Di Vaio nem nosztalgiázott, kettőt vágott a Juventusnak

2011.02.26. 22:42
Marco Di Vaio (sötét mezben középen) két góljával eldöntötte a mérkőzést (Fotó: Action Images)
Marco Di Vaio második félidei két góljával a Bologna 2–0-s győzelmet aratott a Juventus vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombat késő esti nyitó mérkőzésén.

Az első félidőben Alessandro Matri és Felipe Melo távoli lövéssel veszélyeztetett, az előbbi labdája messze mellément, az utóbbiét védte a kapus. A játékrész egyetlen igazán nagy lehetősége a Juventus előtt adódott, a 43. percben egy szögletet követően Vincenzo Iaquinta a kapufát találta el.

A „zebrák" mellesleg örülhettek, hogy a második félidőt is tizenegy emberrel kezdhették, hiszen a 32. percben Leonardo Bonucci nemcsak szabálytalankodott Francesco Della Roccával szemben, hanem röptében meg is taposta őt – ez utóbbi lábmozdulatot a játékvezető valószínűleg nem észlelte.

A torinóiak tizenegye a szünetben Alessandro Del Pieróval és Luca Tonival frissült, ám aki azt hitte, hogy a két tapasztalt támadó segítségével a Juve nekifog a gólgyártásnak, az tévedett. A gólgyártás valóban megkezdődött, de egy olyan futballista jóvoltából, aki hét évvel ezelőtt elhagyta a Juventust.

Az első félidőben rendkívül sok hibával játszó Marco Di Vaióról van szó. A Bologna csapatkapitánya először a 49. percben tört borsot a hazaiak orra alá, miután középen kiugrott, és az eltiltott Gianluigi Buffont helyettesítő Marco Storari felett estében a kapu jobb oldalába emelt. 0–1

Odaát az egyre elkeseredettebben támadó Juventus csak beívelésekig jutott, az egyiket követően Miguel Britos a kapu torkából vágta ki a labdát. A 66. percben aztán Di Vaio újra lecsapott, a balösszekötő helyén kevergetve lövőhelyzetet teremtett magának, visszalépett, és jobbal a rövid alsóba bombázott. 0–2

A folytatásban a Bolognának szerencséje is volt – Toni közeli lövését Daniele Portanova a gólvonalról vágta ki –, de ha egy csapat ilyen ritkán veri meg a Juventust, akkor tagjai valószínűleg természetesnek veszik Fortuna ilyesfajta segítségét. Mert ritka esemény történt: a „zebrák" 1998 óta először kaptak ki a piros-kékektől.