Barcelona: kupamérkőzésnek indult, edzés lett belőle

2015.01.08. 21:55
Neymar gólt lő (Fotó: Reuters)
Csütörtökön folytatódott a spanyol Király-kupa 2014–2015-ös kiírásának küzdelemsorozata, a Barcelona az Elchét fogadta a nyolcaddöntő első felvonásán. A mérkőzés a katalánok jutalomjátékát hozta: Jordi Alba, Luis Suárez és Lionel Messi is eredményes tudott lenni, Neymar pedig duplázott.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

BARCELONA–ELCHE CF 5–0
Camp Nou
, 27 099 néző. V: David Fernández Borbalán
Barcelona: Ter Stegen – D. Alves, Pique (Samper, 76.), Bartra, Alba (Adriano, 61.) – Mascherano, Rakitic, Sergi Roberto – L. Suárez, Messi, Neymar (Pedro, 67.). Vezetőedző: Luis Enrique
A kispadon: Masip (k.), Montoya, Iniesta, Munir
Elche: Tyton – Damián Suárez, Pelegrín, Roco, Albácar – Pasalic, Lomban – Coro (Jonathas, 60.), Fajr, Cisma (Fragapane, 73.) – C. Herrera (Aarón, 60.). Vezetőedző: Fran Escribá
A kispadon: Pol (k.), Adrián, V. Rodríguez, R. Gálvez
Gólszerző: Neymar (35., 59.), L. Suárez (40.), Messi (45., 11-esből), Alba (56.)

Egyszerre háborúzik ellenfelei mellett saját magával (lásd Luis Enrique és Lionel Messi belharcát) és a FIFÁ-val a Barcelona, így remek alkalomnak ígérkezett az Elche elleni kupamérkőzés arra, hogy egy sokgólos győzelem kivasaljon pár ráncot, és feloldjon néhány görcsbe rándult indulatot.

Enrique jól tudta, hogy egy újabb kudarc beteheti a kaput újkori barcelonai karrierje mögött, ezért egyáltalán nem tartalékolt, például a Neymar, Lionel Messi, Luis Suárez hármas támadta az Elche állásait. Amelynek túl nagy terhet nem kellett kibírnia, Neymar és Dani Alves így is helyzetbe került, majd a két brazil közül a támadó kihasználta következő lehetőségét. A gólpasszt Suárez szállította: 1–0!

Megrogyott azonnal a kiscsapat, többször is helyzetbe került a szünetig a Barca: előbb Luis Suárez lőtt gólt egy szép egyéni akció végén (2–0), majd Lionel Messi értékesítette a Neymar által kiharcolt büntetőt (3–0).

Mielőtt elkezdődtek volna a kupamérkőzéseken „kötelező jellegű" sorcserék a második félidő derekán, teljesen eldöntötték a mérkőzést a hazaiak: előbb Jordi Alba váltotta gólra Messi sokadik csodapasszát (4–0), majd Neymar vette be a kaput a 16-os elől (5–0).

Adriano, Pedro és Samper állt be végül a katalánokhoz, akik elgurigázgattak szép nyugodtan az utolsó harminc percben, megengedhették maguknak azt is, hogy elszórakozzanak pár helyzetet. Az Elche nemhogy ziccerig nem jutott, még épkézláb támadást sem igen vezetett...

Nem is kupameccs volt ez, hanem felkészülési találkozó.

Nagy tömeg nem tette tiszteletét a mérkőzésen (Fotó: Action Images)

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Még megy előre az újabbért a Barca, de kissé meddő már az erőfölény.

82. perc ZICCER! Suárez kontrázik Pedróval, utóbbi 13-ról jobbal finoman a labda alá nyúl, de eltéveszti a jobb sarkot.

79. perc Messi ballal kapura nyesi a 19 méteres szabadrúgást, Tychon hatalmas vetődéssel ment a bal sarok előtt!

78. perc Sergio Pelegrín kap sárgát Messi eldöntéséért.

76. perc Gerard Piqué le, Samper be.

73. perc Cisma le, Franco Fragapane be.

70. perc
Rakitic jelentkezik egy borzalmas indítással.

67. perc Neymar is lejön, Pedro váltja.

Alba: két gól és két öngól ebben az idényben a neve mögött.

61. perc Alba le, Adriano be.

60. perc Kettős csere a vendégeknél: Jonathas Corót váltja, Christian Herrerát meg Aarón.

59. PERC SZERINTÜNK NYER A BARCA: NEYMAR jobbal 18-ról a jobb felsőbe lő úgy, hogy a labda megpattant az előtte álló Rocón. 5–0!

59. perc Coro kap sárgát Messi akasztásáért.

56. PERC OTT AZ ÚJABB! Messi a 16-os közepe elől mesés ütemben ugratja ki a leragadó Damián mögött JORDI ALBÁT, aki kissé balról az ötös elől Tyton lába között a kapuba lő ballal. 4–0, iskolajáték!

51. perc Messi ismét remek ütemben ugratja ki Neymart, aki egy ütemmel többet vár a kelleténél, Tyton is kivetődik elé az ötösre.

49. perc
A játékvezetői csapat megállítja Suárezt is tévesen lesre hivatkozva.

46. PERC FOLYTATJUK!

Suárez a BL-ben, a La Ligában és a Király-kupában is lőtt immáron gólt a Barca színeiben.

45. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Immáron 26 hazai kupameccs óta mindig betalál a Barca. 1965 óta ez a legjobb sorozata a klubnak.

45. PERC LIONEL MESSI BALLAL A BAL ALSÓBA LŐ! Kapus jobbra el: 3–0!

45. perc BÜNTETŐ! Messi indítja Neymart, akit a kapu előterében utolér Enzo Roco, és becsúszva felrúgja. Sárga is.

De Borbalán az igazság, mint köztudott.

43. perc
Messi helyez a léc alá Alves löbbölése után hét méterről, jobbal, de les. Igen nehéz volt eldöntenie ezt Borbalánnak.

42. perc Damián Suárez
felrúgja Neymart, sárga.

42. perc
Újabb hatalmas helyzet, az ötös bal sarka elől Neymar a hosszú alsó mellé helyez!

40. PERC MÁR KETTŐ! Az Alba által a középpályáról szállított indítással LUIS SUÁREZ kicselez két védőt, majd jobbal a jobb sarokba helyez a 11-es pont magasságából. 2–0!

39. perc Tyton ment szépen magasra ugorva az ötös előtt Suárez emelésénél.

35. PERC EZ MEG MÁR GÓL! Messi, Sergi Roberto és Suárez passzolgat a 16-os előtt, majd azon belül, az uruguayi kissé jobbról keresztbe passzol NEYMARHOZ, aki a túloldalról jó nyolc méterről a léc alá emel jobbal. 1–0!

28. perc Ez már ziccer! Messi indítja gyönyörűen Neymart, Roco alszik, de a brazil ballal az ötös bal sarka elől a kapu hosszú oldala mellé emel.

27. perc
Neymar elindul a balon, de Pelegrín keményen előlép, el is veszi a labdát tőle.

20. perc
Messi elenged egy balost 17-ről, Tyton látványos vetődéssel kapja le a labdát a bal sarok elől.

19. perc MAJDNEM!
Messi jobb oldali szabadrúgására jól mozdul ki Przemyslaw Tyton, de középre öklözi ki a labdát, amit Dani Alves 24-ről kapásból az üresen maradt kapu jobb sarka mellé csűr.

17. perc Messi 16-os előtti passza éppen csak nem jó Neymarnak, Lombán szépen keresztez.

14. perc Alba Volán: a villámgyors balbekk menetrendszerűen lehagyja Damiánt a balon, de elfogy alóla a pálya.

10. perc Egy nyögvenyelős Neymar, Alba balos akció vége majdnem 11-es, Damián Suárez könyökkel elsodorja a brazilt. Szakmai véleményünk: háááát...

8. perc
Stabilan áll a lábán a vendégvédelem, a három elchés támadóra hat hazai jut.

4. perc
Helyzet! Neymar megy el a balon Luis Suárez passzával, beadását kivágja a kapu előtt Enzo Roco. Sergio Pelegrín segítség címén visszaadja a labdát Ivan Rakiticnek, de Roco előle is elrúgja a labdát.

2. perc
Javier Mascherano tisztáz saját ötöse előtt egy életerős (labdába) rúgással.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kékben, a vendégek fehér-zöldben.

Egy kis örökmérleg: 41 találkozó, 21 barcelonai és 8 elchei sikerrel, 72, illetve 32 rúgott góllal.