Király-kupa: hátrányban volt, de nagy gólokkal fordított, és továbbjutott a Barcelona

K. Zs.K. Zs.
2024.01.18. 21:25
Barcelonai gólöröm Salamancában (Fotó: Getty Images)
Az FC Barcelona 3–1-re győzött a harmadik ligás Unionistas vendégeként a spanyol labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjének csütörtöki játéknapján, és bejutott a legjobb nyolc közé.

A harmadik vonal középmezőnyébe tartozó salamancai csapat nem futballozott megilletődötten, és a 31. percben Álvaro Gómez fantasztikus kapáslövésével meg is szerezte a vezetést (1–0).

Nem sokon múlt, hogy az előny kitartson a szünetig: már az első játékrész utolsó perce pergett, amikor Joao Félix indította Ferran Torrest, aki végigszáguldott a hazai térfélen, és bár a lövése pillanatában megcsúszott, sikerült a jobb alsóba küldenie a labdát (1–1).

A második félidő derekáig tartotta az eredményt az Unionistas, aztán a 69. percben Jules Koundé lövése nagyon beakadt a bal alsóba – a védőnek elég volt, hogy késve támadták meg, kihasználta a lehetőséget (1–2).

Négy perccel később megint a bal oldalon törtek át a barcelonaiak: ezúttal Alejandro Balde vette kézbe az irányítást, berobogott a tizenhatoson belülre, és éles szögből hatalmas lövést küldött a léc alá (1–3), nagyjából biztossá téve, hogy a papírformának megfelelően a Barca jut tovább ebből a párosból.

A következő forduló sorsolása pénteken lesz, és a jövő héten már jönnek is a negyeddöntő mérkőzései.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Unionistas de Salamanca (III.)–FC Barcelona 1–3 (Á. Gómez 31., ill. Ferran Torres 45., Koundé 69., A. Balde 73.)
Később
Atlético Madrid–Real Madrid 4–2
Szerda
Girona–Rayo Vallecano 3–1 (Stuani 15., 19. – a másodikat 11-esből, Blind 26., ill. Nteka 36.)
Osasuna–Real Sociedad 0–2 (Oyarzabal 57. – 11-esből, Merino 90+8.)
Kiállítva: Catena (56., Osasuna)
Valencia–Celta Vigo 1–3 (Pepelu 29. – 11-esből, De la Torre 13., Duvikasz 18., 80. – előbbi 11-esből)