Női kézi Eb: Hollandia a zágrábi csoport élére ugrott

2014.12.14. 21:43
A holland válogatott ugrott a II. csoport élére a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében, miután a játéknap záró mérkőzésén gólzáporos győzelmet aratott Szlovákia ellen.

A szlovákok tíz percig tudták tartani a hollandok tempóját, aztán úgy maradtak. Az állás 6–6 után lett 11–6 a hollandoknak, miközben a szlovákok tíz percig gólképtelenek voltak. A szünetre hétgólos előnyhöz jutó Hollandia a folytatásban tovább növelte a különbséget, az esélytelenebb Szlovákiának a komolyabb felzárkózásra sem volt esélyes, osztálykülönbség volt a két válogatott között. A hollandok gyors mozgásra és rengeteg irányváltásra alapozó játéka bizony több nézőt érdemelt volna, a csarnok ugyanis hallhatóan kongott az ürességtől.