Vadócz sárgát kapott és búcsúzott az Osasunával a kupától

2009.01.15. 22:05
A spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjének első meccsén 1–1-es döntetlent játszott az Osasuna az Athletic Bilbaót fogadva – akkor Vadócz Krisztián adta csapata egyetlen gólpasszát. A magyar válogatott középpályás és az Osasuna a visszavágóra Bilbaóba látogatott, és nem volt benne sok köszönet. A csapat kikapott 2–0-ra és kiesett.
Vadócz (pirosban) ebben a szezonban már nem játszik spanyol kupameccset
Fotó: Imago (archív)

Nem indult túl bíztatóan a találkozó az Osasuna számára, hiszen az ötödik percben Gabilondo okos góljával hamar megszerezte a vezetést a Bilbao. Az Osasuna a gólra csak veszélytelen beadásokkal tudott válaszolni – idesorolandó Vadócznak is egy kísérlete.

A 18. percben aztán Llorente passza után Ion Vélez eldöntötte azt a kérdését is, hogy hány percig játsszanak a csapatok ma este, lévén a tizenhatoson belülről lőtt – a labda két védőn is megpattant mire a hálóba hullott, 2–0.

A vendégeknek a félidő közepén ugyan Sunny fejese révén lehetett volna esélyük a szépítésre, ám végül az első 45 percben már nem esett több gól, a többet, és veszélyesebben támadó Athletic megérdemelt előnnyel mehetett a szünetre.

A második félidőben aztán úgy tűnt, alaposan belekezdett az Osasuna Portillo fejesével – Iraizoz védett –, ám Gabilondo és Iraola lövése volt erre a válasz az első negyedóra végén.

A Portillo–Iraizoz csata a 64. percben folytatódott, amikor a Real Madridban ismertté vált támadó elesett harcolt tizenegyest, ám az osasunai szépítés nem jött össze: a baszkok kapusa hárította a tizenegyest.

Ez aztán kissé megtörte a vendégeket, így hiába nyitottak hosszú hajrát, nem sikerült a szépítés. A mérkőzés végén még Vadócz is beszedett egy sárga lapot, ráadásul a 91. percben még meg is fogyatkozott az Osasuna, Delporte kapott piros lapot.

A vége tehát 2–0 lett a hazaiaknak, így Joaquín Caparrós csapata 3–1-es összessítéssel jutott a legjobb nyolc közé.