Serie A: a 96. percben betalált, hátrányból nyert a Napoli

T. Z.T. Z.
2024.01.13. 20:38
Matteo Politano tizenegyesből volt eredményes (Fotó: Getty Images)
A címvédő Napoli az utolsó pillanatban szerzett találatnak köszönhetően győzte le a Salernitanát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójának szombat délutáni találkozóján. A másik mérkőzésen megosztozkodott a pontokon a Genoa és a Torino.

Csak a győzelem lehetett elfogadható eredmény hazai pályán a Napolinak a kiesés elől menekülő Salernitana ellen az olasz bajnokság 20. fordulójának szombat délutáni találkozóján. Minden adott is volt a hazai győzelemhez, és szüksége is volt a három pontra a címvédő együttesnek, amely legutóbbi négy tétmérkőzésén nyeretlen maradt – vagyis volt mit kozmetikázni a bizonyítványon.

Ehhez képest nem indult túl jól a meccs a nápolyiak számára, a Salernitana talán még saját magát is meglepte, hiszen kimondottan bátran játszott a meccs elején a Diego Armando Maradona Stadionban. A vezetést sem érdemtelenül szerezte meg a vendégcsapat, a 29. percben Antonio Candreva gondolt egyet, 18 méterről megkínálta egy sistergős bombával Pierluigi Gollinit, aki hiába úszott a levegőben, nem tudta hárítani a prímán eltalált tekerést. 0–1

Már-már úgy tűnt, hogy a Salernitana előnye a szünetre is megmarad, a sípszó előtt pár perccel azonban Federico Fazio egy ártalmatlan szituációban belerúgott Giovanni Simeonéba, amiért a játékvezető VAR-vizsgálatot követően büntetőt ítélt. A labda mögé Matteo Politano állt, és higgadt ítéletvégrehajtónak bizonyult. 1–1

A második félidőben a Napoli már a győzelemért rohamozott, de az elképzelés a folytatásban is hiányzott Walter Mazzarri csapatának játékából. A Salernitana viszont a 60. perctől hirtelen erőre kapott, és olyan periódusa is akadt a meccsnek, amikor inkább a vendégek voltak veszélyesebbek. Adok-kapok, nagy küzdelem, de kevés játék jellemezte a folytatást. A legközelebb Hvicsa Kvarachelia járt az újabb hazai gólhoz a 82. percben, ám lapos lövése pár centivel még elkerülte Guillermo Ochoa kapuját.

Úgy tűnt, a Salernitana kihúzza döntetlennel Nápolyban a campaniai derbit, a hosszabbítás hatodik percében azonban Amir Rrahmani egy, az ötösnél ide-oda pattogó labdát a kapuba juttatott. 2–1.A vendégek portása, Ochoa sem állt a helyzet magaslatán ennél a helyzetnél, hiszen rosszul mozdult ki a beadásra és saját védőjét akadályozta a mentésben. Így pedig kicsúszott az egy pont a Salernitana kezei közül egy olyan találkozón, amelyet végül 101 percig vezetett a játékvezető.

Genoa–Torino 0–0

A másik délutáni meccsen két középcsapat találkozott, a mostanság döntetlenekre specializálódott Genoa a Torinót látta vendégül. A meglehetősen közepes színvonalú találkozón jobbára csak birkóztak a csapatok – mindenféle eredmény nélkül, így gól nélküli döntetlen lett a vége.

Verona–Empoli 2–1

A kora esti találkozón a Verona nagyon hamar vezetéshez jutott az Empoli ellen, majd a második félidőben tovább növelte előnyét a hazai együttes. Az Empoli ezután még visszakapaszkodott, a 64. percben szépített, ám végül egyenlíteni már nem tudott, maradt a 2–1 a Verona javára.

SERIE A
20. FORDULÓ
Genoa–Torino0–0
Napoli–Salernitana 2–1 (Politano 45+4. – 11-esből, Rrahmani 90+6., ill. Candreva 29.)
Hellas Verona–Empoli 2–1 (Djurics 3., Ngonge 56., ill. Zurkowski 64.)