogy az első félidőben egyszer sem találták el a kaput, ami ebben a szezonban minden sorozatot figyelembe véve először fordult velük elő.

A szünet után aztán sikerült megtalálni a rést, igaz, ha az asszisztensnek élesebb lett volna a látása, akkor Saúl Níguez gólját az 54. percben nem adják meg – a spanyol középpályás ugyanis lesről fejelt a kapuba Filipe Luís beadását követően (0–1).

A győzelmet a 74. percben szép támadás végén Antoine Griezmann állította be, aki 843 perc után volt ismét eredményes a La Ligában (0–2).

Az Atlético Madrid október közepe óta először nyert meg egymást követő két bajnoki meccset, ezzel a Real Sociedadot és az egy meccsel kevesebbet játszó Villarrealt megelőzve feljött a tabella ötödik helyére.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ

Real Madrid–Granada 5–0 (Isco 12., 31., Benzema 20., C. Ronaldo 27., Casemiro 58.)
Eibar–Atlético Madrid 0–2 (Saúl 54., Griezmann 74.)
Las Palmas–Sporting Gijón 1–0 (el-Zsar 55.)
Real Sociedad–Sevilla 0–4 (Ben Yedder 25., 29., 83., Sarabia 73.)

1. Real Madrid 16 12 4 45–14 +31 40
2. Sevilla 17 11 3 3 36–21 +15 36
3. Barcelona 16 10 4 2 41–16 +25 34
4. Atlético Madrid 17 9 4 4 31–14 +17 31
5. Villarreal 16 8 5 3 25–11 +14 29