La Liga: a Betis és a Real Sociedad is 2–1-re nyerte a meccsét

2022.09.18. 20:32
Borja Iglesias (balra) duplázott (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján a Real Betis a Gironát, míg a Real Sociedad az Espanyolt győzte le 2–1-re.

BETIS–GIRONA

Arnau Martínez találatával már a 7. percben előnybe került a Girona. Sokpasszos, remek akció végén született meg a vendégek vezető gólja (0–1).

Gyorsan érkezett azonban a válasz, a 15.-ben Borja Iglesias büntetőből volt eredményes (1–1).

A 71. percben egy rosszul visszatett labdára csapott le Iglesias, és egészen a kapuig menetelt vele (2–1).

Nyert, így tovább tart a Betis remek formája, hiszen hat forduló alatt csak a Real Madridtól kapott ki, a többi meccset mind megnyerte.

REAL SOCIEDAD–ESPANYOL

Egy kapushibát kihasználva Alexander Sörloth szerzett vezetést a hazaiaknak. Álvaro Fernández totojázott egy hazatett labdával, Kubo Takefusza megtámadta őt, a labdaszerzésből pedig a norvég csatár vette be az üres kaput. Ki kell emelni a játékvezetőt, Carlos del Cerrót, aki remekül ítélt előnyszabályt (1–0).

Két perccel később viszont jött az egyenlítés, Erik Expósito egy remek sarokrúgás-kombináció végén lőtt egy kis szerencsével a kapuba (1–1).

Potyogtak ekkor a gólok, hiszen a 29. percben Brais Méndez is a kapuba talált, így ismét a fölényben játszó Real Sociedad állt győzelemre (2–1).

A maradék időben több gól már nem esett, így a baszkok két nyeretlen találkozó után nyertek ismét.

LA LIGA
6. FORDULÓ

Real Betis–Girona 2–1 (Iglesias 15., 71. – az elsőt 11-esből, ill. Arnau Martínez 7.)
Real Sociedad–Espanyol 2–1 (Sörloth 17., Brais Méndez 29., ill. Expósito 19.)
Később
21.00: Atlético Madrid–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Korábban
Osasuna–Getafe 0–2 (J. Iglesias 30., Sosa 76.)
Kiállítva: Ávila (43.), ill. Milla (90+1.)
Villarreal–Sevilla 1–1 (Baena 51., ill. Ó. Torres 8.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Almería 1–0
(Maffeo 25.)
FC Barcelona–Elche 3–0 (Lewandowski 34., 48., Depay 41.)
Kiállítva: Verdú (Elche, 14.)

Athletic Bilbao–Rayo Vallecano 3–2 (Inaki Williams 14., Sancet 28., Nico Williams 33., ill. Ó. Trejo 5., Falcao 80.)
Valencia–Celta Vigo 3–0 (Castillejo 37., Marcos André 82., André Almeida 90+3.)
Kiállítva: Cervi (Celta, 60.)