Lautaro Martínez döntött, sorozatban harmadszor Szuperkupa-győztes az Internazionale

2024.01.22. 19:54
Lautaro Martínez találata döntött (Fotó: AFP)
A Szaúd-Arábiában rendezett Olasz Szuperkupa-döntőben az Internazionale 1–0-ra legyőzte a Napolit.

OLASZ SZUPERKUPA
DÖNTŐ
NAPOLI–INTERNAZIONALE 0–1 (0–0)
Rijád, Al-Awwal Park. Vezette: Rapuano (olasz)
NAPOLI: Gollini – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus – Mazzochi (Raspadori, 74.), Lobotka, Cajuste (Mário Rui, 74.), Zerbin (Östigor, 58.)  – Politano (Lindström, 70.), G. Simeone, Kvarachelia (Gaetano, 70.). Vezetőedző: Walter Mazzari
INTER: Sommer – Pavard, Acerbi, S. de Vrij (Carlos Augusto, 63.) – Darmian, Barella (Frattesi, 63.), Calhanoglu, Mhitarjan, Dimarco (Arnautovic, 81.) – L. Martínez (Bisseck, 90+3.), Thuram (A. Sánchez, 81.). Vezetőedző: Simone Inzaghi
Gólszerző: L. Martínez (90+1.)
Kiállítva: G. Simeone (60.)

A SZAÚD-ARÁBIÁT NÉPSZERŰSÍTŐ internetes oldal is a legizgalmasabb hétfő esti programjai között tálalta a hétfő esti Olasz Szuperkupa-döntőt. A főváros, Rijád látványosságai, köztük az ötvenemeletes Sky Bridge a Kingdom Tower, vagy éppen az ugyancsak égbe nyúló ikonikus Al Faisaliah torony is a háttérbe szorult, az olasz szurkolók mellett sok turista is a stadion irányába indult. Egyedül a szaúdi drukkerek voltak elégedetlenek, ők az AC Milant és a Juventust szerették volna a fináléban látni, de be kellett érniük a bajnoki címvédő Napoli és az Olasz Kupát elhódító Internazionale csatájával.

A sötét- és világoskék mezes két rivális már a meccs elején megpróbálta kihúzni egymás méregfogát, több gondja a nápolyi védőknek volt. Az Inter az első negyvenöt percben egyértelműen többet birtokolta a labdát, és helyzetet is többet alakított ki, igaz, ez nem volt nehéz, hiszen a Napoli az első félidőben egyszer sem találta el az ellenfél kapuját. Az Inter viszont több lehetőséget is kidolgozott, a szünet előtt Lautaro Martínez talált lesről a kapuba, de érvényes gól nem született.

Egyórányi játék után aztán felpörögtek az események.

Giovanni Simeone megkapta második sárga lapját, a nápolyiak hiába vonták kétségbe a döntést, sárga lap esetén nem lehet videobírós segítségét kérni, így tíz főre fogyatkozott a Napoli. Walter Mazzarri a kispadnál nem akart hinni a szemének, és hogy a játékvezető nehogy őt is kiállítsa, gyorsan leült a helyére, és onnan ordított torkaszakadtából…

Az Inter nyomban kettőt cserélt, Simone Inzaghi tanulva az esetből lehozta a sárga lapos, forrófejű játékosait a pályáról, a milánóiaknak fél órájuk maradt, hogy az emberelőnyt kihasználva (újabb) Szuperkupa-diadalt arassanak. A Napoli innentől sündisznóállásba vonult. Igaz, addig sem a támadófutball élő megtestesítője volt, ám innentől nyolc játékos gyakorlatilag rendre a saját tizenhatosa előtti területen tömörült. Az Inter a hajrában a régi idők fociját idézte, hat-hét támadóval próbált rohamozni, és az erőfeszítését gól koronázta! Jobb szélen futó támadás végén Lautaro Martínez a 91. percben csak bevágta a labdát a Napoli kapujába, ezzel az Internazionale sorozatban harmadszor nyerte meg a trófeát (az elmúlt évben a városi rivális AC Milant, előtte a Juventust fektette két vállra), és hétfői sikerével 8 millió eurót is zsebre vághatott. 0–1