Röplabda: húsz éve nem volt ilyen a Magyar Kupában

2017.01.25. 20:25
A Szolnok megismételte egy héttel ezelőtti bravúrját, nagy meglepetésre ismét nyert a címvédő Kaposvár ellen, így kettős győzelemmel jutott a férfi röplabda Magyar Kupa döntőjébe. A két meccsen ellenfelének mindössze egy szettet átengedő Szolnok első MK-fináléjára készül, a Kaposvár húsz év után először marad le róla.

Véget ért egy egyedülálló sorozat: a kaposvári férfi röplabdacsapat 1997 óta minden évben bejutott a Magyar Kupa döntőjébe, 2017-ben azonban címvédőként is „csak" a bronzéremért játszhat majd a társaság.

Mindez az Openhouse-Szolnok együttesét dicséri: a Tisza-partiak a múlt heti, hazai 3:0 arányú hazai siker után saját otthonában is meglepték, majd megverték a somogyiakat. A vendégek határtalan lelkesedéssel vetették bele magukat a küzdelembe, és az első szettet nagy csatában, 27:25-re, a másodikat pedig 25:22-re nyerték, amivel el is dőlt a továbbjutás sorsa.

A Fino feladója, Keen Cameron az első szett hajrájában bokasérülést szenvedett, a második játszmában azonban visszatért a pályára, de ő sem tudta megakadályozni, hogy a Szolnok végül 3:1-re megnyerje a 98 perces találkozót.

A másik elődöntőben még csak az első meccset játszották, a Pénzügyőr hazai pályán 3:0-ra legyőzte a tavalyi ezüstérmes Kecskemét együttesét. A visszavágót január 31-én játsszák.

FÉRFI RÖPLABDA MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Fino Kaposvár SE–Openhouse Szolnoki RKSI 1:3 (–25, –22, 20, –25)
Kaposvár, 400 néző. V: Pőcze, Halász.
Fino Kaposvár SE: Keen 1, Dávid Z. 8, Vajda 5, Bögöly 17, Bozóki 20, Nagy J. 4. Csere: Deák (libero), Szabó B., Kalmár 6, Csányi T. 2. Vezetőedző: Demeter György
Openhouse Szolnoki RKSI: Török R. 5, Hummes 11, Varga Z. 6, Gönczi 19, Krupánszki 13, Rása 10. Csere: Bene (libero), Fülöp, Tóth G. 1. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 16:13, 20:21. 2. játszma: 7:8, 14:16, 19:21. 3. játszma: 8:4, 16:10, 21:16. 4. játszma: 5:8, 16:14, 19:21
Továbbjutott: a Szolnok, kettős győzelemmel
Demeter György:
– A Szolnok nagyon hitt a győzelemben. Megzavart minket feladónk sérülése, de nem ezen múlt a mérkőzés sorsa. Az első és a második játszmában 11 ki nem kényszerített hibánk volt, nekik csak négy, ami sorsdöntőnek bizonyult. Gratulálok ellenfelünknek, ha így játszanak, még kupagyőztesek is lehetnek.
Gulyás Ferenc: – Ebben a párharcban most jobbak voltunk, nagy dolognak tartom, hogy kétszer is le tudtuk győzni a Kaposvárt. Ezzel sikerült sporttörténelmet írnunk, mert a szolnoki férfi röplabdacsapat még soha nem jutott be a Magyar Kupa döntőjébe. Fejben jobban bírtuk, és úgy éreztem, hogy jobban akartuk a győzelmet, mint az ellenfelünk. Gratulálok a játékosaimnak, és köszönetet mondok a támogatóinknak, akik bíztak bennünk az elmúlt hónapokban. Még nem tudjuk, ki lesz az ellenfelünk a döntőben, de szeretnénk ott is nyerni!

ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Pénzügyőr SE–HÉP-Kecskeméti RC 3:0 (20, 21, 18)
Budapest, Kőér utcai sporttelep, 300 néző. V: Tillmann, Jámbor.
Pénzügyőr SE: Tóth A., Bagics B., Szalai Sz., Kiss D., Bokor G., Kovács. Csere: Magyarosi (libero), Torma P., Kiss N., Rozgonyi B. Edző: Weczera Csaba
Kecskemét: Vocskó M., Pesti M., Jánossy B., Horváth K., Erki, Szabó M. Csere: Csala B. (libero), Balla Sz., Kunert. Edző: Gyurkó Sándor
A mérkőzés alakulása. 1. játszma: 4:7, 13:12, 19:17, 23:19. 2. játszma: 7:5, 15:11, 19:15, 23:18. 3. játszma: 8:4, 11:10, 19:14, 24:18.
Weczera Csaba: – Sikerült megvalósítani azokat a dolgokat, amikből felkészülünk a jó erőkből álló Kecskemét ellen. A párharc még nem dőlt el, kemény visszavágó vár ránk!
Gyurkó Sándor: – Sajnos kevesek voltunk ehhez mérkőzéshez, az első játszmában több mint tíz ki nem kényszerített hibánk volt. Nyitásban is sokat rontottunk. Megpróbálunk felkészülni a visszavágóra és nincs más választásunk, mint aranyjátszmában továbbjutni. Ehhez határozottabb játék kell, valamint jobb nyitások és nyitásfogadás. A nagyobb terem remélhetőleg a segítségünkre lesz! Addig is van bőven dolgunk: pénteken bajnoki következik Szolnokon, vasárnap a MAFC-cal játszunk, kedden pedig jön a visszavágó...