Az Inter négy és fél év után legyőzte a Juventust a bajnokságban

K. T. I.K. T. I.
2021.01.17. 20:39
Vidal góljával szerzett vezetést az Inter (Fotó: AFP)
Az Internazionale hazai pályán 2–0-ra nyert a Juventus ellen a 238. Derby d'Italián az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie) 2020–2021-es idényének 18. fordulójában.

Internazionale–Juventus2–0 (1–0)
Milánó,
Giuseppe Meazza. Vezette: Doveri
INTER: Handanovic – Skriniar, De Vrij, Bastoni – Hakimi, Barella, Brozovic, Arturo Vidal (Gagliardini, 77.), Young (Darmian, 72.) – Lukaku, Lautaro Martínez (A. Sánchez, 86.).Vezetőedző: Antonio Conte
JUVENTUS: Szczesny – Danilo, Bonucci, Chiellini, Frabotta (Bernardeschi, 58.) – Chiesa, Bentancur, Rabiot (McKennie, 58.), Ramsey (Kulusevski, 58.) – Morata, C. Ronaldo.Vezetőedző: Andrea Pirlo
Gólszerző: Arturo Vidal (12.), Barella (52.)

2016 ősze óta nem tudott nyerni az Inter a Juventus ellen. Hét bajnokin két döntetlen és öt vereség jutott osztályrészül a ma már Antonio Conte, épp a Juventus korábbi meghatározó játékosa és sikeredzője által irányított milánói csapatnak. Ám hiába futott óriási tiszteletköröket Conte a találkozót felvezető sajtótájékoztatón, valahogy azt lehetett érezni, most tényleg minden esélyük megvan a fekete-kékeknek arra, hogy megszakítsák a pocsék sorozatot.

És megtették.

Mindezt ráadásul meglepő magabiztossággal.

Az Inter már az első öt perc végére magához ragadta a kezdeményezést. A hazai csapat sallangmentes, gyors labdakihozatalokra, a szélekről középre lőtt labdákra építő játéka a 12. percben érett először góllá, Nicolo Barella beadása után Arturo Vidal (egy újabb volt juvés...) fejelt a vendégek kapujába, 1–0.

A Juventus hiába birtokolta ezt követően többet a labdát, egyszerűen nem talált fogást a területeket jól záró Conte-csapaton. Egy-egy Cristiano Ronaldótól eleresztett átlövési kísérleten kívül igazán védenie sem kellett Samir Handanovicnak.

A fordulást követően Alessandro Bastoni briliáns indításánál aludt be picit a Juve-védelem, Barella lefutotta Fabrottát és Chiellinit is, majd ziccerben a rövid felsőbe bombázta a labdát, 2–0.

Hiába cserélt egyszerre hármat is Andrea Pirlo, a Juve vezetőedzője nem tudott úgy belenyúlni a meccsbe, hogy igazán megváltozzon a játék képe. Sőt, ahogy a torinóiak mind többet kockáztatva egyre jobban kinyíltak, úgy egy-egy kontrából az Inter közel került a harmadik, már-már kiütést jelentő találat beviteléhez is.

Gól végül sem itt, sem ott nem született – a 238. tétmeccsen lejátszott Derby d'Italiát az Inter nyerte.

2016 ősze óta az elsőt.

Vajon a végelszámolásnál is képes lesz megverni a Juventust?

20. Crotone18331221–41–2012

90+5. perc:VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+2. perc: Ronaldo balról érkező beadásánál Bastoni előzi meg az utolsó pillanatban a már lábát lövésre lendítő Kulusevskit, majd fel is szabadít.

90+1. perc: Sánchez ugratja ki a 16-os jobb szélétől meginduló Hakimit, aki 9 méterről a rövid felső sarok mellé durrantja!

90. perc: Öt perc a tervezett ráadás!

2016 ősze után először jöhet össze az Inter-siker a Juve ellen.

87. perc: HANDANOVIC! ÓRIÁSI BRAVÚR! McKennie teszi le a labdát lövőre Chiesának, aki 12 méterről, kissé balról, átvétel nélkül lő, Handanovic repül nagyot és paskolja ki a labdát a jobb kapufa mellől!

86. perc: Lautaro le, A. Sánchez be!

Alig van holtidő, alig kerül játékon kívül a labda. Igaz, a kapuk előterébe sem túl gyakran az elmúlt percekben.

81. perc: Kulusevski kissé lecsúszott beadásánál Ronaldo áll be a lendületből érkező csapattárs, Bernardeschi elé, majd 14 méterről, jobbról lő, de a megpattanó labda nem jut el a kapuig sem...

Az elmúlt percekben nyom a Juventus, de tiszta lövőhelyzetet nem tud kidolgozni a vendégcsapat.

77. perc: Gagliardini jön be Vidal helyére.

74. perc: Hakimi próbálja meg a 11-es pont magasságában érkező Vidalt megjátszani, de McKennie becsúszva megelőzi a chileit.

Ronaldo jön vissza lesről, sokadjára már a második félidőben.

72. perc: Young le, Darmian be!

71. perc: Lukaku indítja a balon meginduló Lautarót, három Juve-védőre vezeti rá, a 16-oson belül jobbra csinál egy cselt, majd megpróbálja eltekerni a hosszú alsót, de jó fél méterrel elvéti a célt.

67. perc: Barella és Chiellini rúgtak össze a 16-os előterében. Az Inter-játékos késett egy ütemet. Nem elég, hogy ő marad a földön a balját fájlalva, még a sárga is az övé.

65. perc: Bernardeschi szöglete után Morata fejel 6 méterről kapu fölé.

64. perc: Lukaku teszi le lövésre a 16-os jobb oldalánál érkező Brozovicnak, aki 19 méterről, átvétel nélkül a bal felső sarok mellé teker. Nem sokon múlt!

63. perc: Morata rúgja meg Bastonit, sárga ez is.

62. perc: Balról jöhet szöglettel a Juventus, középen McKennie megelőzi Youngot, fejese viszont pont Handanovic kezei közé száll.

60. perc: Young kapott sárgát.

58. perc: Hármat cserél egyszerre Pirlo, lemegy Rabiot, Ramsey és Frabotta, beáll McKennie, Kulusevski és Bernardeschi.

Frabotta a jelek szerint megsérült, a bal combját fogva lefekszik a földre a pálya szélén.

55. perc: Vidal próbálkozik meg egy átlövéssel 22 méterről, kissé balról, Bonucci blokkol. Szöglet!

Barella eddig nyolc bajnokin játszott a Juve ellen, mindannyiszor kikapott. Most saját góljával tett nagy lépést a peches sorozat megszakítása felé.

52. perc:GÓÓÓÓÓL! A Juve letámad, jön egy hosszú indítás Bastonitól Barella irányába, az olasz kivág egy 40 méteres sprintet, lehagyja Frabottát, Chiellinit is, majd 8 méterről, immáron ziccerben a rövid felsőbe vágja a labdát! 2–0

50. perc: Danilo ad kötényt Vidalnak majd beadja a labdát, középen Skriniar biztosít Ronaldóval szemben, a labda kicsorog a hosszúnál!

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

SZÜNET

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

Kettő perc a tervezett hosszabbítás.

45. perc: Frabotta lövi be erőből a labdát az Inter kapujának előterébe, Ronaldo próbálja meg kapura irányítani, de nem sikerül neki, tovább csorog a lőttpassz a hosszúra.

44. perc: Barella készíti le a labdát lövésre a 16-os előterében érkező Vidalnak, aki átvétel nélkül veszi célba a kaput... majd szinte kirúgja a labdát a stadionból.

41. perc: Barella adja be ezúttal balról, középen Lukaku robban be, de jön Szczesny is, elöklözi az érkező belga elől, majd a menet közben szinten menteni igyekvő Chiellinivel nagyot csattannak mind a hárman. Lukaku az, aki a legtovább földön marad...

38. perc: Barella veri meg egy az egyben Rabiot, a 16-os jobb oldalától centerez, az ötös előterében Lukaku érkezik, lő, de nem elég erősen ahhoz, hogy a kivetődő Szczesnyn kifogjon.

37. perc: Ismét Ronaldo próbálkozik egy átlövéssel, Handanovicról ki sem pattan, úgy védi a középmagasan, enyhén balra érkező labdát.

36. perc: Chiellini kap sárgát. Lautarót találata el, igaz, a dél-amerikai jóval nagyobb esést mutatott be, mint a képek alapján indokolt lett volna.

Hiába járatja sokkal többet a labdát a Juventus, az Internazionale akarata érvényesül eddig. A hazaiak sokkal-sokkal több helyzetet dolgoznak ki.

33. perc: Ronaldo próbálkozik meg egy átlövéssel jó 22-23 méternyire a kaputól, de nem elég pontos.

31. perc: Lukaku fordul le Chielliniről, Fabrottát is becsapja, de pont annyi időt veszít a csellel, hogy Chiellini végül elé tudjon vetődni és blokkolja a lövését. A labda Lautaro elé kerül, utóbbi 20 méterről, kissé balról lő, de megint nem találja el a kaput.

Közben Barella siet le a pályáról vérző orral. Frabottával ütköztek a hazai térfél közepén. Vétlen volt a mozdulat, estükben sérült meg az Inter olasz középpályása.

27. perc: Ramsey nyesi be külsővel a labdát középre balról, ott Ronaldo jön, de De Vrij megelőzi és tisztázni tud előle.

23. perc: MI MARADT KI?! Barella veszi át a labdát remekül, a kezdőkörből indítja Lukakut, a bal lábára cselez, 18 méterről lő, Szczesny kiüti a jobb alsóba tartó lövést, Lautaro érkezik, 8 méterről, futtából, kapásból próbálja a fekvő kapus felett a hálóba belsőzni a labdát, de a jobb felső fölé vágja!

19. perc: Brozovic lő 19 méterről, kissé jobbról, Szczesny véd magabiztosan.

18. perc: Most balról jön a beadás, Young keresi Lukaku fejét, a belga támadó kísérletét blokkolni tudják, jöhet az újabb hazai szöglet.

15. perc: Hakimi fut fel a jobb szélen, a 11-es pont környékére lövi be a labdát, Lautaro luftot rúg, de így lesz jó a passz Vidalnak, aki 13 méterről, kissé balról nem találja el a kaput.

Ez volt az első fejesből kapott gól, amelyet idén a Juventus elszenvedett...

12. perc: S VEZET AZ INTER! Barella adja be a labdát jobbról, Chiellini középen hiába ugrik fel, nem tud tisztázni, a hosszún Vidal jön és Danilót megelőzve a hálóba bólint! 1–0

10. perc: Ronaldo a kapuba talált, de les miatt nem ér! Rabiot lövésénél véd nagyot Handanovic, Chiesa kapcsol elsőként, majd Ronaldo elé kerül a labda, aki 4 méterről hiába helyez a hálóba, már magasban a partjelző zászlaja. Chiesa volt lesen.

7. perc: Bonucci rúgott oda Hakiminek. A kaputól 24-25 méterre, szinte középről jöhet szabadrúgással az Inter. Brozovic küldené kapura, de középmagas kísérlete jó egy méterrel elszáll a bal kapufa mellett.

5. perc: Bentancur beadása után Skriniar ment az érkező Ronaldo elől. Ez lehetett volna a meccs első komolyabb lehetősége!

Bonuccit kell rögvest a meccs elején ápolni, a jobb szeménél fájlalt valamit.

Az Inter fekete-kék felsőben, fekete nadrágban és kék sportszárban, a Juventus szokásos fekete-fehér felsőjében, fehér nadrágban és sportszárban.

1. perc: Elkezdődött a rangadó!

A MECCS ELŐTT

Antonio Conte korábbi csapata ellen vezetheti az Intert (Fotó: AFP)

A Juventus az óév végén elvesztette bajnoki veretlenségét, a Fiorentina elleni 0–3 óta zsinórban négy találkozót nyert, közte az AC Milan elleni rangadóval. Másfél hete, szintén a San Siróban 3–1-re nyertek Andrea Pirlo fiai.

Az Inter sincs rossz formában, igaz, legutóbbi két bajnokiján nem tudott győzni, azt megelőzően viszont kilenc tétmeccsen keresztül nem talált legyőzőre.

A kék-feketék kispadján ülő Antonio Conte számára különleges meccs következik, korábban 13 éven át futballozott a Juventusban, majd edzőként három bajnoki címet nyert a torinóiakkal.

Az Inter 2016 óta nyeretlen a Juventusszal szemben, azóta hét meccsből ötöt is elvesztett. Az előző idényben például mind a két bajnoki rangadójukat.

Ez a két csapat 202. bajnoki mérkőzése, a Juve 92-szer, az Inter 58-szor győzött, az örökmérleget 51 döntetlen teszi teljessé.