Női röplabda Extraliga: megint nyert, elődöntős a Nyíregyháza

MTI/H. D.MTI/H. D.
2021.02.28. 21:10
Megint nyert, elődöntős a Nyíregyháza az Extraligában (Fotó: Sipeki Péter/Kelet-Magyarország)
A Nyíregyháza elődöntőbe jutott a női röplabda Extraligában, miután a negyeddöntő vasárnapi, harmadik mérkőzésén is legyőzte a Diósgyőrt – írja az MTI.

Az 1. MCM-Diamant Kaposvár 3:1-re győzött az MTK Budapest vendégeként a negyeddöntő második mérkőzésén, és így 2–0-ra vezet az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharcban.

A harmadik találkozót egy hét múlva rendezik Kaposváron.

A somogyiak szerdán a női Challenge Kupa-elődöntő visszavágóján lesznek érdekeltek, ekkor fogadják a román C.S.M. Volei Alba Blaj csapatát, amely szerdán 3:0-ra diadalmaskodott Marosvásárhelyen.

NŐI RÖPLABDA EXTRALGA
NEGYEDDÖNTŐ, HARMADIK MÉRKŐZÉS

FATUM-NYÍREGYHÁZA–DVTK
3:0 (19, 13, 18)
Nyíregyháza, zárt kapuk mögött. Vezette:
Sík, Ujházi
NYÍREGYHÁZA: RADOSOVÁ 9, Lászlop 2, Lacombe 5, VASZILEVA 13, Pintér A. 6, S. Najdic 4. Csere: TÓTH F., Tóth D. (liberók), INNEH-VARGA E. 12, Klaric 5, Francesco G. 1, Fuchs 1. Edző: Németh Szabolcs
DVTK: Kuntura 1, Kundrák 2, KISS E. 7, Beddigfield 7, Horton 5, Szajkó 6. Csere: Dömsödi (liberó), Egri, Mészáros Zs. 1, Sitku 1, Tóth R. Edző: Toma Sándor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:4, 5:8, 11:8, 16:12, 17:14, 21:17. 2. játszma: 4:1, 10:3, 17:7, 20:10. 3. játszma: 3:2, 8:4, 15:7, 18:12, 20:13
Németh Szabolcs: – Büszke vagyok, hogy elsőként jutottunk be az Extraliga elődöntőjébe. Ezúttal néhány játékosomnál érezhető volt, hogy a párharc végére elfogyott koncentráció és ezért olykor hiba csúszott a játékunkba. Ennek ellenére nem vagyok elégedetlen. Az igazi küzdelem most kezdődik, hiszen az elődöntőben még nehezebb mérkőzések várnak ránk.
Toma Sándor: – Gratulálok a Nyíregyházának a továbbjutáshoz és sok sikert kívánok nekik a folytatásban! Annak örülök, hogy a három mérkőzésből most játszottunk a legfelszabadultabban. Próbáltam mindenkinek játéklehetőséget adni, éltek is vele a játékosok. Úgy érzem, mindent kihoztunk magunkból.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Nyíregyháza javára.

NEGYEDDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
MTK BUDAPEST–1.MCM-DIAMANT KAPOSVÁR 1:3
(13, –16, –20, –15)
Budaörs, zárt kapuk mögött. Vezette: Árpás K., Soltész
MTK: Szerencsés-Miklai 13, Papp O. 10, VEZSENYI 18, Godó 6, KILYÉNFALVI 11, Durst 3. Csere: Szalai A. (liberó), Lesi 1, Berkó L. Edző: Leiszt Máté
KAPOSVÁR: HARCENKO 17, KIRÁLY-TÁLAS 4, KLISZURA 16, Bodovics 2, HELICS 20, Szűcs K. Csere: Szpin (liberó), T. Matics 6, Kump. Edző: Szasa Nedeljkovics
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:1, 16:7, 21:10. 2. játszma: 4:2, 8:6, 9:16, 12:21. 3. játszma: 2:4, 7:6, 11:11, 12:15, 15:16, 19:19, 19:21. 4. játszma: 3:3, 4:8, 10:16, 13:21
Leiszt Máté: – Ég és föld volt a különbség az első mérkőzésen mutatott és a mostani teljesítményünk között. Az első szettben és a második játszma elején is álomjátékot nyújtottunk, és a folytatásban is nagyot küzdöttünk. Örülök, hogy volt tartása a csapatnak, ez biztató a következő találkozó előtt.
Szasa Nedeljkovics: – Az első játszmában nem találtuk a játékunkat, szerencsére a második szett már teljesen más képet mutatott. Feljavult a teljesítményünk, több energiát adtunk ki magunkból, amit folyamatosan növelni tudtunk a mérkőzés végéig. Megérdemelten győztünk.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Kaposvár javára.