La Liga: a 100. percben szerzett góllal győzött az Atlético

V. Á.V. Á.
2022.04.17. 18:22
Carrasco szerzett vezetést az Atletinek (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid hazai pályán 2–1-re legyőzte az Espanyolt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában.

Az első félidőben veszélytelenül játszott az Atlético Madrid, amely szerdán a Manchester City ellen búcsúzott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A szünetben becserélt Yannick Carrasco góljával azonban az 52. percben megszerezte a vezetést Diego Simeone együttese az Espanyol ellen. A belga remek cselt követően lőtt a rövid alsóba – CARRASCO GÓLJA ITT!

Egy kis stat: az Atlético (15 gól) és a Barcelona szerezte a legtöbb gólt (15) a cserejátékosok révén a La Ligában ebben az évadban. (Opta)

A 74. percben Geoffrey Kondogbia megkapta a második sárga lapját, így emberhátrányba került az Atleti. Ezt villámgyorsan kihasználta a vendégcsapat, Raúl de Tomás két perc múlva egyenlített. A spanyol válogatott támadó húsz méterről, szemben a kapuval végezhetett el szabadrúgást, a gólhoz azonban kellett Jan Oblak hibája is – A GÓL ITT!

Egy kis stat: Oblak már a hatodik gólt kapta a tizenhatoson kívülről a La Liga 2021–2022-es kiírásában, ennél többel csak a Levante kapusa,Daniel Cardenas büszkélkedhet. (Opta)

Mégsem sikerült pontot szereznie az Espanyolnak, a 100. percben büntetőt kapott az Atleti, és Carrasco értékesítette a lehetőséget A GÓL ITT!

Három tétmérkőzés után nyertek újra a matracosok. 2–1

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ

Később
Atlético Madrid–Espanyol 2–1 (Carrasco 52., 90+10. – a másodikat 11-esből, ill. De Tomás 74.)
Kiállítva: Kondogbia (Atlético, 74.)
Athletic Bilbao–Celta Vigo 0–2 (Aspas 11., Beltran 37.)

KÉSŐBB
21.00: Sevilla–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

HÉTFŐN
21.00:
Barcelona–Cádiz (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
Granada–Levante 1–4 (Collado 90+2., ill. Dani Gómez 17., Morales 56. – 11-esből, Malsa 77., Soldado 90+5.)
Kiállítva: Germán Sánchez (Granada, 54.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Getafe–Villarreal 1–2
(Ünal 63., ill. Gerard Moreno 7., Trigueros 16.)
Elche–Mallorca 3–0 (Mojica 42., Bigas 58., Li Kang In 81. – öngól)
Alavés–Rayo Vallecano 1–0 (Joselu 64.)
Valencia–Osasuna 1–2 (Soler 83. – 11-esből, ill. Chimy Ávila 50. – 11-esből, Budimir 74.)