Real Madrid: „Beszéltem Wengerrel, érdekelte a klub”

2015.09.10. 10:52
null
Arsene Wengert érdekelte a Real Madrid, de maradt az Arsenalnál (Fotó: Reuters)
Ramón Calderón, a Real Madrid labdarúgócsapatának korábbi elnöke elárulta, Arsene Wenger, az Arsenal menedzsere közel állt ahhoz, hogy a spanyol klub vezetőedzője legyen.

A 64 éves Ramón Calderón 2006 és 2009 között volt a királyi gárda első embere, és a brit Mirror azt is tudni véli, Calderón majdnem a Real Madridhoz csábította Arsene Wengert, az Arsenal menedzserét.

„Bárkiről elképzelem – legyen az vezetőedző vagy játékos –, hogy karrierje egy szakaszán érdeklődést mutat egy olyan klub felé, mint a Real, különösképp akkor, ha ugyanannál a gárdánál van már jó ideje” – idézi a korábbi elnök szavait az újság.

„Beszéltünk a blancókról akkoriban, és nagyon is érdekelte a csapat, valamint az ottani történések. Emlékszem, azt kérdezte: »Ismét Hollywoodba mész, vagy futballcsapatot csinálsz?« Arra gondolt, hogy filmsztárokkal és Galaktikusokkal tervezek, vagy a megfelelő együttest építem-e fel.”

„A dolgok nem jöttek össze, Wenger egyértelműen szeret az Arsenalnál lenni. Tisztelettudó, akitől sosem látod, hogy vitatkozna. Lehet, hogy néha panaszkodik a játékvezetőkre, de nem úgy, ahogy azt Mourinho szokta. Kedves ember, fantasztikus menedzser, és jó látni, hogy ennyire sikeres – úgy vélem, Madridban is nagyon eredményes lett volna. Persze, néha nagyon nehéz ennél a klubnál…”

Legfrissebb hírek

Mi voltunk a Legyőzhetetlenek, ti lesztek a Felejthetetlenek – Thierry Henry Bukayo Sakának

Bajnokok Ligája
1 órája

Szavazás: járt-e tizenegyes az Atléticónak Giuliano Simeone, illetve Griezmann eseténél?

Bajnokok Ligája
2 órája

Videó: egy éve még munkatársak voltak, most nekiment Simeone az Arsenal sportigazgatójának

Bajnokok Ligája
3 órája

„Amikor lőttem, elvesztettem az egyensúlyom” – Giuliano Simeone a kimaradt helyzetéről

Bajnokok Ligája
5 órája

Bukayo Saka: Gyönyörű ez a történet, remélem, jól végződik Budapesten

Bajnokok Ligája
13 órája

Az „ágyúsok” ott lesznek Budapesten, 20 év után ismét BL-döntős az Arsenal!

Bajnokok Ligája
14 órája

BL: az egyik oldalon Gyökeres, a másikon Griezmann és Álvarez rohamoz

Bajnokok Ligája
17 órája

Mbappéék szerint a kritikusok túlagyalják a szardíniai kiruccanást

Spanyol labdarúgás
20 órája
Ezek is érdekelhetik