Vidám Inter-este, szomorú „farkasok”

2010.09.22. 23:10
Eto'o (balra) és Milito is duplázott a Bari ellen (fotó: Action Images)
Az olasz labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában a címvédő Internazionale Samuel Eto’o és Diego Milito duplájával 4–0-ra nyert a Bari ellen hazai pályán. A Lazio és a Milan nem bírt egymással Rómában (1–1), míg az AS Roma 2–1-es vereséget szenvedett a Brescia vendégeként.

INTERNAZIONALE–BARI
Ugyan Abdelkader Gezzal révén a Bari előtt adódott az első lehetőség, az Inter folyamatosan átvette a kezdeményezést, és a 28. percben meg szerezte a vezetést. Samuel Eto’o némi szerencsével egy csel után megtartotta a labdát a bal oldalon, centerezése azonban már tökéletes volt, Diego Milito közvetlen közelről a léc alá fejelt. Az argentin támadónak ez volt az első gólja a bajnoki idényben. 1–0

A gól után Maicon nagy helyzete után növelhette volna az előnyt a fekete-kék alakulat, de ez csak a második játékrészben történt meg. Az 50. percben Marco Rossi kezére pattant a labda, a jogos tizenegyest pedig Eto’o váltotta gólra. Alig tizenöt perccel később az Inter újabb büntetőt kapott Lúcio buktatása miatt, a kameruni támadó pedig ezt is berúgta. 3–0

Ezt követően Rafa Benítez le is cserélte a mérkőzés hősét, tehette ezt nyugodtan, a találkozó eldőlt, Diego Milito pedig a hajrában fölényessé tette az Inter győzelmét.  4–0

LAZIO–AC MILAN
A Lazio és a Milan jó meccset játszott egymással a fővárosban, Zlatan Ibrahimovic kihagyott két helyzetet az első félidőben – akárcsak a római oldalon Hernanes egyet –, a második félidő közepén mégis ő szerzett vezetést, miután Clarence Seedorf remek kiugratása után át tudta passzírozni a labdát Fernando Muslera kapuson, és a kapuba helyezett. 0–1

A Milan azonban nem tudta mind a három pontot megszerezni, mert Sergio Floccari egalizált a folytatásban. A gól legalább annyira azonban Hernanes érdeme is, aki négy védő között tört be, és adott remek passzt a csatárnak. 1–1

BRESCIA–AS ROMA
Ismét kikapott a Roma egy ellentmondásos mérkőzésen. A Brescia Perparim Hetemaj révén szerzett vezetést az első félidőben, a folytatásban azonban hiába támadtak többet a „farkasok”, a vendégek oldalán elmaradt egy büntető, míg Philippe Mexest – az ismétlések alapján jogtalanul – kiállította a játékvezető. Ráadásként az északiak büntetőt is rúghattak, amit Andrea Caracciolo nem hibázott el, így Marco Borriello csak szépíteni tudott a hajrában. 2–1

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKRŐL
A Napoli ugyan már a mérkőzés elején vezetett a Chievo ellen, ám a veronaiak némi meglepetésre fordítottak, és 3–1-es sikerükkel elvitték mind a három pontot Nápolyból.

Az eddig csodák sorát bemutató Cesena 2–0-ra kikapott a hétvégén a Milantól pontot raboló Catania vendégeként, nem bírt egymással a Cagliari és a Sampdoria, a gól nélküli találkozón Koman Vladimir ezúttal nem kapott lehetőséget a genovai alakulatban.

A Genoa is döntetlent játszott a Fiorentinával, Rudolf Gergely a 75. percben állt be a piros-kékekhez.

INTER–BARI 4–0