Serie A: a Milan otthon kapott egy hármast a Fiorentinától

2019.09.29. 22:46
Mateo Musacchio (balra) piros lapot kapott, miután elkaszálta Ribéryt, a Milan pedig a Firoentinától egy méretes zakót (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában idénybeli negyedik vereségét szenvedte el az AC Milan – ezúttal a Fiorentinától kapott ki hazai pályán 3–1-re.

A meccs előtt 17. helyen álló Fiorentina már a 14. percben megszerezte a vezetést a 15. helyezett Milan otthonában a Serie A 6. fordulójában. Történt ugyanis, hogy Franck Ribéry két védő között betört a tizenhatoson belülre, lövését védte Gianluigi Donnarumma, de Piero Giacomelli játékvezető úgy ítélte meg, hogy Iszmael Bennaszer buktatta a kipattanóra érkező Federico Chiesát, így tizenegyeshez jutottak a vendégek, amit Erick Pulgar a bal alsóba lőtt. 0–1

Ezt követően az első félidőben a Milan egy igazán veszélyes helyzetet tudott kialakítani, de Suso tekerését Bartlomiej Dragowski bravúrral hárította, miközben a másik oldalon egy szép támadás végén Chiesa lőtt újabb gólt, de les miatt nem adták meg, majd ugyanő a jobb szélen került a védelem mögé, de éles szögből keresztben ellőtt a kapu előtt. A Milan minimálisan többet birtokolta a labdát, de ettől függetlenül a Fiorentina még a vezetés megszerzése után is nagyobb veszély jelentett a kapura, mint a hazai csapat.

A 2. félidőben, az 55. percben aztán emberhátrányba is került a Milan, miután Mateo Musacchio csúnyán elkaszálta Ribéryt, Giacomelli pedig némi videózás után teljesen jogosan mutatta fel a piros lapot.

Nem sokkal ezután, a 66. percben növelte előnyét a vendégcsapat: Nikola Milenkovics vette el a labdát a Milan térfelén Calhanoglutól, majd indította Chiesát, akinek a lövéssel felérő beadását Donnarumma Gaetano Castrovilli elé ütötte, aki 11 méterről nem hibázott. 0–2

Ezek után eseménydús percek következtek: Chiesa kihagyott egy tizenegyest, Ribéry és a milanos Rafael Leao pedig szép cselek után még szerzett egy-egy gólt. A Milan így hat forduló alatt a negyedik vereségét szenvedte el, nagy kérdés, ezek után meddig folytathatja még a munkáját a milánóiak vezetőedzője, a nyáron érkezett Marco Giampaolo (1–3).

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ
AC Milan–Fiorentina 1–3
(Rafael Leao 80., ill. Pulgar 14. – 11-esből, Castrovilli 66., Ribéry 78.)
KORÁBBAN

Cagliari–Hellas Verona 1–1 (Castro 29., ill. Faraoni 66.)
Lazio–Genoa 4–0 (Milinkovics-Szavics 7., Radu 40., Caicedo 59., Immobile 78.)
Lecce–Roma 0–1 (Dzeko 56.)
Udinese–Bologna 1–0 (Okaka 27.)

Sassuolo–Atalanta 1–4 (Defrel 62., ill. A. Gómez 6., 29., Gosens 13., D. Zapata 35.)
Sampdoria–Inter 1–3
(Jankto 55., ill. Sensi 20., A. Sánchez 22., Gagliardini 61.)
Juventus–SPAL 2–0