Már győztesnek érezte magát az Atalanta, amikor egyenlített a Juventus

R. Gy.R. Gy.
2022.02.13. 20:32
Végig nagy küzdelem jellemezte a találkozót (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójában az ötödik helyen álló Atalanta a negyedik Juventust fogadta. A végig intenzív, nagy csatát hozó találkozón a Juventus-helyzetek ellenére az Atalanta szerzett vezetést, és már-már úgy tűnt, hogy a meccset is megnyeri. Csakhogy jött Danilo, és a hosszabbítás perceiben remek fejessel egyenlített.

OLASZ SERIE A
25. FORDULÓ

Atalanta–Juventus 1–1 (0–0)
Bergamo,
Gewiss Stadion.Vezette:M. Mariani
ATALANTA:Sportiello – Tolói, Demiral, Djimsiti – Hateboer, De Roon, Freuler, Zappacosta (Maehle, 60.) – Koopmeiners – Muriel (Malinovszkij, 60.), Boga (Pasalic, 90+1.).Vezetőedző:Gian Piero Gasperini
JUVENTUS:Szczesny – Danilo, De Ligt, Bonucci (Cuadrado, 79.), De Sciglio – McKennie (Kean, 81.), Locatelli, Rabiot (Arthur, 86.) – Dybala, Vlahovics, Morata (Aké, 86.).Vezetőedző:Massimiliano Allegri
Gólszerző:Malinovszkij (76.), ill. Danilo (90+2.)

Az utóbbi időben nem sok győzelem termett a bajnokságban a bergamói Atalantának, ráadásul az Olasz Kupából is kiesett, így némi aggodalommal várhatta a jó formában lévő Juventust. Az mindenesetre ösztönzőként hathatott a hazaiak számára, hogy győzelmük esetén helyet cserélhet a két gárda a tabellán (bár az Atalanta egy meccsel kevesebbet játszott).

Az első félidő első fele inkább a Juventusról szólt, egyre-másra tüzeltek a torinóiak, de a kaput csak ritkán találták el. A hazaiak átvészelték a rohamokat, majd ellentámadásba mentek át, Muriel akár a vezetést is megszerezhette volna, de nem tudta kihasználni a 31. percben Szczesny hibáját.

Ezután jött némi csontzene sárgákkal színesítve, majd a félidő utolsó percei a hazaiak helyzeteivel zárultak (0–0).

A második félidőben nagyon élénk lett a meccs, ugyanakkor rengeteg hibával játszottak a felek. Hullámszerűen egyszer az egyik, egyszer a másik csapat térfelére helyeződött át percekig a hangsúly. Eleinte a Juventus szorította be a hazaiakat, Dybala, Morata és Vlahovics is egymás után veszélyeztetett, de felzárkózott hozzájuk Rabiot is, aki ma feltűnően veszélyesen játszott. A 60. percben cserékkel igyekezett frissíteni a hazaiak edzője, és ez a terv be is jött, mert megváltozott a játék képe, és a Juventus volt kénytelen a saját kapuja előtt menteni a menthetőt.

A 76. percben jött Malinovszkij, aki egy legurított szabadrúgást rúgott a maga módján, nagy erővel a jobb felsőbe. 1–0

Úgy tűnt, a Juventus nagy bajba kerül, nem nagyon ment semmire a támadásaival, sőt a 84. percben kettőre növelhette volna a hazai előnyt Hateboer, de a torinói kapu torkából a lécet találta el.

És ez a kihagyott helyzet bizony megbosszulta magát, mert bár egészen a hosszabbításig tehetetlen maradt a Juve, csak kibrusztoltak a vendégek egy szögletet a 92. percben, és a tökéletes beadásból Danilo remekül fejelt a kapu jobb oldalába. 1–1

Ezzel a vendégek elhoztak egy pontot, a döntetlen pedig a látottak alapján igazságosnak mondható.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Vége a meccsnek, döntetlennel ért véget a találkozó. 1–1

90+2. perc: Hát igen... A Juventus bármikor képes egyenlíteni...

90+2. perc: GÓÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A JUVENTUS! Jobb oldali szöglet után remekül kanyarodott középre a labda, ahol Danilo emelkedett a legjobb ütemben, és a kapu jobb oldalába fejelt. 1–1

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Aké adott be jobbról, Vlahovics el is tudta fejelni a labdát, de nem a kapura, hanem vissza a jobb oldalra, a kapujából kimozduló Sportiello azonban megkaparintotta a labdát.

86. perc: Letámad a Juventus, aki él és mozog, mindenki a hazaiak kapuja felé igyekszik.

85. perc: Vajon a Juventus büntetni fogja-e ezt a hihetetlen rontást?

84. perc: Mi maradt ki?!Malinovszkij cselezett a tizenhatoson belül, majd jobbról kiválóan ívelt a túloldalra, ahol érkezett Hateboer, aki a kapu torkában a lécre lőtt!

82. perc: Dybala egy csel után, 19 méterről tekert Sportiello kezébe. Amúgy passzolhatott is volna az argentin, talán többre mennek vele...

81. perc: A Juventus cserékkel igyekezik megragadni a veszett fejsze nyelét.

80. perc: Jobb oldali Atalanta-szöglet után Tolói maradt egyedül 14 méterre a kaputól, a lövése azonban gyenge volt.

76. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZET AZ ATALANTA! Malinovszkijis ott állt a letett labda mögött, és legurítás után, 23 méterről, ballal lőtt a jobb felsőbe. 1–0

75. perc: Malinovszkij indult meg középen, kicselezte De Ligtet, aki felrúgta egy sárgáért.

74. perc: Az utóbbi percekben az Atalanta szorította be a Juventust, igaz, helyzet nélkül.

70. perc: Jött az újabb szöglet, és Rabiot éles szögből leadott lövése, amelyet bravúrral védett Sportiello.

69. perc: Tolói ügyetlenkedett az alapvonalnál, lyukat rúgott, így jöhetett a Juve-szöglet. És jött egy nagy mák az Atalantának, mert Djimsiti fejéről úgy pattant a labda, hogy centiméterekkel ment mellé.

67. perc: Morata játszotta el a nagy halált, miután ütközött Demirallal. A szabadot megkapta, többet nem.

65. perc: Koopmeiners lőtte el távolról, Szczesny összekaparta a pattogós labdát.

60. perc: Cserélt az Atalanta, lejött Muriel és Zappacosta, Malinovszkij és Maehle jött be a helyükre.

59. perc: Nagyon nyom a Juventus ezekben a percekben, most éppen Rabiot került helyzetbe, és 17 méterről alig lőtt a bal alsó mellé.

56. perc: Jobb oldali szöglet után Vlahovics elé került a labda, aki megint takarásból tüzelt, Sportiello viszont óriási bravúrral kitolta a labdát a léc alól.

55. perc: Jobb oldali Atalanta-szöglet után indulhatott meg Morata, eljutott a hazaiak tizenhatosára, lőni azonban nem tudott, inkább visszagurított Dybalához, de az argentin sem ment semmire, csak egy szögletre.

49. perc: Dybala három védő között tört be a tizenhatoson belülre, de nem bírt a negyedikkén rárontó Sportiellóval, aki felkapta előle a labdát.

47. perc: De Roon szúrta rá 17 méterről, Szczesny kiütötte a bal alsóba tartó labdát.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, és mi tagadás, láttunk már jobb meccset is. 0–0

45. perc: Koopmeiners csodás passzából Boga került helyzetbe a tizenhatoson belül, lövését De Ligt fejjel mentette.

44. perc: Boga kapott jó indítást, mellette kísérte az akciót Zappacosta, de az elefántcsontparti csatár önző volt, belelőtte az előtte álló védőbe a labdát.

43. perc: Mint az utóbbi percek eseményeiből is kiderült, nem túl magas színvonalú a meccs.

42. perc: Nem volt elég az eddigi sárgaáradat, Vlahovics is kapott egyet reklamálásért.

38. perc: Sárgás percek ezek. Danilónak jutott a következő, mert felrúgta Bogát. Ezzel Danilo elintézte, hogy kihagyja a Juve következő meccsét...

36. perc: Itt meg egy másik. Ezt Hateboernek könyvelték el, mert csúnyán rácsúszott De Sciglio lábára. Nagyon durva volt ez a belépő.

36. perc: Itt egy kis sárga... Djimsiti kapta reklamálásért.

32. perc: A videobíró nézi Szczesny kezezését... Semmi. Vállnak vagy vétlennek minősítették.

31. perc: Muriel, Muriel... Egy hosszú indításra bután mozdult ki a kapujából Szczesny, kézzel elütötte a labdát, Muriel lecsapott a lehetőségre, de jobbról rendkívül gyatrán mellélőtt, bár egy Juvés beleért a labdába.

29. perc: A szabadrúgást Muriel végezte el, és jobbal az égbe lőtt...

28. perc: Veszélyes helyről jöhetett szabadrúgással az Atalanta, mert Bogát rúgták fel 17 méterre a Juventus kapujától.

24. perc: Hateboer kapott jó nagyot az oldalvonalnál, a szabadrúgásra nagyon rákészült az Atalanta, aztán vajúdtak a hegyek, kisegér született.

17. perc: Vlahovics megint lőtt, igaz, kiszorított pozícióból, így viszont Sportiello védett.

14. perc: Dybala indult meg előre, betört a tizenhatoson belülre, majd elhúzta Demiral mellett is, hogy aztán 16 méterről, kissé jobbról megcélozza a jobb felsőt, és bizony csak kevesett tévedett.

12. perc: McKennienagy csellel húzott el a védője mellett, majd az alapvonal közeléből középre ívelt, ahonnan Vlahovics 9 méterről a jobb alsó mellé fejelt.

9. perc: Egyelőre pozíciós játékot láthatunk, némi bergamói fölénnyel, helyzetek nélkül.

3. perc: Vlahovics csavart volna takarásból a léc alá, de Sportiello remek mozdulattal ütötte fölé a labdát.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, az Atalanta fekete-kék csíkos mezben, fekete nadrágban, a Juventus fekete-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Bergamóban az Atalanta–Juventus mérkőzés az olasz bajnokság 25. fordulójából. Tartsanak velünk!