Női röplabda Extraliga: ismét nyert a Szent Benedek RA

MTI/R. P.MTI/R. P.
2021.11.07. 18:49
A Szent Benedek RA negyedik mérkőzését is megnyerte a női röplabda Extraliga mostani idényében, vasárnap a vendég UTE-t verte három szettben.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
ALAPSZAKASZ, 4 FORDULÓ
Szent Benedek RA–UTE 3:0
(19, 9, 13)
Balatonfüred, 97 néző. V: Sík, Adler.
SZBRA: Bleicher R. 1, Szavovics 12, Koprivica 4, Sztijepics 16, Kiss G. 8, Jimerson 9. Csere: Fáth, Baksa (liberók), Vacsi 5, Iosia 3, Szerényi, Dimitrics, Lekics. Vezetőedző: Dejan Desnica.
UTE: Szabó L. 6, Gyimes 6, Bagyinka, Kraszteva 5, Morozo 1, Petőváry 7. Csere: Karabaseva (liberó), Durst, Manninger, Kis D. 1. Vezetőedző: Horváth András.
Dejan Desnica:
– Ha csak valaki az eredményt nézi, azt hiheti, hogy ez egy könnyű meccs volt, de ez egyáltalán nincs így. Az Újpest végig szívósan küzdött és nagyszerű ellenfelünk volt. Jól játszottunk, és elsősorban ez volt a sikerünk kulcsa. Nehéz hét vár ránk egy szerdai kupameccsel és egy idegenbeli rangadóval Békéscsabán, örülök, hogy győzelemmel vágunk neki ennek a periódusnak.
Horváth András: – Az első játszmában nagyon sokáig partiban voltunk az ellenféllel. Volt három-négy olyan helyzetünk, amikor lett volna lehetőségünk befejezni a játékot. Ezt nem tettük meg, és ez megbosszulta magát. Innentől kezdve a nyitásfogadásunk hullámzóvá vált, a támadásaink hatékonysága felpuhult, ennek köszönhető ez a mai eredmény. Köszönjük szépen azoknak, akik távolról szurkoltak nekünk és azoknak, akik a helyszínen biztatták a csapatot.NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
(19, 9, 13)

Az állás: 1. Szent Benedek RA 11 pont (12:2), 2. Swietelsky-Békéscsaba 11 (12:3), 3. Vasas Óbuda 9 (11:6)