Matri duplázott volt csapata ellen, győzött a Juventus

2011.02.05. 22:49
Matri (balra) nem örült a Cagliari ellen szerzett góljainak
A Juventus két vereség után ismét győzni tudott az olasz labdarúgó-bajnokságban. A torinóiak a Cagliaritól hétfőn szerződtetett Alessandro Matri duplájával és Luca Toni góljával 3–1-re legyőzték a szardíniai együttest.

A Juventus szardíniai látogatása Alessandro Matri hazatéréséről szólt, a hét elején a Cagliaritól Torinóba szerződő csatár természetesen kezdőként kapott szerepet a sérülésektől tizedelt „zebrák” vendégjátékán. Matri szerdán, a Palermótól elszenvedett vereség során mutatkozott be, több helyzetet is kihagyott, mielőtt Luigi Delneri lecserélte.

A Juve másik csatárára, Alessandro Del Pieróra is érdemes volt odafigyelni, hiszen a veterán csatár az élvonalbeli bajnoki szereplések tekintetében ezen a mérkőzésen érte utol a Juventus egykori remek játékosát, Giampiero Bonipertit. 444 mérkőzéssel immár holtversenyben állnak az örökranglista 26. helyén (az élen Paolo Maldini áll 647 mérkőzéssel).

Nagyon erősen kezdett a Juventus, az első húsz percben futószalagon dolgozta ki a helyzeteket. A 20. percben aztán Matri villant meg, egy hosszasan előkészített akció végén Milos Kraszics beadása után a jobb oldalról 12 méterről lőtt egykori csapata kapujába. 0–1

A gól talán túlságosan is megnyugtatta a Juventust, amely ezután nem volt olyan veszélyes Michael Agazzi kapujára. Sőt a fordulás után a Cagliari egyenlíteni tudott: Andrea Cossu keresztlabdáját Robert Acquafresca értékesítette az öt és felesről. 1–1

A Juventusnak kellett nagyjából negyedóra, hogy magához térjen s újabb rohamokat indítson. Közben megúszott néhány cagliari támadást is, és maradt esélye a győzelemre.

A palermói meccsel ellentétben ezúttal sikerült az áttörés: a 75. percben ismét Matri volt eredményes. Giorgio Chiellini passza után hét méterről laposan lőtt a kapuba, góljának ezúttal sem örült, eltűnt a sokkal vidámabb társak gyűrűjében. 1–2

Kilenc perccel később Del Piero jobb oldali beívelése után Luca Toni a tizenhatosról fejelt a kapu bal oldalába olyan mozdulattal, ahogy általában a videojátékokban szoktuk látni. 1–3

A Juve a meccs végét már simán lehozta, és két vereség után ismét győzni tudott.

CAGLIARI–JUVENTUS 1–3