A Juventus egy hármast kapott hazai pályán a Fiorentinától

V. J.V. J.
2020.12.22. 20:33
Cristiano Ronaldóék nagy pofont kaptak hazai pályán (Fotó: AFP)
A találkozót megelőzően sorozatban nyolc bajnokin nyeretlen Fiorentina 3–0-ra győzött a címvédő Juventus otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó bajnokság (Serie A) 14. fordulójában.

SERIE A
14. FORDULÓ

JUVENTUS–FIORENTINA 0–3 (0–1)
Torino, Allianz Stadion, zárt kapuk mögött. Vezeti: La Penna
JUVENTUS: Szczesny – Cuadrado, De Ligt (Frabotta, 88.), Bonucci, Alex Sandro – McKennie (Kulusevski, 72.), Bentancur, Ramsey (Danilo, 20.), Chiesa – Morata (Bernardeschi, 46.), C. Ronaldo Vezetőedző: Andrea Pirlo
FIORENTINA: Dragowski – Milenkovics, Pezzella, Cáceres – Igor, Borja Valero (Pulgar, 47.), Amrabat, Castrovili, Biraghi (Venuti, 82.) – Vlahovics (Kouamé, 75.), Ribéry (Bonaventura, 82.). Vezetőedző: Cesare Prandelli
Gólszerző: Vlahovics (3.), Alex Sandro (76. – öngól), Cáceres (81.)

20. Genoa1314812–26–147

Győzni mindenáron! Így érkezett a Juventus otthonába a Fiorentina, amely a mérkőzést megelőzően legutóbb október 25-én, az Udinese ellen tudott nyerni (3–2-re verték hazai pályán az Udinesét), azóta viszont nyolc alkalommal sem sikerült három pontot szerezniük.

A vendégek elszántságára nem lehett panaszkodni, nagyon harciasan léptek pályára, és már a 3. percben megszerezték a vezetést: ekkor egy kontratámadás során Ribéry indította a bal szélen Dusan Vlahovicsot, aki betört a tizenhatoson belülre, elegánsan átemelte Szczesny-t, és így talált a kapuba. (0–1)

A Juventus játékosait a kapott gól felpörgette, több helyzetet is kialakítottak, ám a 17. percben megfogyatkoztak a torinóiak: JuanCuadrado csúszott oda csúnyán Castrovilinek, amiért La Penna játékvezető először sárga lapot adott neki, de a VAR-vizsgálatot követően ki is állította a hazaiak középpályását.

A torinóiak emberhátránya csak fokozta a mérkőzés izgalmait. A Juventus rendületlenül támadott az egyenlítésért, amelynek a védelmén viszont könnyebben jutott át a Fiorentina – mindkét oldalon több nagy helyzet alakult ki.

A második félidőben sokáig meg volt mindkét csapatnak az esélye arra, hogy újabb gólt szerezzen. Ezt a hajrában először egy Juve-játékosnak sikerült megtennie: a probléma ezzel egyedül annyi volt, hogy Alex Sandro a saját kapujába kotorta a firenzei Biraghi beadását. (0–2)

A Juventust összezavarta az öngól, rövid időn belül pedig újabb gólt kapott a hazai csapat: Biraghi átadását követően Martín Cáceres állította be a végeredményt. (0–3)

A hazaiak ezzel elszenvedték első vereségüket, az európai topligák csapatai közül pedig egyedül az olasz élvonal élén álló AC Milan maradt veretlen.

MÁSODIK FÉLIDŐ

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90. perc ENNYI VOLT! NEM HOSSZABBÍT A JÁTÉKVEZETŐ, VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

88. perc De Ligt helyett Frabotta játszik a továbbiakban.

85. perc Danilo

84. perc Pezzella

82. perc Ribéry-t Bonaventura, Biraghit Venuti váltja.

81. perc ELDŐLT! Biraghi átadását követően Cáceres bevágta a harmadik Fiorentina-gólt!

Ezzel eldőlt? Hatalmas csodát művelne a Juve, ha emberhátrányban legalább az egyenlítést ki tudná harcolni...

76. perc ÖNGÓL! Ribéry tette ki a labdát a balszélre Biraghinak, akinek a beadását Alex Sandro a saját kapujába kotorta!

75. perc Lehozza gólszerzőjét Prandelli. Vlahovics helyett Koamé folytatja.

72. perc McKennie helyére Kulusevski érkezik.

63. perc Pulgar kapásból lőtt a jobb kapufa mellé.

59. perc A VAR-vizsgálat is kimondta: nem járt tizenegyes a Juventusnak.

58. perc C. Ronaldo esett el könnyedén a tizenhatoson belül Castrovili mellett, a játékvezető sípja néma maradt.

57. perc Danilo jobb oldali beadását követően C. Ronaldo fejelt lesről a kapuba. A gólt természetesen nem adta meg a játékvezető.

53. perc Bernardeschi veszélyes bal oldali beívelésére nem volt érkező a tizenhatoson belül.

48. percBorja Valero helyén Pulgar folytatja.

47. perc Borja Valero buktatta Danilót, sárga lap!

46. perc Morata helyére Bernardeschi érkezik.

46. perc A CSAPATOK ÚJRA A PÁLYÁN, JÖJJÖN A FOLYTATÁS!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc VÉGET ÉRT AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZ!

45+2. percC. Ronaldo a sorfalba vágta a szabadrúgást, amelyről szögletre pattant ki a labda. A sarokrúgást követően nem alakult ki nagy veszély a kapu előtt.

45+2. percMilenkovics borította fel Alex Sandrót a bal oldalon, a tizenhatos vonalától nem messze. Veszélyes helyről végezhet a Juve szabadrúgást.

45. percKettő perc lesz a ráadás!

40. perc Veszélyesen kanyarodott középre Biraghi bal oldali beadása, de fel tudott szabadítani a hazai védelem.

Meglehetősen feszült a mérkőzés, szinte minden egyes játékvezetői döntést heves vita kisér a játékosok és az edzők részéről.

38. perc C. Ronaldo erős, közére tartó lövését védte Terraciano.

37. perc Ribéry borította fel Chiesát egy becsúszással, sárga lapot kapott érte.

35. perc Cáceres beadására Szczesny vetődik ki.

31. perc C. Ronaldo szép cseleivel bolondot csinált a firenzei védőkből, majd a tizenhatoson belülre érve az oldalhálót találta el.

27. perc MI MARADT KI! Gyönyörű összjátékot követően Ribéry lőtt kapura, Szczesny hatalmas bravúrral védett!

25. perc Bal oldali beadást követően Borja Valero az oldalhálót találta el.

22. perc Biraghi

20. perc A kiállítás miatt változtat Pirlo-mester: Ramsey helyére Danilo áll be.

Óriási esélyt kaptak ezzel a vendégek, hogy nyolc nyeretlen mérkőzést követőn begyűjthessék a három pontot!

17. perc MÉG EGY CSAPÁS A JUVENTUS SZÁMÁRA! Cuadrado csúszott oda csúnyán Castrovilinek. Tettéért La Penna játékvezető először sárga lapot adott neki, de a VAR-vizsálatot követően ki is állította a hazaiak játékosát!

14. percBonucci hibáját követően Vlahovicsé lett a labda, aki túlságosan sietve tette azt a tizenhatoson belülre – nem érkezett ott csapattársa.

12. perc Morata cselezgetett a jobb szélen, majd ívelte be a labdát a tizenhatoson belülre C. Ronaldo irányába, aki elől Cáceres tudott fejjel szögletre menteni.

5. perc C. Ronaldo vágott a sorfalba egy szabadrúgást.

3. perc VEZETNEK A VENDÉGEK! Egy kontratámadás során Ribéry indította a bal szélen Vlahovicsot, betört a tizenhatoson belülre, majd elegánsan átemelte Szczesny-t, és így talált a kapuba.

1. perc ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Érkeznek a csapatok a pályára. A hazaiak fekete-fehér, a vendégek lila szerelésben játszanak majd.

Ezzel a döntéssel a Juventus visszacsúszott a 4. helyre...

Kellemetlen hírt kapott a találkozót megelőzően a Juve: mégis le kell játsszák a Napoli elleni hazai mérkőzésüket, amelyet korábban 3–0-val a torinóiaknak ítélt az Olasz Labdarúgószövetség. Részletek itt!

A mérkőzést borzasztó formában várják a vendégek: Cesare Prandelli együttese a bajnokságban már nyolc mérkőzés óta nyeretlen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Juventus–Fiorentina mérkőzés online közvetítésében, a Serie A 14. fordulójából!