
Már a csoportmeccseken is becsúszott egy vereség, de ez persze még nem jelentette, hogy itt a világ vége – és az, hogy Szilágyi Áron a hatodik helyen végzett a toruni Európa-bajnokság férfi kardversenyében, szintén nem jelenti azt. De hogy jól jön számára a jövő heti pihenés, az is egyértelmű.
„Nem készültünk különösebben erre az Európa-bajnokságra, még a múlt héten is hatalmas mennyiségű munkát végeztem, hiszen az olimpia miatt nem lehetett pihenőt tartani, és ezt itt, Torunban éreztem is” – mondta Szilágyi Áron.
„Fáradt voltam, de arra nem számítottam, hogy ennyire túlterhelt leszek. Nem fizikailag, mentálisan vagyok fáradt. Mintha fejbe vertek volna, úgy kóvályogtam a páston. Csúszva-mászva két asszót hoztam a csoportmeccsek után, de Ibragimov ellen már éreztem, több kellene… Különösebben nem szomorkodom, hiszen nem is számítottam világrengető eredményre.”
Decsi András edzőtől azt is megtudtuk, hogy tanítványa a világranglista ötödik helyéről vághat neki a riói olimpiának – az egy hét pihenő után jöhet a kemény munka, a toruni Európa-bajnokságot maguk mögött tudva csak egyetlen cél lebeg a szemük előtt…

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!

Vívó Eb: nyolcadik a női tőrcsapat
