Találatok a Imola címkére

Találatok száma: 21

F1: életveszélyben a pályabírók, változás kell – fotó

2020-11-05 12:28:02

A pályabírókra leselkedő veszélyekre hívták fel a figyelmet a Formula–1-es pilóták a hét végi imolai futamot követően, miután Lance Stroll kis híján elütött egy önkéntest az Emilia Romagna-i Nagydíjon.

pályabírók Lance Stroll Imola F1

F1: Vettel megbocsátott a Ferrarinak, Bottast megviselte az ünneplés

2020-11-02 13:49:01

Lewis Hamilton győzött, a Mercedes pedig bebiztosította a 2020-as konstruktőri vb-címét az Emilia Romagna-i Nagydíjon. A brit versenyző az újabb siker után még Daniel Ricciardo „shoeyját" is bevállalta, csapattársa, Valtteri Bottas azonban rossz értelemben könnyezte meg a Mercedes ünneplését. Hamiltonnak mellesleg a verseny után még George Russell vigasztalására is volt energiája, míg Sebastian Vettel a csapatrádión tudatta a Ferrarival, hogy nem haragszik, amiért a szerelők elrontották a kerékcseréjét. Íme, az F1-legek az Emilia Romagna-i GP-ről!

Imola F1-legek F1 Emilia Romagna-i Nagydíj

F1: újabb kettős győzelmével hétszeres világbajnok a Mercedes

2020-11-01 14:05:20

Lewis Hamilton győzelmével ért véget az Emilia Romagna-i Nagydíj. A Mercedes versenyzője mögött Valtteri Bottas ért célba, míg a dobogó legalsó fokára Daniel Ricciardo (Renault) állhatott fel. A pályán egyszer járt a biztonsági autó, amikor Max Verstappen technikai probléma miatt kiesett. A pontversenyben akkor aelőnyre tett szert a Mercedes, hogy már matematikailag sem lehet más a konstruktőri világbajnok 2020-ban.

Mercedes Lewis Hamilton Imola F1 Emilia Romagna-i Nagydíj

Hamilton kezére játszottak a dolgok Imolában – a Mercedes hetedszer is világbajnok

2020-11-01 10:44:18

Lewis Hamilton győzelmével ért véget az Emilia Romagna-i Nagydíj. A Mercedes versenyzője mögött Valtteri Bottas ért célba, míg a dobogó legalsó fokára Daniel Ricciardo (Renault) állhatott fel. A pályán egyszer járt a biztonsági autó, amikor Max Verstappen technikai probléma miatt kiesett. A pontversenyben akkora előnyre tett szert a Mercedes, hogy már matematikailag sem lehet más a konstruktőri világbajnok 2020-ban.

Valtteri Bottas Red Bull Mercedes Max Verstappen Lewis Hamilton Imola

F1: Valtteri Bottas indulhat a pole-ból Imolában

2020-10-31 13:56:09

Valtteri Bottas szerezte meg a rajtelsőséget az Emilia Romagna-i Nagydíj időmérőjén. A Mercedes finn versenyzője mögött csapattársa, Lewis Hamilton végzett, a harmadik startpozíció Max Verstappené lett. Pierre Gasly ismét erősen teljesített, s a második sorból, a holland mellől vághat neki az imolai F1-es futamnak.

időmérő Imola F1 Emilia Romagna-i Nagydíj

Hamilton kezdett a legjobban Imolában; Verstappen Bottas előtt

2020-10-31 07:58:52

Lewis Hamilton (Mercedes) zárt az élen az Emilia Romagna-i Nagydíj egyetlen szabadedzésén. A címvédő mögött a Red Bull-os Max Verstappen következett, míg a harmadik Valtteri Bottas lett 492 ezredes hátránnyal. Negyedikként Pierre Gasly végzett, míg a Ferrari pilótái közül Charles Leclerc az ötödik, Sebastian Vettel a tizenkettedik legjobb időt jegyezte.

szabadedzés Imola Formula–1 F1 Emilia Romagna-i Nagydíj

F1: mégsem lehetnek nézők a hétvégén Imolában

2020-10-28 17:31:27

A tervekkel ellentétben mégsem lehetnek nézők a hétvégi a Formula-1-es Emilia Romagna Nagydíjon.

Imola Formula–1 F1

F1: több mint 13 ezer néző lesz az imolai futamon

2020-09-19 11:52:07

Több mint 13 ezer néző tekintheti meg a helyszínen a Formula–1-es idény imolai futamát, a november 1-jén sorra kerülő Emilia-Romagna Nagydíját.

Imola F1

F1: Imola bejelentkezett a Kínai Nagydíj helyére

2020-02-18 12:14:58

Az 1980 és 2006 között 27 F1-es futamnak otthont adó imolai versenypálya hivatalos kérvénnyel fordult az autós sorozatot irányító Liberty Mediához, amelytől azt kéri, az április közepéről elhalasztott Kínai Nagydíj miatt a versenynaptárban kialakult egy hónapos szünetbe iktasson be egy nagydíjat, amelynek szívesen otthont adna.

Liberty Media Kínai Nagydíj Imola FIA F1

F1: Senna, Ratzenberger – 25 évvel ezelőtt volt a legsötétebb hétvége

2019-05-01 13:59:56

Ma 25 éve, hogy a modern kori Formula–1 egyik legnagyobb alakja, a háromszoros világbajnok Ayrton Senna halálos balesetet szenvedett az 1994-es San Marinó-i Nagydíjon – egy nappal az osztrák újonc, Roland Ratzenberger szintén tragikus balesete után. A sportág történetének egyik legsötétebb hétvégéjére emlékezünk.

San Marinó-i Nagydíj Rubens Barrichello Roland Ratzenberger Imola F1 Ayrton Senna

F1: Monzában marad az Olasz Nagydíj, Imola fenyegetőzik

2016-09-02 16:00:00

A monzai versenypálya vezetői megegyeztek Bernie Ecclestone-nal arról, hogy további három évig a legendás pályán lesz az F1-es Olasz Nagydíj. Imola perrel fenyegetőzik.

Bernie Ecclestone F1 Imola Monza Olasz Nagydíj

F1: Imola megállapodott Ecclestone-nal az Olasz GP-ről

2016-07-18 15:26:22

Nem csitulnak a pletykák az Olasz Nagydíj jövőjéről. Angelo Sticchi Damiani, az Olasz Automobilklub elnöke továbbra is támogatja Monzát, de Uberto Selvatico Estense, a Formula Imola elnöke szerint ők már rendelkeznek egy bizonyos megállapodással Bernie Ecclestone-nal.

Olasz Nagydíj Monza Imola F1 Bernie Ecclestone

F1: Monzából Imolába költözhet a 2017-es Olasz Nagydíj

2016-06-18 13:49:50

Monza helyett Imolában rendezhetik meg jövőre a Formula–1-es Olasz Nagydíjat. A sportág kereskedelmi jogait birtokló cég által megbízott Bernie Ecclestone szombaton azt mondta, az olasz szövetség (ACI) kezében van a döntés, amelyet ő mindenképpen elfogad.

AutoGP: Katasztrófa, ami itt megy! - Kiss Pál Tamás

2014-07-01 09:46:56

Kiss Pál Tamás az AutoGP-sorozat imolai versenyhétvégéjének mindkét futamán 9. lett. A magyar pilóta finoman szólva nem elégedetten értékelt.

Kiss Pál Tamás Imola AutoGP

AutoGP: Kiss Pál Tamás a 2. imolai futamon is 9. lett

2014-06-29 14:38:12

Kiss Pál Tamás az AutoGP-sorozat imolai versenyhétvégéjének második futamán is a kilencedik helyen végzett. Feledhető hétvégén van túl Kiss Pál Tamás. A Zele Racing versenyzője a szombati első futam után vasárnap is a kilencedik helyen ért célba, így csupán négy ponttal gazdagodott, így az összetett versenyben a harmadikról a negyedik helyre csúszott vissza.

AutoGP: nem sikerült jól az első futam Kiss Pál Tamásnak

2014-06-28 15:42:08

Az AutoGP-sorozat imolai versenyhétvégéjének első futamán Kiss Pál Tamás a kilencedik helyen végzett.

AutoGP: Kiss Pál Tamás 6. lett az imolai időmérőn

2014-06-28 11:54:33

A tegnapi balszerencsés kezdés után Kiss Pál Tamás a hatodik helyen végzett az AutoGP-sorozat imolai versenyhétvégéjének időmérőjén, míg a pole pozíciót a német Markus Pommer szerezte meg, aki mellől a bajnoki tabellát vezető Szato Kimija rajtolhat majd a második helyről.

AutoGP: Kiss Pál Tamás először versenyez Imolában

2014-06-27 08:09:23

A változatosság gyönyörködtet, mondják, s ha így van, Kiss Pál Tamás nagyon élvezi majd az előtte álló hétvégét, hiszen a rövid nyári szünet után az AutoGP-sorozat mezőnye a legendás imolai pályán száguld, ahol a magyar pilóta sem nézőként, sem versenyzőként nem járt még.

F1: elhunyt a Ferrari és az imolai pálya korábbi igazgatója

2013-02-21 14:21:48

Elhunyt Roberto Nosetto olasz sportvezető, a Ferrari Formula–1-es istállójának korábbi sportigazgatója, aki 1994-ben, Ayrton Senna és Roland Ratzenberger halálos balesete idején az imolai versenypálya igazgatójaként dolgozott, később a MotoGP-t irányító Dorna sportigazgatója lett.

halálozás gyász MotoGP Imola Ferrari F1

A Williams négy év után újra tényező lett

2011-04-15 04:41:09

Éveken át gyakorlatilag két csapatról szólt a Formula–1, így felüdülést jelentett, amikor a Ferrari és a McLaren-Mercedes küzdelméhez 2001-ben újra csatlakozott a vb-sorozat harmadik legnagyobb múltú istállója, a Williams. Utóbbi egy igazán egzotikus újoncot is bevetett, de házon belüli riválisához ugyancsak fűződtek emlékezetes pillanatok: ő Imolában egy családrekorddal vetett véget saját és munkaadója hosszú „nélkülözésének".