Az Inter esélyt sem hagyott az Olimpicóban a Romának

R. Gy.R. Gy.
2021.12.04. 17:46
Ezzel a Calhanoglu-góllal szerezte meg a vezetést az Inter (fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában a Roma hazai pályán szenvedett sima vereséget az Inter ellen, amely így felugrott a tabella második helyére.
OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ

Roma–Internazionale 0–3 (0–3)
Róma,
Stadio Olimpico. Vezette: Marco Di Bello
ROMA: Rui Patrício – Mancini, Smalling, Kumbulla (Bove, 61.) – Ibanez, Veretout (Volpato, 90+1.), Cristante, Vina – Mhitarjan – Zaniolo, Shomurodov. Vezetőedző: José Mourinho
INTER: Handanovic – D’Ambrosio, Skriniar, Bastoni (Dimarco, 76.) – Dumfries, Calhanoglu (Sensi, 84.), Brozovic, Barella (Arturo Vidal, 59.) Perisic – Dzeko (Vecino, 76.), J. Correa (A. Sánchez, 59.). Vezetőedző: Simone Inzaghi
Gólszerző: Calhanoglu (15.), Dzeko (24.), Dumfries (39.)

Kilátástalan játékot szenvedett végig a Roma szurkolótábora, hiába is remélte, hogy a jó formában lévő Inter ellen sikerül majd begyűjteni a három pontot. Pedig a hazai közönség nagy örömére szolgált, hogy két év után újra a lelátón köszönthette Francesco Tottit.

Az ász pedig szomorúan figyelhette, hogy az Inter már negyedóra után előnyt szerzett. De milyen góllal?! Calhanoglu szögletből kapura csavart, három római is elvétette, köztük a kapus, és ez volt a legnagyobb baj... 0–1

A folytatásban az Inter lefocizta a pályáról a Romát. Nagyon beszorult a hazai csapat, szinte át sem tudott jönni a felezővonalon, és ezt gólokkal büntette az Inter.

Előbb a korábbi Roma-kedvenc, Edin Dzeko talált be 14 méterről Calhanoglu passzából. Természetesen utána nem ünnepelte a gólját. 0–2

Jó fél óra kellett a hazaiaknak, hogy egyáltalán valami lövésféleséget tudjanak felmutatni, majd a 37. percben akár be is találhattak volna, ha Dumfries nem vetődik be remekül Vina lövésébe.

És két perccel később már éppen Dumfries volt az, aki bevette a Roma kapuját. A hazai védők nem figyeltek, Bastoni beívelésére remekül érkezett a csapattárs, és a léc alá fejelt. 0–3

A második félidőben az Inter behúzta a kéziféket, de a Roma így sem tudott igazán hatékony lenni. Mentek, daráltak a „farkasok”, de eredmény és különösebb helyzet nélkül.

Mourinho persze mondhatja, hogy rengeteg volt a sérültje, de mindez aligha kielégítő magyarázat erre a játékra. Az Inter viszont fontos győzelmet aratott, és ezzel egy pontra feljött a Milan mögé a tabella második helyére.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Vége a meccsnek, ezt nagyon simán megnyerte az Inter. 0–3

86. perc: Ajtó-ablak helyzetbe került szép akció után Sensi, azonban 11 méterről belsővel magasan a léc fölé lőtt.

82. perc: Nem sok hiányzott a góhoz! Zaniolo kapta a labdát 30 méterre a kaputól, vezetni kezdte, majd három ember között ellőtte, és alig valamivel ment a labda a jobb felső mellé.

75. perc: Zaniolo rántotta le Brozovicot, sárga lapot kapott, és ő is kihagyja a következő meccset.

72. perc: Zaniolo fejelt vissza egy labdát, Mhitarjan rosszul találta el 16-ról, az égbe lőtt.

72. perc: Teljesen eseménytelenül teltek az utóbbi percek, az Inter már a zsebében érzi a három pontot, a Romának nem megy...

63. perc: Mancini kapott sárga lapot, mert letarolta Sánchezt. A következő meccset ki is kell hagynia.

61. perc: Az utóbbi időban aktívabb a Roma, de helyzetekben ez még nem mutatkozott meg.

57. perc: Correa kerülhetett volna nagy helyzetbe, ha Smalling nem szereli remekül a római tizenhatos előterében.

55. perc: A szögletből nem lett semmi, de nem szabadult fel az Inter kapuja egy ideig... Aztán persze igen.

54. perc: Mhitarjan lőtte el 19 méterről, de éppen Calhanoglut találta el, szöglet.

47. perc: Barella kapott sárga lapot magas lábért.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Tömegjelenet a Roma kapuja előtt (fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, római rémálom, Inter-öröm. 0–3

42. perc: Zaniolo forgolódott az Inter tizenhatosán belül, de nem volt szerencséje, közelről nem tudott betalálni.

39. perc: GÓÓÓÓL! AZ ELŐBB GÓLTÓL MENTETTE MEG CSAPATÁT, MOST BETALÁLT! Bastoni felnézett, balról a túlsó oldalra ívelte a labdát a tizenhatoson belülre, és a védőket megelőző Dumfries kissé jobbról a kapuba fejelt. 0–3

38. perc: Ibanez rúgta fel hátrulról a megiramodó Correát, sárga.

37. perc: Kis híján szépített a Roma. Mancini verekedte magát az alapvonal közelébe, onnan visszagurított, Vina az ötös bal sarka közeléből ellőtte, de a bevetődő Dumfries megakadályozta a gólt.

32. perc: Nocsak! Helyzetbe került a Roma, Mhitarjan lövése egy védőről ment szögletre.

31. perc: Hogy nem tetszik a Roma-szurkolóknak a látvány, az gyenge kifejezés. Szinte csak pillanatokra tudja csak megtartani a labdát a hazai csapat. Az imént éppen Dzeko fejes ment centiméterekkel fölé.

29. perc: Újabb Inter-helyzet, Dzeko lőtt 15 méterről a jobb alsó irányába, de Rui Patrício óriási vetődéssel védett.

28. perc: Calhanoglu megint megpróbálkozott szögletből betalálni, de ezúttal nem sikerült neki.

24. perc: Edin Dzeko nem ünnepelte a gólját, hiszen szép éveket húzott le a Roma mezében. Amúgy hosszú gólcsendet tört meg, hiszen a legutóbbi hat bajnokiján nem tudott betalálni.

24. perc: GÓÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET AZ INTER! Többet volt a labda az Internél, nem tudott felszabadítani a hazai csapat, Calhanoglu kényszerítőzött, majd a visszakapott labdát visszatette a második vonalban érkező Dzekónak, aki 14 méterről úgy lőtt gólt, hogy egy védőn megpattant a labda. 0–2

18. perc: Vesztésre áll a Roma, ezért érdemes feleleveníteni, hogy José Mourinhónak egészen szenzációs a mérlege hazai pályán a Serie A-ban. 45 hazai meccséből csak egyet veszített el... (ebből 38 meccset az Inter kispadján ült végig).

15. perc: Egy rövid időre természetesen elhalkult a hazai közönség.

15. perc: GÓÓÓÓL! VEZET AZ INTER! A bal oldalról végezhetett el szögletet Calhanoglu, aki kapura csavart, és mivel a rövid kapufához nem állt védő, ketten sem tudtak menteni, a labda így a kapus lába között a hosszú sarokba pattant. 0–1

A Roma a legutóbbi 12, Inter elleni hazai meccsén csak egyszer veszített, ezt leszámítva 5 győzelem és 6 döntetlen a mérlege.

10. perc: Vina tört előre, nem támadták meg, ez aztán könnyelműségre sarkallta a hazaiak játékosát, mert nem passzolt, hanem lőtt – bele az előtte álló védőbe.

9. perc: Brozovic lőtte el 19 méterről, az óriási erejű lövés egy védő fejéről pattant vissza a mezőnybe.

5. perc: Az első percek eseménytelenségét az dobta fel a Stadio Olimpicóban, hogy a helyszínen tekinti meg a találkozót a nagy Francesco Totti, a bordó-sárgák ikonja. A részletekbe nem érdemes belemenni, de tény, hogy a Capitano két év után látogatott ki csapata meccsére..

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Roma tiszta bordóban, az Inter kék-fekete mezben, fekete nadrágban játszik.