Olaszország: távozott a válogatott csapatvezetője

2020.05.24. 21:54
null
Oriali (jobbra) jövőben kizárólag a másik munkakörére kíván összpontosítani – az Internél (Fotó: AFP)
Gabriele Oriali távozott az olasz labdarúgó-válogatott csapatvezetői posztjáról.

 

Az olasz szövetség (FIGC) vasárnapi bejelentése szerint a menedzser szerződése július 15-én járt volna le, de mivel a koronavírus-járvány miatt jövő nyárra halasztották az Európa-bajnokságot, úgy döntött: lemond a hátralévő időszakban neki járó fizetéséről, és már májusban távozik.

Oriali azért nem maradt a nemzeti csapat mellett, mert a jövőben kizárólag a másik munkakörére kíván összpontosítani, ugyanis az Internazionalénál tagja Antonio Conte vezetőedző szakmai stábjának.

A 67 éves Oriali játékosként 1966 és 1983 között szerepelt az Interben, amellyel két bajnoki címet és kupagyőzelmet ünnepelhetett. Pályafutása másik klubja – 1983 és 1987 között – a Fiorentina volt. Az olasz válogatottban 28 mérkőzésen lépett pályára, és tagja volt az 1982-ben világbajnoki aranyérmet nyert csapatnak. Tavaly hazájában beiktatták a labdarúgó Hírességek Csarnokába.

Legfrissebb hírek

Köpés, harapás: botrányos egy vb-nap! Pedig a brazilok… – videók

Minden más foci
2026.06.24. 17:55

Roger Milla bolondot csinált a kolumbiai kapusból, majd óriásit táncolt – vb-videók

Minden más foci
2026.06.23. 18:05

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

Száztízezer kilométer egyetlen klubért, avagy a magyar, aki nélkül idén nem kezdődött Inter-meccs

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 09:53

Serie A: az Interé a legjobb játékos és az év edzője is

Olasz labdarúgás
2026.05.22. 19:00

Az örömfoci elmaradt, az Inter csak ikszelt otthon a Veronával

Olasz labdarúgás
2026.05.17. 17:04

Csiszár Henrietta: Különleges és felemelő érzés az Inter csapatkapitányának lenni

Olasz labdarúgás
2026.05.09. 07:27

Kibontakozóban az új calciopoli? Tombol a bíróbotrány Olaszországban

Olasz labdarúgás
2026.05.08. 11:28
Ezek is érdekelhetik