Serie A: a Napoli sima sikere; a Juve nem bírt a Bolognával

2023.08.27. 23:07
Vlahovics egy pontot megmentett a Juventusnak (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójában a Juventus 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Bolognával, míg a Fiorentina 2–2-re végzett a Leccével. A címvédő Napoli 2–0-ra legyőzte a Sassuolót, a Lazio pedig 1–0-ra kikapott hazai pályán a Genoától.

A torinói rajongók pozitívan várhatták a Bologna elleni összecsapást azok után, hogy a Juventus az első fordulóban 3–0-s sikert aratott Udinében.

A vendégek nem illetődtek meg az Allianz Stadionban, ennek pedig a 24. percben meg is lett az eredménye – szép összjáték után Lewis Ferguson került ziccerbe, a skót középpályás rendkívül higgadtan gurított a jobb alsó sarokba. 0–1

Lövésig is alig jutott Allegri csapata az első félidőben, Skorupski kapusnak csak egyszer kellett védést bemutatnia a szünet előtt.

A fordulás után már élesebb volt a Juve, az 52. percben Dusan Vlahovics gólt is szerzett. Igen ám, de jött a videobíró, és les miatt érvénytelenítette a találatot. Ami késett, az nem múlott, a rendes játékidő vége előtt tíz perccel a szerb válogatott csatár remek fejessel most már tényleg kiegyenlített. Hiába nyomott a végéig a torinói gárda, a győztes találatot nem sikerült megszereznie, így maradt az 1–1.

Fájhat a firenzei szurkolók feje is, hiszen a Fiorentina az első félidőben két góllal is vezetett a Lecce ellen hazai pályán, de mégis 2–2-vel ért véget a mérkőzés.

A Napoli nagyon korán, már a 16. percben megszerezte a vezetést Victor Osimhen góljával a Sassuolo ellen – a nigériai támadó egy tizenegyest értékesített.

Egy pillanatra sem tudta megnehezíteni a címvédő dolgát a Sassuolo, csak idő kérdése volt, mikor születik meg a második hazai gól. A 60. percben könnyen megduplázhatta volna előnyét a Napoli, ám Giacomo Raspadori büntetőt rontott.

Nem zuhantak össze a hazaiak, csupán négy perccel később Giovanni Di Lorenzo csak megszerezte a Napoli második találatát.

A nápolyi alakulat végül nagyon magabiztosan, 2–0-ra győzedelmeskedett.

Nem örülhetett viszont az elmúlt idény ezüstérmese, a Lazio, amely hazai környezetben maradt alul egy góllal az újonc Genoával szemben.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ
Fiorentina–Lecce 2–2
(N. González 3., Duncan 25., ill. Rafia 49., Krsztovics 76.)
Juventus–Bologna 1–1 (Vlahovics 80., ill. L. Ferguson 24.)
Lazio–Genoa 0–1 (Retegui 16.)
Napoli–Sassuolo 2–0 (Osimhen 16. – 11-esből, Di Lorenzo 64.)

SZOMBATON
Frosinone–Atalanta 2–1 (Harrui 5., Monterisi 24., ill. Zapata 56.)
Monza–Empoli 2–0 (Colpani 45., 53.)
Milan–Torino 4–1 (Pulisic 33., Giroud 43., 65. – mindkettőt 11-esből, Théo Hernandez 45+3., ill. Schuurs 36.)
Hellas Verona–Roma 2–1 (Duda 4., Ngonge 45+4., ill. Auar 56.)
Kiállítva:Hien (84., Verona)