Az Udinese Milan-veréssel varrta fel a scudettót az Inter mezére

2009.05.16. 22:32
Nem volt tekintettel az Udinese az Inter-játékosok vágyára, és „megnyerette” a fekete-kékekkel szombat este a Serie A 2008–2009-es kiírását. Az udineiek 2–1-re legyőzték a Friuliban az indiszponált AC Milant, amely így már nem érheti utol városi riválisát – vasárnap José Mourinho csapata már tét nélküli fiesztán fogadja a Sienát. Az Internazionale tizenhetedik olasz bajnoki címét szerezte meg.
Tálcán nyújtották át az Udinese játékosai a bajnoki címet az Internek, amelynek vasárnap már csak az ünnepléssel kell törődnie

• 2008–2009
Az Udinese „varrhatta fel” a scudettót az Inter mezére egy Milan-veréssel a Serie A szombat esti mérkőzésén: nos, az udineiek mindent meg is tettek ezért – ahogy a piros-feketék védelme is…

A házigazdák erősen kezdtek, és igen sok munkát adtak a Milan hátsó alakzatának: Senderosnak többször is veszélyes helyzetben kellett tisztáznia, Asamoah kapu mellé tüzelt, Pepe pedig szabadrúgásról a sorfalba.

Az első nagyobb helyzet mégis a türelmesen bekkelő Milan ellen adódott, Pato lefejelt labdája után Ambrosini tüzelt mellé. Az Udinese Quagliarella révén a 21. percben került közel a vezetés megszerzéséhez, majd kilenc perc múlva már a majdnem szót is kihúzhatták.

Paolo Maldini Floro Floressel csapott össze a 29. percben az ötös előtt, a játékvezető a tizenegyespontra mutatott, D’Agostino pedig be is lőtte a büntetőt, bár Dida közel volt ahhoz, hogy kifogja… Az Ancelotti-csapat Pirlo szabadrúgásával veszélyeztetett, de nem tudott egyenlíteni szünetig – „virtuális aranyérmes” volt ekkor az Inter.

Négy perccel a szünet után már pláne: egy szöglet után Felipe maradt teljesen üresen az ötösnél, róla Zapata elé került a labda, a társ pedig köszönte a lehetőséget, és közvetlen közelről a hálóba továbbított.

Úgy tűnt, a Milan harci szelleme elillant ennek hatására, így nem lett volna meglepetés, ha az Udinese megszerzi a harmadik gólját is a Friuliban – végül csak távoli lövésekig jutottak. Az indiszponált milánóiak sokáig eddig sem, majd a végén Kaká beadását Ambrosini befejelte, de ez sem segített.

Az Udinese teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot, ezzel pedig a bajnoki trónra segítette az Internazionalét, amely 17. bajnoki címét ünnepelheti – az idény egésze alapján teljesen megérdemelten. Ezzel az aranyéremmel az Inter beérte a városi rivális AC Milant a Serie A örökrangsorában.

Vasárnap a Siena ellen, saját szurkolói előtt a pályán pedig jöhet az ünneplés, még ha a motiváció kisebb is lett.

SERIE A

36. FORDULÓ
Udinese–AC Milan 2–1 (D’Agostino 30. – tizenegyesből, Zapata 48., ill. Ambrosini 92.)
KORÁBBAN
AS Roma–Catania 4–3 (Perrotta 13., 31., Vucsinics 17., Panucci 92., ill. Tedesco 15., Mascara 47., Morimoto 72.)