Giroud duplája után a Napoli is duplázott, döntetlen a vasárnap esti olasz rangadón

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.10.29. 20:35
Olivier Giroud (jobbra) kétszer is fejjel vette be Meret kapuját, de ez sem volt elég a milánói sikerhez (Fotó: Getty Images)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 10. fordulójában a Napoli hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Milan ellen.

OLASZ SERIE A
10. FORDULÓ

NAPOLI–AC MILAN 2–2 (0–2)
Nápoly,
Diego Armando Maradona Stadion. Vezette: Orsato (olasz)
NAPOLI: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani (Östigard, a szünetben), Natan, Mário Rui (M. Olivera, a szünetben) – Elmasz (G. Simeone, a szünetben), Lobotka, Zielinski (Anguissa, 77.) – Politano (Zanoli, 83.), Raspadori, Kvarachelia.Vezetőedző: Rudi García
MILAN: Maignan – Calabria, Kalulu (Pellegrino, 19.; Florenzi 87.), Tomori, Théo Hernandez – Musah, Krunic, Reijnders – Pulisic (L. Romero, a szünetben), Giroud (Okafor, 81.), Rafael Leao (Jovics, 81.).Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző:Politano (50.), Raspadori (63.), ill. Giroud (22., 31.)
Kiállítva: Natan (89.)

Napoli–Milan rangadóval zárult az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 10. fordulójának vasárnapi játéknapja. A két csapat az előző idényben négyszer is megmérkőzött egymással, de a bajnoki címvédő nápolyiak mindössze egyetlen győzelmet tudtak aratni riválisuk fölött. A nápolyiak ráadásul hazai környezetben utoljára 2018-ban tudták felülmúlni riválisukat.

Az első félidőben úgy tűnt, hogy sok babér ezúttal sem terem majd az Osimhent ezúttal is nélkülöző hazaiaknak, hiszen az első fél óra leteltét követően már kétgólos előnyt ünnepelhettek a milánóiak. Előbb a 22. percben Pulisic ívelése, majd a 31. percben Calabria beadása után fejelte Giroud a nápolyiak kapujába a labdát. A 41. percben a találkozót is eldönhették volna a vendégek, de egy szépen kijátszott akció végén Reijnders a kapu fölé lőtt. A Napoli legnagyobb helyzetét az első félidőben Politano hagyta ki, az olasz egy hosszú sarok felé érkező passz után lőtt éles szögből az oldalhálóba.

A szünetben Rudi García hármas cserével próbálta felrázni csapatát, amely hamar meg is hozta az eredményét. Az 50. percben Politano kapott labdát az alapvonal közelében, majd átemelte Hernandezt és egy igazítást követően a léc alá bombázott. A 63. percre már el is olvadt a milánóiak előnye. 23 méterről végezhetett el szabadrúgást a Napoli, Raspadori eltekerte a sorfal mellett a labdát, amely végül a bal alsó sarokban kötött ki. Érdekesség, hogy a statisztikák szerint a szezonban ez volt az olasz bajnokság első olyan gólja, amely közvetlen szabadrúgásból született. A hajrában mindkét csapat előtt adódtak még lehetőségek, a Milan azonban kicsit meglepő módon az utolsó perceket már a Leao, Giroud páros nélkül játszotta le. A 95. percben a grúz Kvarachelia lehetett volna a hős, de a hazaiak támadója Maignan lábát találta el tiszta lövőhelyzetben. 2–2

20. Salernitana 10 4 6 6–20 –14 4

90+5. perc: VÉGE! Ellentétes félidőket követően 2–2-es eredménnyel zárult a Napoli és a Milan rangadója. Köszönjük figyelmüket!

90+5. perc: Raspadori passza után Kvarachelia tolta el Calabria mellett a labdát, de éles szögből leadott lövését Maignan lábbal védeni tudta.

90+1. perc: Reijnders beadását Jovic csúsztatta meg, majd a hosszú saroknál érkező Calabria fejelt az oldalhálóba.

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

89. perc: PIROS! Natan bukatta Romerót, amiért megkapta második sárga lapját.

87. perc: Eddig tartott Pellegrino első Serie A-s mérkőzése, a fiatal védő lebicegett a pályáról, a helyére Florenzi állt be.

86. perc: Zanoli csúszott rá Hernandez bokájára, sárga lap.

81. perc: Érdekes cserék a Milannál, Leao helyére Jovics, Giroud helyére Okafor állt be. Giroud nem volt túl boldog...

78. perc: Musah rántotta le Kvaracheliát, sárga lap.

77. perc: Cseréltek a hazaiak, Anguissa érkezett Zielinski helyére.

72. perc: A Milan kispadja fellé villant a piros lap. Egyelőre nem derült ki, hogy ki kapta...

68. perc: A szöglet balról szállt a kapu elé, Pellegrino fejesét Meret védte.

67. perc: Leao tolta be középre a labdát, majd 20 méterről a jobb alsót vette célba, de Meret odaért és szögletre mentett.

65. perc: Di Lorenzo buktatta Leaot, sárga lap.

Visszajöttek a meccsbe a hazaiak.

Húsz perc sem kellett a második félidőben a hazaiaknak az egyenlítéshez (Fotó: Getty Images)

63. perc: GÓÓÓÓL! MICSODA SZABADRÚGÁS!!! Raspadori végezte el a megítélt szabadrúgás 23 méterre a kaputól, jól tekerte el a sorfal mellett a labdát, amely a bal alsó sarokban kötött ki. 2–2!

62. perc: Romero buktatta Zielinskit, sárga lap.

60. perc: Di Lorenzo beadása után Maignan kezéből kicsúszott a labda, majd Kvarachelia lövése vágódott szögletre egy védő lábáról.

58. perc: Di Lorenzo tűnt fel az alapvonal közelében, majd éles szögből Maignan mellett próbálta kapuba lőni a labdát, de a francia lábbal védeni tudott.

57. perc: Leao robogott el a bal szélen, majd középre passzolt labdája Hernandez lába alatt gurult el, Romero lövése levágódott egy védőről, Hernandez passza után pedig Giroud nem találta el a labdát.

55. perc: Reijnders csúszott rá Politano lábára, sárga lap.

53. perc: Natan kapott sárga lapot, miután rátartott Leao lábára.

50. perc: GÓÓÓÓL! SZÉPÍTETTEK A HAZAIAK! Politanónak emelték be a labdát a 16-oson belülre, az olasz átemelte Hernandezt, majd egy igazítást követően elemi erővel a léc alá lőtt 11 méterről. 1–2!

A Napoli hármat is cserélt, Rrahmani helyére Östigard, Elmasz helyére Simeone, Mário Rui helyére Olivera állt be.

Az biztos, hogy a Milanban Romero állt be Pulisic helyére.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés, mindkét csapat cserélt a szünetben.

45+6. perc: Milan helyzettel zárult a félidő, Hernandez passza után Musah lövését fogta a jobb alsó saroknál Meret.

45+4. perc: Calabria futott fel a jobb szélen, majd középre tette a labdát, Giroud egy pattanás után félfordulatból lőtt, de Meret védeni tudott.

45. perc: Öt perc hosszabbítás következik.

45. perc: Di Lorenzo ugratta ki Zielinskit, aki középre játszotta a labdát, Raspadori pedig 10 méterről, ballal a kapu fölé lőtt.

41. perc: Leao ugratta ki Hernandezt, aki visszagurított Reijndersnek, a holland azonban 12 méterről a bal felső sarok fölé lőtte a labdát.

Giroud törte meg a Milan gólcsendjét (Fotó: Getty Images)

31. perc: GÓÓÓÓÓL! GIROUD-DUPLA! Calabria jobb oldalról érkező beadását Giroud Rrahmanival a nyakán fejelte a jobb alsó sarokba 6 méterről. 0–2!

30. perc: Mário Rui ívelte kapura 30 méterről a labdát, de Maignan jól lépett vissza és a labda is a léc fölé szállt.

27. perc: Kvarachelia eltolta a labdát Calabria mellett, majd a hosszú sarok irányába passzolt, az érkező Politano azonban éles szögből csak az oldalhálót találta el.

Orsato gyorsan pályára intette a csapatokat, folytatódott a játék.

Áll a játék...nem tudni mi történt, csak hangos robajokat lehetett hallani a lelátóról.

22. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezetést szerzett a Milan! Pulisic a 16-os jobb oldali sarkától ívelte a kapu elé a labdát, Giroud jó ütemben lépett ki a védők közül és 5 méterről kapura fejelt, Meret későn regált, így kezeiből a jobb alsó sarokba került a labda. 0–1!

20. perc: Di Lorenzo emelte be a labdát a 11-es pont irányába, a berobbanó Raspadori csak centikkel maradt le a labdáról.

19. perc: Kalulu nem is tudta folytatni a játékot, Pellegrino érkezett a helyére.

18. perc: Kalulut kell ápolni, a francia nem rég tért vissza sérüléséből...

A Napoli támadott többet az elmúlt percekben, de nagy veszély nem alakult ki Maignan kapuja előtt.

2. perc: Musah lövése felpattant egy védő lábán, majd Giroud elé került a labda, de lövése a bevetődő Rrahmaniról szögletre vágódott.

A Napoli megszokokott kék-fehér összeállításában játszik, a Milan piros-feketében.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Napoli indította útjára a labdát.

A Napoli kiváló támadója, a nigériai Victor Osimhen sérülés miatt biztosan kihagyja a mai összecsapást. A Milan keretében is többen küzködnek sérüléssel, Malich Thiaw pedig a Juventus ellen begyűjtött piros lapja miatt nem lép majd pályára.

A 2022–2023-as szezonban négy alkalommal is összecsaptak egymással a felek, hiszen a bajnokság mellett a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében is szembe kerültek egymással. A négy mérkőzésből kettőt a Milan nyert, egyet a nápolyiak. Egy alkalommal pedig nem bírtak dűlőre jutni a felek.

A Napoli és a Milan párharcai a 2022–2023-as szezonban:
2022. szeptember 18., Serie A, 7. forduló: AC Milan–Napoli 1–2
2023. április 2., Serie A, 28. forduló: Napoli–AC Milan 0–4
2023. április 12., Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés: AC Milan–Napoli 1–0
2023. április 18., Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 2. mérkőzés: Napoli–AC Milan 1–1

A Bajnokok Ligája hétközi fordulójában felemás volt a két csapat szereplése. A Napoli az Union Berlin otthonában 1–0-ra tudott nyerni, a Milan azonban csúfos, 3–0-s vereséget szenvedett Párizsban, így továbbra is lőtt gól nélkül áll csoportja utolsó helyén.

Az előzetes információk szerint telt ház várja majd a két csapatot a Diego Armando Maradona Stadionban.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a Serie A 10. fordulójának rangadója, a Napoli–AC Milan összecsapás. Tartsanak velünk!