Az AC Milan nem tudott dűlőre jutni a kiscsapat Cataniával sem

2007.09.30. 17:05
Továbbra is csak a középmezőnyben tanyázik a BL-címvédő AC Milan gárdája az olasz bajnokságban, miután szégyenszemre leikszelt a kiscsapat Cataniával a San Siróban a hatodik forduló vasárnap délutáni mérkőzésén. Az Inter üldözői közül a Napoli otthon kapott ki az ugyancsak újonc Genoától, a Palermo és az Atalanta idegenben égett meg az Empolival illetve a Sampdoriával szemben.
Martinez (balra) öröme, Cafu (jobbra) bánata

CASSANO BETALÁLT

Dióhéjban a további mérkőzésekről: az Inter üldözői közül a Napoli otthon nem tudott dűlőre jutni a Genoával, a Palermo és az Atalanta idegenben égett meg az Empolival illetve a Sampdoriával szemben. A genovaiak legutóbbi hazai mérkőzésükön csalódást keltettek, most viszont 3-0-s győzelemmel lépték le a jobb sorsra érdemes Atalantát. A kékek utolsó találatát Antonio Cassano szerezte, aki az idényben először volt eredményes. A Cagliari számára Foggia kaparta ki a gesztenyét korai tizenegyesgóljával. A Lazio kisebb meglepetésre leikszelt Reggióban, az Udinese utolsó percekben fordított a Parma ellen.
Vasárnap délután a San Siróra figyelt az egész olasz futballvilág, az AC Milan a Catania ellen próbálta hazai pályán feledtetni újabb harmatgyenge idénykezdését.

A Bajnokok Ligája címvédője azonban nem tudta kapujához szögezni a szicíliaiakat, először a 12. percben jutottak el igazi helyzetig a piros-feketék. Ekkor Kaká bolondította meg az egész vendégvédelmet, azonban Polito kapuson kívül a kapufa mellett is sikerült elperdítenie a labdát.

A Catania cseppet sem tűnt megilletődöttnek, annyira nem, hogy egy mesteri kontrából meg is szerezte a vezetést. Spinesi csetlett-botlott a tizenhatoson belül, majd Kalac kapuson túljutva, kisodródott helyzetből az alapvonal mellől rajzolta rá Martinez fejére a labdát, aki egy méterről leadott fejesével már nem hibázott.

A Milan erejéből csak szabálytalan gólra futotta, Pirlo csodálatos, harmincméteres szabadrúgása a lécről Inzaghi és Kaladze elé pattant, utóbbi azonban hiába pofozta a hálóba a játékszert, kezezés miatt visszafújták a találatot.

Tíz perc múlva Cafú lőtte keresztbe a vendégkapu előtt a labdát, Terlizzi pedig kis híján a saját kapujába stukkolt.

Fordulás után kapásból egyenlítettek a milánóiak: az Edusei kezezése miatt befújt tizenegyest Kaká magabiztosan, a kapust elfektetve értékesítette.

A 60. percben Seedorf bal oldali beadása után újra Kakánál kötött ki a labda, két lövőcsel után mértani pontossággal célozta meg a jobb alsó sarkot a klasszis, Polito eszén azonban nem sikerült túljutnia.

Az utolsó félórában végül nem sikerült zöldágra vergődnie a hősiesen védekező szicíliai defenzívával a piros-feketéknek, így maradt az 1-1-es végeredmény.

OLASZ ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (SERIE A)

HATODIK FORDULÓ
AC Milan – Catania 1-1 (Kaká 48. .–11-esből, ill. Martinez 25.)
Cagliari – Siena 1-0 (Foggia 7.–11-esből)
Empoli – Palermo 3-1 (Pozzi 47., Giovinco 82., Vannucchi 90., ill. Cavani 39.)
Napoli – Genoa 1-2 (Domizzi 52. .–11-esből, ill. P. Cannavaro 12.., Sculli 89.)
Reggina – Lazio 1-1 (Cozza 7., ill. Kolarov 73.)
Sampdoria – Atalanta 3-0 (Bellucci 3., Sammarco 57., Cassano 83.)
Udinese – Parma 2-1 (Quagliarella 79., Zapata 90., ill. Corradi 72.)
SZOMBAT
AS Roma-Internazionale 1-4 (Perrotta 53., illetve Ibrahimovics 29. – 11-es, Crespo 55., Cruz 60., Córdoba 68.)
Livorno-Fiorentina 0-3 (Osvaldo 45., 67., Santana 69.)