A Juve (majdnem) tökéletes helyzetkihasználással verte meg a Romát

R. Gy.R. Gy.
2021.02.06. 17:49
Ronaldo (fehérben) itt a második gólnak örül, előtte már ő is betalált egyszer (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság, a Serie A 21. fordulójában a harmadik helyezett Roma a negyedik helyen álló Juventus otthonába látogatott, és bár jóval többet veszélyeztetett, mégis pont nélkül kell hazatérnie (2–0). Ezzel a két csapat helyet cserélt a tabellán.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ

Juventus–Roma 2–0(1–0)
Torino,Allianz Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Di Schio
JUVENTUS:Szczesny – Danilo, Bonucci (De Ligt, 85.), Chiellini, Alex Sandro (Demiral, 85.) – McKennie (Cuadrado, 65.), Arthur, Rabiot, Chiesa (Bernardeschi, 82.) – Ronaldo, Morata (Kulusevski, 65.).Vezetőedző:Andrea Pirlo
ROMA:PauLópez – Mancini, Kumbulla, Ibanez – Karsdorp (B. Peres, 75.), Villar (Diawara, 62.), Cristante (Carlos Pérez, 62.), Veretout, Spinazzola – Mhitarjan, Borja Mayoral (Dzeko, 62.).Vezetőedző:Paulo Fonseca
Gólszerző:C. Ronaldo (13.), Ibanez (69. – öngól)

Rangadónak ígérkezett a Juventus és a Roma találkozója, hiszen a hazaiak a negyedik, a vendégek a harmadik helyen álltak a bajnokságban. Mindkét csapat nagy iramban kezdte a meccset, de a Romának volt valamivel több lehetősége.

Ezért aztán kicsit meglepő volt, hogy a 13. percben vezetést szerzett a Juventus. Ehhez persze kellett Cristiano Ronaldo kivételes képessége is. Ahogy az olasz televíziósok megmérték, alig fél másodperc kellett neki ahhoz, hogy az egyik lábával (jobbal) megszelídítse, majd a másikkal (ballal) ellője a labdát 17 méterről. Nem is csoda, hogy a labda a mozdulni sem tudó római kapus szomorúságára a bal alsóban kötött ki. 1–0

Ezek után a Juventus nem nagyon erőltette a támadásokat, inkább a térfelére visszahúzódva várta a római rohamokat, és a Roma jött is előre. Elsősorban szögletrúgásokkal jelezte a vendégcsapat, hogy nyerni akar, de ezekből a lehetőségekből nem lett semmi.

A 22. percben megint Ronaldo volt a főszereplő, ezúttal is egészen remekül lőtte el a labdát, amely a lécről pattant le a gólvonal elé.

A hátralévő időben a Roma próbálkozott, a Juventus pedig nem szakadt meg az újabb gólért.

A második félidőben sem nagyon változott a játék képe. Jöttek a római szögletek, majd a cserék, de hiába volt munkában Szczesny, a hazaiak kapusa, olyan nagyon nem tették próbára.

Majdnem a hetvenedik percig kellett várni, hogy a Juventus eljusson a második félidőben is a római kapu elé, és akkor mindjárt kettőre növelte az előnyét. Cuadrado szöktette remekül Kulusevskit, aki Ronaldónak centerezett, viszont a labda útjába bevetődő Ibanezről a saját kapujába pattant a labda. Öngól. 2–0

Folytatta a támadásokat a Roma, sokkal többet lőtt kapura, de hiába. A hazaiak védelme jól állt a lábán, és kihúzta kapott gól nélkül a találkozót, amelynek a végén kiderült, hogy a Juve háromszor lőtt kapura, a Roma tizennégyszer, de mivel a hazaiak hatékonyabbak voltak, megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Ezen a napon a Romának semmi sem jött össze, így át kellett adnia a dobogós helyét a Juventusnak.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Vége a meccsnek, nyert a Juventus. 2–0
90. perc: ÖT PERC A HOSSZABBÍTÁS.
89. perc: Spinazzola
lapos lövését védte Szczesny.
87. perc: A kapura lövések aránya 3:12.
Ennek ellenére két góllal vezet a Juventus.
85. perc: Bonucci meghúzódott, De Ligt állt be a helyére, Alex Sandro helyett pedig Demiral.
83. perc: Veretout remek beadását Dzeko fejelte el 5 méterről, de nagyon mellé.
82. perc: Chiesa helyett Bernardeschi a Juvéban.
75. perc: Jött a Romába Bruno Peres, méghozzá Karsdorp helyett.
69. perc: GÓÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET A JUVE! Talán a második félidő első értékelhető Juve-támadásából gól született. Kulusevski indult be remekül a tizenhatoson belül, kapta a labdát, majd a középen helyezkedő Ronaldót hozta volna játékba, ha a becsúszó Ibanez nem talál 5 méterről a saját kapujába... 2–0
68. perc: Pérez
kapott szép labdát Dzekótól, kapásból lőtt 17 méterről, de Szczesny elvetődve fogta.
65. perc: A Juventus kettőt cserélt, Morata helyett Kulusevski, McKennie helyett Cuadrado folytatja.
62. perc: Hármat cserélt a Roma, Villar helyett Diawara, Mayoral helyett Dzeko, Cristante helyett Carlos Pérez a pályán.
62. perc: Ronaldo kapott sárga lapot – reklamálásért.
61. perc: Spinazzola nem engedte ki a labdát szögletre, inkább visszagurított Mhitarjannak, aki 19 méterről lőtt, éppen Szczesny kezébe.
56. perc: Morata lőhetett 17 méterről, de nem találta el a kaput.
54. perc: Kumbulla kapott sárga lapot.
48. perc: Elképesztő, mennyi szögletet rúghat a Roma, de az is elképesztő, hogy mennyire eredménytelenül. Ez volt a nyolcadik próbálkozásuk.
48. perc: Karsdorp futott el a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre is, de utolérte Alex Sandro, és szögletre mentett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Juventus. 1–0
41. perc: Ronaldo
indult meg a leshatáron, néhány métert vezette a labdát, majd veszélyesen lőtt a kapu jobb oldala felé, López azonban kiütötte a labdát.
40. perc: Szögletekben nincs hiány a Románál, de egyelőre nincs sok eredménye, mert most éppen kifejelték a labdát a Juventus védői.

37. perc: Arthur is kapott egy sárgát, mert ellökte Mhitarjant.
36. perc: Bal oldali szöglet után Mancini fejelhetett, de hiába magyarázta, hogy Chielliniről ment ki a labda, a bírót nem hatotta meg az érvelés.
36. perc: Többet kezdeményez a Roma, de a Juventus egyelőre biztosan tartja az előnyét.
35. perc: Mancini kapott sárgát, mert elkaszálta Rabiot-t.
26. perc: Spinazzola harcolt ki szögletet, amelyet Veretout adott be balról, érkezett Mancini, akiről alig három méterről pattant mellé a labda.
22. perc: A MINDENIT! C. Ronaldo
kapott nagy labdát 8 méterre a kaputól, azonnal el is lőtte kissé jobbról, a labda a lécről a gólvonal elé pattant, majd felszabadítottak a vendégek védői.
20. perc: Bal oldali Roma-szöglet után Cristante elé pattant a labda, aki 17 méterről centiméterekkel lőtt a jobb felső mellé.
19. perc: Morata lökte el a labdáért való küzdelemben Karsdorpot a vendégek kapuja közelében, jöhetett a Roma szabadrúgással.
14. perc: Villar esett el Rabiot szorításában a Juve tizenhatosán belül, de a bíró nem adott tizenegyest.
13. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A JUVENTUS! Lényegében az első valamirevaló támadásból. Alex Sandro indult meg befelé, Moratához játszott, aki bokából Ronaldót találta meg, aki ballal 16 méterről azonnal a bal alsóba tüzelt. Nem volt valami erős lövés, de a Roma kapusa nem számított rá... Az olaszok megmérték, alig fél másodperc kellett neki a labdaátvételhez és a lövéshez.1–0
9. perc: Chiellini
úgy találta el a labdát, hogy ha Szczesny nem figyel, akár be is hullhatott volna a kapujába.
7. perc: Mhitarjan harcolt ki szögletet, a bal oldali korner Cristantítól eljutott ugyan Spinazzolához, de már majdnem a Roma térfelén...
6. perc: Kumbulla húzta vissza Ronaldót 30 méterre a kaputól, a portugál rosszalló nézésére a bíró lefújta. A szabadrúgás teljesen használhatatlan volt, ezért hiába futott előre Bonucci.
4. perc: Veretout
ment el remekül a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd középre gurított, csakhogy Alex Sandro szépen mentett.
1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Juventus fekete-fehér csíkos felsőben, fehér nadrágban, a Roma tiszta bordóban játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Torinóban a Juventus–Roma mérkőzés az olasz bajnokság 21. fordulójából. Tartsanak velünk!