Az antwerpeni olimpia egyetlen magyar résztvevője mégsem volt magyar. Nem lehet véletlen, hogy ő vitte a csehszlovák zászlót a nyitóceremónián, vagy Morvaország atlétaküldöttjeként ő találkozhatott a 77. születésnapján köszöntött Tomás G. Masaryk elnökkel. Kibogoztuk a nálunk Vörös Vinceként ismert Vacláv Vohrálik élettörténetének kusza szálait.

olimpia atlétika Vörös Vince Képes Sport Antwerpen 1920

Képzelt remények – mire mentek volna a magyar sportolók az 1920-as olimpián?

2021-01-05 12:45:20

Vívásban, birkózásban és a művészeti versenyben lett volna reális éremesélye a magyar résztvevőknek az 1920-as antwerpeni olimpián – már ha a mieinket is meghívják a játékokra. Megpróbáltuk száz év távlatából visszafejteni az erőviszonyokat a korabeli sajtó és a Magyar Olimpiai és Sportmúzeumot igazgató Szabó Lajos történész segítségével. De arra is igyekeztünk választ adni, hogy mire lett volna képes a magyar válogatott azon az olimpiai futballtornán, ha nem szorítja ki a játékból a világháborús veszteseket sújtó sportpolitika? A korabeli erőviszonyokat és az átalakuló magyar csapat esélyeit Dénes Tamás futballtörténésszel elemeztük.

olimpia labdarúgás kardvívás birkózás Schlosser Imre Schaffer Alfréd

Tenisz: Humbert és De Minaur jutott döntőbe Antwerpenben

2020-10-24 22:33:30

Ugo Humbert és Alex De Minaur jutott be a döntőbe a 472 ezer euró (165 millió forint) összdíjazású antwerpeni fedett pályás férfi tenisztornán.

Ugo Humbert Grigor Dimitrov Daniel Evans Antwerpen Alex De Minaur ATP Antwerpen

Tenisz: Evans nagy csatában jutott tovább Antwerpenben

2020-10-20 17:52:39

Az antwerpeni, a kölni és az ostravai tenisztornákon is a legjobb tizenhat közé jutásért játszottak a versenyzők.

Tenisz Salvatore Caruso Jannik Sinner Darja Kaszatkina Daniel Evans Antwerpen

Mennek a csehszlovákok – botrányba fulladt az 1920-as olimpia döntője

2020-06-22 15:05:12

Botrányba fulladt a száz évvel ezelőtti olimpia döntője: a csehszlovák játékosok levonultak az antwerpeni pályáról, ahol a belga katonák provokatív jelenléte és John Lewis bíró rejtélyes ellenszenve is hátráltatta őket.

olimpia labdarúgás Népsport Csehszlovákia Antwerpen

Belgium: Bölöni helyett Storck? A sportigazgató válaszolt

2020-05-03 21:27:18

Bár a belga sajtóban többször találgattak arról, hogy Bölöni László helyett Bernd Storck lesz-e a Royal Antwerp labdarúgócsapatának vezetőedzője, a klub sportigazgatója szerint ez nem fog megtörténni.

Luciano D'Onofrio Bölöni László Bernd Storck Belgium Antwerpen

Edzősors: Lássuk be, ez nem fog menni – Bernd Storck

2020-04-28 18:07:57

Néhány napja röviden beszámoltunk arról, hogy Bernd Storck távozik a belga élvonalbeli Cercle Bruges vezetőedzői posztjáról. A magyar labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya időközben megvilágította döntése hátterét, és röviden arra is kitért, van-e alapja a pletykának, mely szerint Bölöni László helyett ő lesz az Antwerpen vezetőedzője.

belga foci Cercle Bruges Bölöni László Bernd Storck Belgium Antwerpen

Torna: Antwerpenben lesz 2023-ban az olimpiai kvalifikációs vb

2019-05-03 18:32:48

Antwerpen ad otthont 2023-ban az olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokságnak.

torna-vb torna Antwerpen

Légiósok: Köteles a belga másodosztályban köthet ki

2016-08-07 09:59:38

Egybehangzó sajtóinformációk szerint a belga másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Antwerpen kapusproblémáira Köteles László, a KRC Genk magyar játékosa jelentheti a megoldást.

légiósok Köteles László Genk Belgium Antwerpen

Videó: botrány Belgiumban – elmaradt a siker, kigyulladt a rendőrautó

2016-05-02 10:41:20

Hatalmas tömegverekedéssel végződött a belga másodosztályú labdarúgó-bajnokság 32., utolsó fordulójában rendezett Antwerpen–Eupen (0–0) mérkőzés. Mivel az első helyen álló White Star Bruxelles nyert, feljutott, így az Antwerpen és az Eupen összecsapásának végeredménye már nem számított. Az elkeseredett szurkolók a lefújás után a pályán egymásnak estek, de a gyorsan megérkező rendőrség és egy vízágyú ideiglenesen lenyugtatta a kedélyeket.

szurkolói rendbontás belga labdarúgás Eupen Antwerpen

Tenisz: nem fordult a nyak, játék nélkül győzött Petkovic

2015-02-15 16:04:13

Andrea Petkovic játék nélkül nyerte meg a 731 ezer dollár (196 millió forint) összdíjazású, antwerpeni fedett pályás női tenisztorna döntőjét, miután riválisa, az ötödikként rangsorolt spanyol Carla Suárez-Navarro nyaksérülés miatt nem állt ki ellene a vasárnapi döntőben.

tenisz Carla Suárez-Navarro Antwerpen Andrea Petkovic

Videó: Fazekas Újpesten vagy a válogatottnál dolgozna

2014-09-28 10:32:12

Fazekas László itthon mindent megnyert az Újpesttel, majd a belga másod- és harmadosztályban is megfordult edzőként. A szakember szerint a siker titka a tréner és a labdarúgó közötti kölcsönös tisztelet és a futball szeretete, ezt üzeni a jövő generációjának is. A 92-szeres válogatott támadó edzői pályafutásáról is beszélt az NSO Tv-nek adott exkluzív interjúban.

Újpest FC Újpest magyar labdarúgó-válogatott labdarúgás Videó NSO Tv

Videó: a stadion kerítésére festették fel a magyar ezüstcipőst

2014-09-26 08:57:53

Fazekas László a legendás magyar labdarúgásban nőtt fel, ez az egész életét végigkísérte. A kilencvenkétszeres válogatott támadó belgiumi pályafutásáról beszélt az NSO Tv-nek. Vasárnap hosszabb összeállítást is láthat Fazekasról, aki itthon mindent mindent megnyert az Újpesttel.

Speciális Olimpia: magyar arany fociban, atlétáink a királyné előtt

2014-09-19 17:16:08

A nő asztaliteniszezők egyéni versenyével befejeződtek az antwerpeni Speciális Európa Játékok küzdelmei. Az utolsó versenynapon is kiválóan szerepeltek speciális olimpikonjaink. Tizenkilenc érmet, köztük három aranyat, illetve nyolc-nyolc ezüst- és bronzérmet szereztek.

úszás váltó torna súlylökés női labdarúgás kerékpár

Speciális Olimpia: magyar éremáradat a fosztogatókkal az élen

2014-09-18 19:12:35

Huszonkét érmet szereztek a magyar speciális olimpikonok az Antwerpenben zajló Európa Játékok csütörtöki versenynapján. Hét elsőség mellett, hat második és kilenc harmadik helyezést értek el sportolóink.

úszás torna lólengés cselgáncs bocsa atlétika

Videó: magyaroktól zengett az antwerpeni csarnok

2014-09-16 17:02:31

Fantasztikusan szerepeltek a speciális magyar olimpikonok kedden az Antwerpenben zajló Európa Játékokon. A mieink kilenc érmet köztük hat aranyat szereztek asztaliteniszben, bocsában, kerékpárban, tollaslabdában és úszásban. Az NSO Tv helyszíni riportja.

videó Speciális Olimpia NSO Tv Európai Játékok Antwerpen

Speciális Olimpia: magyar aranyban úszott Antwerpen

2014-09-16 15:44:03

A délelőtti két aranyat és egy bronzérmet követően délután négy első és egy harmadik helyet szereztek a speciális magyar olimpikonok az Antwerpen zajló Európa Játékokon.

úszás kerékpár bocsa asztalitenisz Speciális Olimpia Európai Játékok

Speciális Olimpia: hiába az izgalom, első az óvóbácsi

2014-09-16 12:22:32

A magyar speciális olimpikonok kedden ott folytatták, ahol hétfőn abbahagyták. Férfi asztaliteniszezőink az  egyesített párosok (egy ép és egy értelmi fogyatékossággal élő játékos szerepel egy csapatban) döntőjében 3:0-ra nyertek Oroszország ellen, míg a kerékpározó Kovács Dániel egy kilométeren nyert aranyérmet az antwerpeni Európa Játékokon.