Küszködve ejtette ki negyedosztályú kupaellenfelét a Real Madrid

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.01.03. 20:50
Rodrygo (labdával) volt a madridiak nyerő embere (Fotó: AFP)
A negyedosztályú Cacereno otthonában lépett pályára a Real Madrid a legjobb 32 között a spanyol Király-kupában. Az erősen tartalékos madridiak nehezen találták a rést a hazai védelmen, de Rodrygo második félidei találatával 1–0-s győzelmet arattak és továbbjutottak a következő körbe.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT

CD CACERENO (IV.)–REAL MADRID 0–1 (0–0)
Cáceres, Estadio Principe Felipe. Vezette: Guillermo Cuadra Fernández (spanyol)
CACERENO: I. Moreno – M. Molina, L. Aguado, Josin, S. Gomis (P. Ramírez, 83.) – Clausi – I. Fernández (Garcí, 72.), L. Telles (Bermu, 75.), Samuel Manchon, Merenciano (El Kounni, a szünetben) – Grande Serrano (Rubén Solano, 72.). Vezetőedző: Julios Cobos Moreno
REAL MADRID: Lunyin – L. Vázquez, Éder Militao (Rüdiger, a szünetben), Nacho, Odriozola (Vallejo, 51.) – Ceballos, Tchouaméni (Valverde, a szünetben), Camavinga – Marco Asensio (Sergio Arribas, 81.), Rodrygo, E. Hazard (Álvaro Rodriguez, 68.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti

Sporting Gijón (II)–Rayo Vallecano 2–0

Történelme legnagyobb mérkőzését játszotta ma este a negyedosztályú Cacerenoa Real Madrid ellen a spanyol Király-kupában. A legjobb 16 közé jutásért rendezett összecsapáson a madridiak erősen tartalékos kezdővel álltak fel, és ez könnyedén meg is bosszulhatta volna magát. A hazaiak összességében több lehetőséget dolgoztak ki a kilencven perc során, azonban a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A madridiak kevés lehetőséget alakítottak ki, de hozni tudták a papírformát – köszönhetően a brazil Rodrygónak, aki a 69. percben egy jobblábas lövéssel megszerezte a továbbjutást érő találatot. 0–1

90+3. perc: VÉGE! Nagyot küzdött a Cacereno csapata, de a Real Madrid jutott a legjobb 16 közé. Köszönjük a figyelmüket!

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

88. perc: Ramírez és Camavinga kakaskodott egymással, mindketten sárga lapot kaptak.

83. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét is a hazai csapat, Ramírez érkezett Gomis helyére.

81. perc: Cserélt a Madrid, Arribas érkezett Asensio helyére.

78. perc: Bermu rángatta meg Valverde mezét, sárga lap.

75. perc: Cseréltek a hazaiak, Bermu érkezett Telles helyére.

74. perc: Telles buktatta Camavingát, sárga lap.

72. perc: Kettőt cserélt a hazai csapat, Iván Fernández helyére Garcí, David Serrano helyére Rubén Solano érkezett.

69. perc: GÓÓÓÓÓL! Rodrygo a 16-os bal oldali sarkánál két védőt is kicselezve betört a büntetőterületen belülre, majd 13 méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 0–1

68. perc: Cseréltek a vendégek, Álvaro Rodriguez érkezett Hazard helyére.

66. perc: Iván Fernández tartott rá Ceballos lábára, sárga lap.

60. perc: Asensio fordult le a védőjéről a 16-oson belül, majd 14 méterről kapura lőtt, de Moreno kiütötte a középre tartó labdát.

51. perc: Ismét cserélt a Madrid, Odriozola helyére Vallejo érkezett.

A hazaiak is cseréltek a félidőben, El Kounni érkezett Merenciano helyére.

A szünetben kettőt cserélt a Real Madrid, Rüdiger érekezett Militao helyére, míg Tchouaméni helyére Valverde állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Vége az első félidőnek! Jár az elismerés a hazaiaknak, akik talán kicsivel közelebb is álltak a vezető találat megszerzéséhez.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

Az utóbbi percek a hazaiakról szólnak, a Cacereno csapatának már több kapura lövési kísérlete volt, mint a vendégeknek.

38. perc: Samuel Manchonszerzett labdát, majd 16 méterről kapura lőtt, de a labda Militao lábáról szögletre vágódott.

37. perc: Telles próbálkozott 22 méterről, de a labda magasan a kapu fölé szállt.

37. perc: Merenciano végzett el szabadrúgást a 16-os jobb oldalától, azonban tekerése a kapu fölé szállt.

35. perc: Jobb oldali szögletet követően Militao fejelte kapura a labdát, de Moreno könnyedén hárított.

32. perc: Serrano kapott labdát a 16-os jobb oldalánál, majd kissé éles helyzetből kapura lőtt, de Lunin védeni tudott.

28. perc: Samuel Manchontartott rá Odriozola lábára, sárga lap.

27. perc: Tchouméni tarolta le Aguadot, sárga lap.

Egyelőre nagyon bátor játékot mutat be a hazai csapat, azonban a tudásbeli különbség érződik a játék képén.

16. perc: Ceballos 20 méterről vette célba a hazaiak kapuját, de a középre tartó labdát Moreno könnyed vetődéssel hárította.

14. perc: Lucas Vázquez vette be a hazaiak kapuját, de a passzt jegyző Asensio lesen volt, így nem született érvényes találat.

9. perc: Megvolt az első lövési kísérlet, de Merenciano próbálkozása egy madridi védőről szögletre vágódott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

A találkozó Pelé emlékére egy perces gyászszünettel kezdődött.

A Real Madrid világoskék mezben, a hazaiak zöld-fehérben játszanak majd.

Pályán a csapatok, pillanatokon belül kezdődik az összecsapás.

A Cacerenot 1919-ben alapították, a klub jelenleg a negyedik osztálynak számító Segunda Divísion RFEF 5. csoportjában szerepel. A cáceresi csapat jelenleg a hatodik helyen áll a bajnokságban, a Király-kupában azonban egy nagy bravúrt már véghez vitt, hiszen az előző körben az élvonalbeli Girona gárdáját sikerült búcsúztatniuk. A mai találkozót a 7000 férőhelyes Estadio Principe Felipe stadionban rendezik.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan a Real Madrid is megkezdi szereplését a spanyol Király-kupa idei kiírásában. A Madrid ellenfele a negyedosztályú Cacereno csapata lesz.