La Liga: ötgólos meccsen nyert a Getafe, Ramos győzelemmel tért vissza

2023.09.17. 20:40
Makszimovics gólja döntötte el a pontok sorsát a Coliseumban (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Getafe hazai környezetben 3–2-re legyőzte az Osasunát. Az ezt követő találkozón is hazai siker született, a Villarreal az Almeríát gyűrte le 2–1-re. A játéknap kora esti találkozóján Sergio Ramos győzelemmel tért vissza nevelőklubjához – a Sevilla a Las Palmas fektette két vállra.

A meccs első gólját Sztefan Mitrovics szerezte a 36. percben, majd Iker Munoz góljával a szünet előtt egyenlíteni tudott a pamplonai együttes. A második félidő elején is sor került egy gólváltásra – José Carmona, valamint egy tizenegyest értékesítve Ante Budimir volt eredményes –, majd a 77. percben bemutatkozott a spanyol futballban a Manchester United „számkivetettje”, Mason Greenwood, akit egyébként igazi sztárként fogadtak a Getafe drukkerei.

A slusszpoént ezzel együtt nem ő, hanem a hazaiak másik szerb légiósa, Nemanja Makszimovics sütötte el, aki a 86. percben a kapuba fejelte Alena szögletét. A mérkőzés végkimenetelén a tízperces hosszabbítás sem változtatott – Bordalás együttese idénybeli második sikerét aratta.

VILLARREAL–ALMERÍA

A nyár folyamán edzőt váltó – Rubi helyére Vicente Moreno érkezett – Almería idényrajtját eddig az jellemezte, hogy a látványos támadófutballt nem kísérte eredményesség – ezt mutatja, hogy a kiscsapat négy forduló alatt csak egy pontot gyűjtött. A piros-fehérek az évadot ugyancsak bukdácsolva kezdő, s azon melegében edzőt is váltó (Quique Setién utódja Pacheta lett) Villarreal otthonában próbáltak javítani.

Az első játékrész legnagyobb része góltalanul telt el, majd a 44. percben Sergio Akieme szerezte meg a vezetést az Almeríának, erre viszont még a ráadásban tudtak válaszolni a hazaiak a klublegenda Gerard Moreno góljával.

A második félidőt végigtámadta a vendégcsapat, bőszen rohamozott a győzelemért, de nem tudta begyötörni a hőn áhított találatot – nem úgy a Villarreal”, amely a 94. percben Alexander Sörloth révén beköszönt, s cinikus módon bezsebelte a három pontot.

SEVILLA–LAS PALMAS

Hetven percig nem született gól a fordulót megelőzően pont nélkül álló Sevilla, illetve az eddig két pontot gyűjtő Las Palmas mérkőzésén, amelyet végigjátszott a sevillai klubhoz 18 év után visszatérő világbajnok belső védő, Sergio Ramos. A 71. percben aztán megtört a jég: a csereként beálló En-Nesziri fejesét még óriási bravúrral védte Álvaro Vallés, de a kipattanóra egy másik sevillai csereember, Dodi Lukebakio érkezett, aki a hálóba pofozta a labdát. A ráadásban a vendégek számos lehetőséget kihagytak – remek formában védett Dmitrovics –, így ha nehezen is, de zsinórban három vereség után megszerezte idei első bajnoki pontjait a Sevilla.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ
Getafe–Osasuna
3–2 (Sz. Mitrovics 36., Carmona 51., Makszimovics 86., ill. Iker Munoz 45., Budimir 57. – 11-esből)
Villarreal–Amería 2–1 (G. Moreno 45+5., Sörloth 90+4., ill. Sergio Akieme 44.)
Sevilla–Las Palmas 1–0 (Lukebakio 71.)

KÉSŐBB
21.00: Real Madrid–Real Sociedad (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Cádiz 3–0
(Gorka Guruzeta 66., Asier Villalibre 68., I. Williams 90+1.)
Valencia–Atlético Madrid 3–0 (Hugo Duro 5., 34., Javi Guerra 54.)
Celta Vigo–Mallorca 0–1 (Muriqi 85.)
FC Barcelona–Real Betis 5–0
(Joao Félix 25., Lewandowski 32., Ferran Torres 62.,Raphinha 66., Cancelo 81.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Rayo Vallecano–Deportivo Alavés 2–0(Isi Palazón 43. – 11-esből, Jorge de Frutos 82.)

1. Barcelona 5 4 1 13–4 +9 13
2. Real Madrid 4 4 8–2 +6 12
3. Athletic Bilbao 5 3 1 1 9–4 +5 10
4. Girona 4 3 1 7–2 +5 10
5. Valencia 5 3 2 7–4 +3 9
6. Rayo Vallecano 5 3 2 6–8 –2 9
7. Atlético Madrid 4 2 1 1 10–4 +6 7
8. Getafe 5 2 1 2 5–7 –2 7