Rio 2016: mintegy 270 orosz sportoló indulhat

Vágólapra másolva!
2016.08.04. 19:29
Az utolsó indulási engedélyek kiosztása után eldőlt, hogy mintegy 270 orosz sportoló vehet részt a pénteken kezdődő Rio de Janeiró-i olimpián.

A nyitóünnepség előtt egy nappal hét sportágban – ökölvívásban, cselgáncsban, sportlövészetben, teniszben, kézilabdában és röplabdában – összesen csaknem 80 versenyző kapott zöld utat a NOB különbizottságától. Az orosz olimpiai bizottságot vezető Alekszandr Zsukov számításai szerint így 270-re nőtt a riói indulók száma.

A NOB-grémium az előzőleg a vizes sportágak nemzetközi szövetsége (FINA) által kizárt Vlagyimir Morozovnak és Nyikita Lobincevnek is megadta az engedélyt.

Július 18-án hozták nyilvánosságra Richard McLarennek, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) fővizsgálójának a 2014-es szocsi téli olimpiáról készített jelentését, amely államilag irányított doppingolással vádolta Oroszországot. A jelentés nyomán a WADA azt javasolta a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak (NOB), hogy a teljes orosz csapatot zárja ki a riói játékokról. A szervezet végrehajtó testülete azonban július 24-én úgy döntött, hogy nem így jár el, de a részvételhez az orosz versenyzők mindegyikének egyéni engedélyre van szüksége sportágának nemzetközi szövetségétől.

Később bejelentették, hogy a legvégső szót az érintettek olimpiai indulásáról a NOB háromfős bizottsága mondta ki. A grémiumot a sportolói bizottság előző vezetője, a német Claudia Bokel, valamint az orvosi bizottságot irányító török Ugur Erdener és a spanyol ifj. Juan Antonio Samaranch alkotta.

 

Legfrissebb hírek

Tíz nehéz kérdés az olimpiák történetéből – 1. rész

Egyéb egyéni
8 órája

Mégsem Budapest rendezhette meg az 1960-as olimpiát

Népsport
12 órája

Semlegesként visszatérhetnének az orosz tornászok

Torna
2025.06.13. 11:32

Euró-tízmilliókban mérhető profitot hozott a párizsi olimpia

Egyéb egyéni
2025.06.13. 06:39

A WADA elnöke bírálta a „doppingolimpia” szervezőit

Egyéb egyéni
2025.06.12. 12:46

Felkészülés: Dánia átgázolt a litvánokon, Svédország hétgólos meccsen győzte le Algériát

Minden más foci
2025.06.10. 21:19

Berlin bemutatta tervezett pályázatát a 2036-os olimpiára

Egyéb egyéni
2025.05.28. 10:43

Milánó 2026: érvényben marad az orosz hokiválogatott kizárása

Egyéb egyéni
2025.05.27. 15:05
Ezek is érdekelhetik