Videó: futballtörténelmi pillanat! Felmutatták az első zöld lapot

2016.10.05. 22:47
Történelmi pillanathoz érkezett a labdarúgás, amikor az olasz másodosztályú bajnokság 7. fordulójában rendezett Virtus Entella–Vicenza (4–1) mérkőzésen felmutatták az első zöld lapot!

Az olasz másodosztályban (Serie B) már egy éve bevezették a zöld lapot, amelyet a sárga és a piros lappal ellentétben akkor kap egy játékos, ha sportszerűen cselekszik.

Az 53. percben a Vicenza támadója, Cristian Galano egy kapura lövése után jelezte a játékvezetőnek, hogy senki sem ért bele a labdába, így kirúgás következhet a megítélt szöglet helyett. Ekkor Marco Mainardi játékvezető – igaz, ez a képen nem teljesen jól kivehető – felmutatta a sportszerű olasz csatárnak a zöld lapot.

Az olasz liga a legújabb zöld lap tavalyi bevezetésekor azt is kijelentette, hogy az a labdarúgó, aki a legtöbb ilyen színű elismerésben részesül, a szezon végén különdíjat kap.

Más kérdés, hogy egy évet kellett várni arra, hogy valaki kiérdemelje ezt az elismerést…