Serie A: győzött, és elmozdult a kiesőzónából a Salernitana

K. T. I.K. T. I.
2022.05.05. 20:01
Bonazzoli már a 7. percben vezetést szerzett a hazaiaknak (Fotó: Getty Images)
A Salernitana hazai pályán 2–1-re nyert a Venezia ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójából bepótolt mérkőzésén, ezzel legutóbbi öt meccséből már a negyediket nyerte meg, és elmozdult a kiesőzónából.

A legutóbbi négy meccséből hármat megnyerő és csupán az Atalanta ellenit döntetlenre adó Salernitana óriási lehetőség előtt állt: a szintén újonc, szintén az idény jelentős részében a kiesőzónában tartózkodó Venezia elleni elhalasztott bajnoki megnyerésével a 17., azaz a „leintéskor” bennmaradást érő helyre kapaszkodhatott fel a tabellán.

Persze a velenceieknek sem volt mindegy, hogyan alakul a meccs: egy esetleges győzelemmel mindössze három pontra kerülhettek volna ők is a hőn áhított 17. pozíciótól.

Motivációban tehát nem volt hiány egyik oldalon sem, a 4. perc pedig meg is az alaphangot a meccshez: Pietro Ceccaroni kezezését elsőre nem látta tizenegyest érőnek a játékvezető, ám végül a VAR-szoba jelzése alapján csak megadta a büntetőt. A Sampdoriától kölcsönvett Federico Bonazzoli pedig idénybeli kilencedik gólját jegyezve értékesítette is azt (1–0).

A folytatásban is a Salernitana maradt lendületben, a 22. percben Ederson Lourenco duplázhatta volna meg a hazai fórt. A Venezia ugyan valamivel többet birtokolta a labdát, a helyzetek kialakításában elmaradt ellenfelétől, a 26. percben Mattia Aramu közeli, blokkolt lövése jelentette az első játékrész legnagyobb vendéglehetőségét.

A fordulás után viszont összejött az egyenlítés! Az 57. percben David Okereke távoli lökete még csak a kedélyek borzolására volt jó, egy percre rá viszont már hiába védett nagyot Luigi Sepe Mattia Caldara fejesénél, a kipattanóra érkező Thomas Henry közvetlen közelről a hazai kapuba helyezett (1–1). Mintha a gól nem lett volna elég csapás, Sepe kapus bele is sérült az Henryval való ütközésbe, s megpróbálta még folytatni a játékot, nem sokkal később le kellett cserélni.

De ahogyan néhány napja a Juventus elleni bajnokin, ezúttal sem örülhetett sokáig az egyenlítésnek a Venezia. A 67. percben óriási szerencsével jutott el a labda a kaputól 12 méterre helyezkedő Simone Verdi elé, aki ballal nagy erővel a vendégkapu jobb oldalába továbbított – a 29 esztendős középpályás gólöröme ékes példája volt annak, mekkora feszültség dolgozott a játékosokban meccs közben (2–1).

A hajrában Aramu lökete jelentett még némi veszélyt az ekkor már Vid Belec őrizte kapura, a labda azonban centikkel elment a jobb kapufa mellett. A 89. percben Ethan Ampadu megkapta a második sárga lapját, ami megpecsételte a Venezia sorsát.

Erre a 90 perce biztosan. S jó eséllyel a bennmaradásért folyó csatában is.

A Salernitana viszont élt az eséllyel, egy ponttal megelőzte, így a kiesőzónába taszította a Cagliarit – miközben a legutóbbi öt meccsén szerzett 13 pontjával (előtte 30 bajnokin csupán 16 jött össze) öles léptekkel menekül a 2022–2023-as Serie B-tagság elől.